r Wisseling van de wacht Best Western Stadskanaal**** LEZERSE^TRA PZC 32 De Schelde WATERPOLO Bas Wesdorp volgt Kees Rijnhout op als trainer 3 dagen superstunt Drenthe en Groningen woensdag 23 september 2009 Z&PC De Schelde start dit jaar met twee mannenploegen, een jon gens- en een adspirantenteam in de waterpolocompetitie. In Terneu- zen ontbreekt voor het eerst sinds jaren een vrouwenteam. De Schelde 1 komt uit in de vierde klasse van de bond. Het tweede speelt samen met De Bruinvis in de derde districtsklasse. Bas Wesdorp is trainer van de se nioren en de jeugd tot 17 jaar. Ria van der Hooft is coach van het tweede team en de jeugd. De thuiswedstrijden worden op za terdag in het zwembad Vliegende Vaart in Terneuzen gespeeld. Het tweede team en de jeugd tot 17 jaar beginnen de competitie 26 september. De Schelde 1 begint 3 oktober met een thuiswedstrijd te gen De Vennen. Selecties mannen De Schelde 1: Leon de Blaey (k), Tom van Duyn, Kevin Hondsmerk, Bas van Houwe- lingen, Cees van Houwelingen, Edwin de Jong, Niek Kampman, Mertijn Loof, Yorbin Moes, Sven Schieman, Leon Wagter. Trainer/speler Bas Wesdorp. De Schelde 2: Sjoérd van der Hooft (k), Jeroen Bleijenberg, Ad-Jan Hoste, Edwin Hoste, Hugo Kamp, Jeroen Kamp, Ivar Jan- sen-van Roosendaal, Leander Klan- derman, Jeroen de Putter, Kevin Visser, Machiel Weima'r. Coach: Ria van der Hooft. door Aector Dooms TERNEUZEN - Bas Wesdorp speelde twintig jaar in de hoofdmacht van het mannenwaterpoloteam De Schelde. Dit jaar staat hij als trai ner van het mannenteam voor een nieuwe uitdaging. Het trainerschap zat er al langer aan te komen, omdat boegbeeld Kees Rijnhout ervoor koos om zijn lange trainersloopbaan bij de Terneuzense club te beëindigen. Ei genlijk deed Rijnhout de laatste seizoenen al bewust een stapje te rug om de weg te effenen voor Wesdorp. Op die manier kon zijn opvolger in alle rust worden klaar gestoomd voor het trainersvak. „Kees en ik verzorgden vorig sei zoen elk een training. Kees is nu volledig gestopt met trainen, maar hij blijft als adviseur er nog wel bij betrokken hoor", vertelt de 36-jari- ge Wesdorp voorafgaand aan een doordeweekse training in zwem bad Vliegende Vaart. In principe verandert er weinig. Evenals zijn voorganger zal Wes dorp dezelfde tactiek hanteren en het accent leggen op het zwemver- mogen van de waterpoloërs. „De meeste ploegen stemmen hun tac tiek af op een fysiek sterke mid- voor. De Schelde heeft met Niek Kampman wel zo'n type aanvaller, maar het is te riskant om daar al leen .het spel op af te stemmen. Dan ben je te kwetsbaar. Wij moe ten het hebben van onze zwem- snelheid. Die vormt de basis voor een goed resultaat. Druk zetten op de bal en bij balbezit snel omscha kelen. Dat is ons belangrijkste wa pen", verzekert de debutant. Positief is dat de selectie in tact is gebleven. Jeugdspeler Edwin de Jong, die vorig jaar regelmatig deel uitmaakte van de kern, is aan de selectie toegevoegd. Cees van Houwelingen (46) heeft zijn rijke polocarrière met een jaar verlengd. „Cees is een prima ver lengstuk van mij. Een nog steeds niet te missen schakel. Bij Cees be gint de opbouw van de aanval en verdedigend is hij het slot op de deur. Als ons spel niet goed loopt, kan hij met zijn afstandsschot de tegenstander pijn doen." Bas van Houwelingen (zoon van Cees) is het grootste talent bij De Schelde. Hij speelde vorig jaar zo wel bij de jeugd tot zeventien jaar als bij de senioren. De jeugd ein digde mede door zijn inbreng op een knappe tweede plaats, achter PSV. Tegen de Eindhovenaren speelde Bas van Houwelingen zich dusdanig in de kijker dat PSV hem graag wil inlijven. Dat gebeurt dit jaar nog niet, omdat de pas zeven tienjarige Terneuzenaar in zijn woonplaats in zijn examenjaar zit. Bas beschikt evenals zijn vader over een geweldig schot. Daar naast koppelt hij doelgerichte ac ties aan een goed spelinzicht. In de selectie zitten veel jonge waterpoloërs, die buiten Zeeuws- Vlaanderen studeren. „Het tweede team heeft een goede mix van jon ge en oudere spelers. We trainen ook samen. Dinsdag besteed ik aandacht aan de fysiek en de tech niek. Op vrijdag heb ik de comple te eerste selectie en is alles gericht op de wedstrijdtactiek", aldus Wes dorp, die het trainersdiploma A op zak heeft. In de zomermaanden werken de spelers zelf aan hun conditie. De Schelde speelde in de voorberei ding toernooien in Vlissingen en Sint Niklaas. Wesdorp: „In Vlissin gen was de tegenstand te zwak. Sint Niklaas was wel een graadme ter, met goede Franse, Nederland se en Belgische tegenstanders." De Schelde speelde nog niet zo lang geleden in de tweede klasse Bond. Vorig jaar kwam De Schel de voor het eerst uit in de vierde bondsklasse en kende met drie ne derlagen een allerbelabberste com petitiestart. Uiteindelijk wisten de Terneuzenaren nog op een vijfde plaats te eindigen. Wesdorp wil dit seizoen de lat iets hoger leggen. „Ik mik op een klassering bij de eerste vier." Speciaal voor u heeft uw dagblad een arrangement samengesteld in samenwerking met Best Western Hotels. Geniet van het prachtige Groningen en de bosrijke omgeving van Drenthe. Welkom in het nog voor velen onbekende maar mooiste stukje Noordoost Nederland! Het gastvrije 4-sterren Best Western Hotel Stadskanaal nodigt u uit om zowel Drenthe als Groningen te ontdekken. Gelegen midden in het (winkel)centrum van het lintdorp Stadskanaal, en op korte afstand van de steden Emmen, Assen en Gronin gen. Ook kunt u heerlijk wandelen of fietsen in de omgeving. Wat dacht u om vestingstad Bourtange of het Klooster Ter Apel te bezoeken? Maar ook de stad Groningen met de Mar tinitoren, dierenpark Emmen of het Hunebeddencentrum zijn de moeite waard. Zo heeft het gemoedelijke 4-sterren Best Western Hotel Stadskanaal met 41 comfortabele kamers alle facetten in huisom uw verblijf onvergetelijk te maken. Elk jaar ontdekken steeds meer gasten Stadskanaal oftewel de grens Drenthe-Groningen. De Drenthe en Groningen Super Stunt bestaat uit: lx welkomstdrankje 2 x overnachting in een ruime 2 persoonskamer met bad/douche 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner in ons sfeervolle restaurant gratis entree Streekhistorisch Centrum gratis fiets-en wandelroutes gratis parkeren naast hotel Adviesprijs* 154,50 prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. De prijs is exclusief toeristenbelasting a 0,80 per persoon per nacht. Bovenstaand arrangement is geldig tot 31 december 2009 op basis van beschikbaarheid. IMeer informatie boeken K ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt rechtstreeks reserveren via het gratis telefoonnum mer van Best Western 0800 - 02214 55 o.v.v. "Groningen Super Stunt". Wij zijn bereikbaar van ma t/m vrij van 9.00 tot 18.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Voor algemene vragen over LezersExtra mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74