ledereen kan zien waar Oranje slaapt Weens lab ontkent doping sport 131 Spakenburg verrast MVV in bekertoernooi Bayern bekert verder Sranang wint van Groene Ster woensdag 23 september 2009 WK WIELRENNEN Robert Gesink steekt kaarsje op voor goede afloop door Edward Swier origlio - 'Ssssssssst hier slaapt Oranje'. Er is in Origlio, in het Itali aans sprekende gedeelte van Zwit serland, weliswaar geen sterveling die het kan lezen, maar de bood schap is niettemin duidelijk. De Nederlandse afvaardiging voor het WK wielrennen is er, afgaande op de tientallen oranje spandoeken, de dito gekleurde parasols, meters hoge foto's en de uitgerolde oranje loper, met veel tamtam neergestre ken. Binnen in de Origlio Hotel Country Club liggen oranje tafel kleedjes, buiten staat een Kever. Ook Oranje. Geleend van een en thousiaste dorpeling. „Je moet je fantasie een beetje laten werken. Als je de hele dag denkt dat de we reld vergaat, kom je geen steek ver der", glimt Leo van Vliet. De bondscoach heeft woord ge houden. Toen het de nieuwbak ken keuzeheer duidelijk werd dat hij slechts met zes renners aan de wereldtitelstrijd in Mendrisio mocht deelnemen, koos hij de te genaanval. De ploeg mag dan klei ner zijn, niemand zal het ontgaan dat Oranje meedoet. Langs het lastige parkoers, waarop vandaag het WK met de tijdrit voor vrouwen en beloften begint, is een heuse fanzone is ingericht. Net voor het lastige stuk van de klim nam Van Vliet al in juli een optie op een stukje grond. Daar nu is een feesttent verrezen, zal een blaaskapel optreden, zijn alle Nederlandse fans welkom.Van Vliet zelf draagt een shirt dat dui delijk maakt wat hij wil dat de sup porters doen: Knechten voor Oran je. De Westlander wil sfeer creë ren. „Ik hou niet van 'saai'. Alle beetjes helpen." Robert Gesink zegt de inspannin- WK wielrennen gen van Van Vliet zeer te waarde ren. „Zoiets heb ik nog niet eerder meegemaakt. Eerder zat de Neder landse ploeg weieens in hetzelfde hotel als de Italianen. Was het he lemaal blauw en duwden de Az- zurri de Nederlanders helemaal weg. Hier krijg je natuurlijk veel meer moraal van." Woensdag: Tijdrijden beloften mannen (-23 jaar), tijdrijden elite- vrouwen. Donderdag: Tijdrit elitemannen. Zaterdag: Wegwedstrijd elitevrou wen, wegwedstrijd beloften man nen (-23 jaar). Zondag: Wegwedstrijd mannen. MUNCHEN - Bayern München heeft zonder proble men de achtste finale van de Duitse bekerstrijd bereikt. De ploeg van Louis van Gaal won onbe dreigd met 5-0 van Rot-Weiss Oberhausen, dat uitkomt in.de tweede Bundesliga. Halverwege stond het 2-0 door treffers van Daniel Embers in eigen doel en Mario Gomez. Daniel van Buyten, Thomas Müller en opnieuw Van Buyten scoorden voor 40.000 kijkers na de rust. Bij Bayern Mün chen stond de Nederlander Edson Braafheid in de basis. Ook de Franse vedette Franck Ribéry speel de vanaf het eerste fluitsignaal. Hij had in de aan val gezelschap van Gomez en Miroslav Klose. Ar jen Robben had een vrije dag. De Italiaan Luca To ni maakte in de tweede helft zijn rentree bij Bayern München. In België verloor koploper Sint-Truiden op eigen veld van Racing Genk. Het werd 2-4 voor de be zoekers, die bij rust al met 0-3 voorstonden. Oud-Feyenoorder Thomas Buffel maakte een doelpunt voor Racing Genk, dat op de voorlopige achtste plaats bivakkeert. foto Christof Stache/AP spakenburg - Amateurclub Spa kenburg heeft de profs van MW uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. Op eigen veld won Spakenburg met 3-1 van de club uit de Jupiler League. I ong De Graafschap won in Doetin- chem met 1-0 van Cambuur Leeuwarden. RKC Waalwijk mocht in Almelo lange tijd hopen, maar de club die in de eredivisie al les verloor ging ook in de beker on deruit: 1-0 voor Heracles. Kwame Quansah was de matchwinner met een kopbal. Voor RKC was het de achtste nederlaag op rij dit seizoen. Nicky Hofs was in Arnhem de stu wende kracht voor Vitesse, dat TOP Oss uit de Jupiler League met 5-2 versloeg. De middenvelder scoorde voor rust drie keer. Claudemir en Molhoek maakten de andere treffers voor de eredivi sieclub. Eerstedivisieclub Excelsior bereikte met veel moeite de derde ronde, de profs wonnen in Rijs wijk na strafschoppen van de ama teurs van Haaglandia (6-7). Dat ge beurde na een ongewoon en bizar duel dat na verlenging in 6-6 was geëindigd. Bij rust leidden de Rot terdammers met 1-3, na 90 minu ten was het 4-4 en pas in het slot van de verlenging maakte Excel sior de 6-6. Eredivisionist NEC vertrok met een benauwde 2-3-överwinning bij FC Eindhoven, dat een divisie lager voetbalt. Pas een paar minu ten voor tijd kwam NEC op de be slissende voorsprong. De Noord-Hollandse derby tussen Tel star en Haarlem eindigde in r-3, FC Dordrecht versloeg op eigen veld Fortuna Sittard met 3-2. Eer- stedivisiedubs FC Emmen en RBC Roosendaal hadden geen moeite met tegenstanders uit het amateurvoetbal. Emmen won bij AFC '34 met 1-6, RBV vertrok bij LRC Leerdam met een overwin ning van 1-5. Amateurclub Excel sior Maassluis bekert verder na de 4-2 tegen Bennekom, dat eveneens in het amateurvoetbal uitkomt. Gesink bezocht - als niet-katholiek - de in wielerkringen befaamde ze ventiende eeuwse kapel Madonna del Ghisallo. „Ik heb een kaarsje opgestoken, een elektrische." Van Vliet kreeg vrijwel direct nadien een sms'je van de kopman. „Kijk, daar kick ik nou op. Ik merk daar aan hoezeer hij er mee bezig is." Gesink, die morgen zijn intrek in het rennershotel neemt, hinkt nog wel. De spijkerbroek tilt hij niet op, maar de foto die hij enkele uurtjes eerder met zijn mobiel, voor z'n Twitteraccount, maakte, wil hij wel laten zien. „Je snapt, het trekt nog wel wat. Dat gele ding is een sponsje, dat zit in de wond om het beter te laten genezen." wenen - De directie van het Ween- se laboratorium Humanplasma heeft in een verklaring ontkend dat er in het lab sprake is geweest van bloeddoping. In Oostenrijk loopt een justitieel onderzoek naar het laboratorium, dat mede door belastende verkla ringen van oud-renner Bernhard Kohl in opspraak is geraakt. Vol gens de Oostenrijkse krant Kurier zijn 184 sporters in Humanplasma geweest om zich in te laten met bloeddoping. „Op geen enkel mo ment is er bij Humanplasma bij bloedtransfusies geknoeid met do pe, hormonen of andere prestatie- bevorderende middelen", meldt het laboratorium. Volgens Kurier zouden de bijna 200 sporters zich tussen 2002 en 2006 bij Human plasma hebben bediend van bloed- dope. Volgens de directeur van het lab zijn deze beschuldigingen 'absurd en slecht onderzocht'. Humanplas ma stelt dat tot 2006 minder dan dertig sporters in behandeling zijn geweest en dat bij hen alleen bloed werd afgenomen. Maandag werd bekend dat de Oostenrijkse fiscus Humanplasma verdenkt van belastingontduiking. Daarvoor loopt een apart onderzoek. mmmmmommmmmmmssmmmsmsssm goes - De eerste confrontatie in de hoofdklasse zaalvoetbal tussen FM Sranang en Groene Ster is uit gelopen op een zege voor Sranang. De Goese formatie won na een hoogstaand duel met 5-3. Groene Ster begon goed, maar Sra nang nam daarna het heft in han den. Van 2-2 bij rust werd het 4-2, 4-3 en 5-3. Said Bouzambou bracht met twee treffers Groene Ster op 2-0, waarna de thuisclub via Jonathan Constancia en Ryan de Regt tot 2-2 terugkwam. Claren ce Pahlad en Ugur Kahveci zorg den voor 3-2 en 4-2, waarna Salim Ben Sellam en Jonathan Constan cia de eindstand op 5-3 bepaalden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73