bij De Schelde Sport 133 Karin Krappen begint met vertrouwen aan WK darts Favorieten goed van start in zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen Waterpoloërs van De Bruinvis hechten aan een goede sfeer Kai Reus langer bij Rabo-wielerploeg Zeeuws-Vlaamse marathon op 17 april Jan Kromkamp onder het mes Jeugd Cerde oefent in Biervliet tegen JVOZ woensdag 23 september 2009 door Aector Dooms TERNEUZEN - Bij het waterpolo- mannenteam De Bruinvis hecht men veel waarde aan het sportieve element en de sfeer. Coach John van Waterschoot is tevreden met een' plaats in het linkerrijtje, want gezien de selectie moet dit haal baar zijn. „We vinden verder het randgebeu- ren belangrijk. Bijvoorbeeld een ontvangst en een prima ac commodatie, waar we in de kanti ne kunnen napraten." Ook hoopt coach van de ploeg uit Sas van Gent op een deugdelijke arbitrage. „Er zijn scheidsrechters die de wedstrijd kapot fluiten." De Zeeuws-Vlaamse ploeg komt uit op districtsniveau en speelt Zeeuwse derby's tegen het Terneu- zense De Schelde 2 en De Stormvo gel uit Vlissingen. Dit jaar heeft de selectie enkele wijzigingen onder gaan. Zo worden er jonge spelers ingepast, waardoor er een goede mix van jong en oud is. Selectie De Bruinvis: Bart Engels (k), Gert-Jan Ramondt (k), Davy Bisslik, Lau rens Federmann, Maarten Hemelaar, Jo nas de Maet, Brian Oosting, Tim Roeb, Danny Soetens, Niek de Ridder, Jeremy Vercruysse, Bob van Waterschoot. Coach: John van Waterschoot. door René van Stee MIDDELBURG - Karin Krappen be gint morgen in het Amerikaanse Charlotte aan haar derde wereld kampioenschap darts van de World Darts Federation (WDF). Samen met Francis Hoenselaar doet zij namens Nederland een gooi naar de titel bij de koppels. In het individuele toernooi neemt de als vijfde geplaatste Vlissingse het vrijdag in de eerste ronde op tegen de Finse Tarja Salminen, de nummer 119 van de ranking. Hoe wel Krappen, in een goede vorm verkeert, rekent zij zichzelf niet rijk. De afwezigheid van de Engelse nummer één Trina Gulliver (zij mocht de Verenigde Staten niet binnen) doet daar niets aan af. Ook het feit dat zij - met uitzonde ring van Julie Gore uit Wales - in haar helft van het wedstrijdsche ma hooggeplaatste rivales ont loopt, maakt haar niet overmoe dig. „Normaal gezien ben ik één van de favorieten, maar het blijft natuurlijk oppassen. Er doen speel sters uit meer dan dertig landen mee. Als je pech hebt, tref je net die ene belangrijke outsider", houdt de maandag in Charlotte ge arriveerde Krappen een slag om de arm. In de strijd bij de koppels is de 35-jarige Zeeuwse samen met Hoenselaar, de nummer drie van de ranking in het individuele toer nooi, een serieuze titelkandidaat. Zij zijn ingedeeld in een poule met de Bahama's, Brazilië en IJs land. Het Nederlandse duo, ook al goed voor twee Europese titels, won al eens zilver op het WK van 2003 in het Franse Epinal. Hoense laar veroverde bovendien met an dere partners in 1993 en 2001 WK-medailles van dezelfde kleur. Krappen: „Een medaille van een andere kleur dan brons en zilver zou dit keer dus wel aardig zijn." Het WK van de WDF wordt om het jaar gehouden. In 2007 won in Rosmalen bij de mannen de Welshman Mark Webster. Zijn landgenote Jan Robbins zegevier de indertijd bij de vrouwen. Aan gezien zij allebei hun titel niet ver dedigen, zullen in Charlotte twee nieuwe kampioenen worden ge kroond. TERNEUZEN - De eerste speelronde in de eerste klasse van het zaalvoet bal in Zeeuws-Vlaanderen heeft de krachtsverhoudingen tussen de ploegen al aardig weergegeven. Zo behaalde titelkandidaat Interplan/ Tempo Team een monsterzege (18-4) op Benny Sport. Ook Amstelhoekje/Adm. Bakker (9-3 te gen 't Bierwinkeltje) en Max Korting/Pro Sport (8-3 tegen Wentzler/Pauwels) haalden fors uit. Kyran O' Shea werd in de slot minuut matchwinnaar voor Tence Zaman tegen De Molenhoek: 5-4. Amstelhoekje/Adm. Bakker-'t Bierwinkeltje 9-3 (3-1): De Axel aars kregen veel kansen, maar de paal en goed keeperswerk van Frank Holtus stonden voor rust meer treffers in de weg. Daarna liep Amstelhoekje uit naar een riante 9-3 winst. Doelpuntenmakers Amstelhoekje/ Adm. Bakker: Bart Cornelissen 4, Bart Rijckaert 3, Niek de Meijer, Michael Fre- ijzer beiden 1. 't Bierwinkeltje: Alex de Groene, Ferco van der Hooft, Frits Meijer allen 1. Internetplan/Tempo Team-Ben- ny Sport 18-4 (9-4): De eerste ken nismaking met de eerste klasse is de ploeg uit Sas van Gent slecht be vallen. De vier treffers van Benny Sport vielen voor de rust. Bij Inter- netplan namen Veli Eryürük en Ti- mo de Bruin met respectievelijk zes en vijf doelpunten het gros van de productie voor hun reke ning. Doelpuntenmakers. Onternetplan/ Tempo-Team: Veli Eryürük 6, Timo de Bruin 5, Michael van Mol 3, Mevlud Eryürük 2, Dennis van de Broeke en Siem Gans beiden 1. Benny Sport: Stijn Bolle 2, Stijn de Walsche en Kevin Spillebeen beiden 1. Wentzler/Pauwels-Max Kor ting/ Pro Sport 3-8 (1-4): Max Korting had geen wissels en speel de een behoudende taktiek. Een aanvallend Wentzler werd genade- UTRECHT Kai Reus krijgt contractverlenging bij de Rabobank wielerploeg. De wielrenner fietst ook volgend jaar voor de formatie uit de ProTour. Reus (24) raakte in 2007 zwaarge wond bij een valpartij tijdens een training. Dit jaar keerde hij terug in het Proteam. Reus won onlangs een rit in de Ronde van Groot-Brit- tannië, droeg een aantal dagen de leiderstrui en eindigde als vierde in het klassement. TERNEUZEN Terwijl de start van de Kustmara- thon snel nadert, heeft de organisa tie van de Marathon Zeeuws-Vlaan deren de datum voor de tweede editie bekendgemaakt. Die zal in 2010 plaatsvinden op zaterdag 17 april, met start in Hulst en finish in Terneuzen. De eerste editie won Alwin Vermeulen uit Kwadendam- me, bij de vrouwen was Karin Bak ker uit Roeselare de beste. loos afgestraft door de ploeg uit Kloosterzande met de trefzekere spits Michel Nieuwelink (sx) en Jeroen Vervaet. Doelpuntenmakers Wentzler/ Pauw els: Harold de Rijk 2, Peter Vael 1Max Korting/Pro Sport: Michel Nieuwelink 5, Jeroen Vervaet 3. De Tukker-Cargill 9-6 (5-3): Het verschil in de Sasse derby zat in de afwerking. De Tukker ging daar be ter mee om. De ploeg behield tel kens een marge van twee punten, zodat de winst niet in gevaar kwam. Doelpuntenmakers De Tukker: Gert-Jan Vael 3, Jordy Seghers 2, Pascal Wedage 2, Tom de Smet en Bas Boer man beiden 1Cargili: Randy van Over- meeren 3, Niels Schelfout, Ayhan Atma- ca en Rico de Bruijn allen 1. D'Ouwe Brug/Van Opdorp- Sportkantine Vliegende Vaart 7-3 (2-2): De winst was geflatteerd. D'Ouwe Brug profiteerde na rust vooral van het uitvallen van een te genstander door een blessure en liep zodoende vlot uit naar 6-2. Doelpuntenmakers D'Ouwe Brug/ Van Opdorp: Wesley Winne 2, Martijn Marcélis 2, Fabio Sturiale, Stefan Bur- bach en Joris Neijt allen 1. Sporthal Vliegende Vaart: Dimitri Pluym, Tim de Braai en Brian Riekwel allen 1. Café de Molenhoek-Tence Za man 4-5 (2-1): „Een aantrekkelijk en spannend duel", zei coach Peter Bouman van Tence Zaman. In de slotfase werkte zijn team een 4-3-achterstand weg. Kyran O'Shea forceerde in de slotminuut de beslissing. De Molenhoek had voor rust het betere van het spel en scoorde via Thijs de Blaeij het mooiste doelpunt van de wed strijd. De Hulstenaren toonden veerkracht en dat werd beloond met een overwinning. Doelpuntenmakers Café de Molen hoek: Thijs de Blaeij 2, Joop van 't Hof en Patrick de Guchteneire beiden 1. Tence Zaman: Kyran O 'Shea 2, Nor- bert Baart, Robin Mac Taggart en Maar ten Thomas allen 1. EINDHOVEN Voetballer Jan Kromkamp van PSV ondergaat binnenkort een operatie aan de linkerknie. De vleugelverde diger is naar verwachting twee tot drie maanden uit de roulatie. Bij Kromkamp wordt een uitsteek sel van het bot in het gewricht ver wijderd. Hij had al enige tijd last van de blessure. Kromkamp speel de op 20 augustus voor het laatst, in de Europese uitwedstrijd van PSV in Tel Aviv bij Bnei Yehuda. BIERVLIET De jeugd van het Belgische Cercle Brugge onder twaalf jaar speelt vanavond op het veld van voetbal vereniging Biervliet een oefenduel tegen leeftijdsgenoten van Cortgene/JVOZ. De Belgen komen in de hoogste na tionale klasse uit. De wedstrijd be gint om 18.45 uur. Bij JVOZ zijn on der meer Dennis en Gérard de Nooijer trainer. Trainer Bas Wesdorp geeft uitleg aan zijn spelers. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75