Verjaardagsfeest van 'Het Meziek' 3.- korting zeeland 121 Salamander vindt weg weer naar gracht parkbos De Elderschans JUBILEUM Fanfare Aardenburg bestaat 140 jaar en viert dat in oktober met concert, drumbandfeest en receptie Bij Boetiek ELRO Slaap lekker en je dag kan niet meer stuk! Leefvitaal Melatomatine voordeelbon Melat matine woensdag 23 september 2009 door Frank van Cooten AARDENBURG - Stichting Land schapsbeheer Zeeland laat er geen gras over groeien. Werd een oude gracht in parkbos De Elderschans in Aardenburg vorige week nog hout- en takvrij gemaakt, gisteren werd een nog oudere, middeleeuw se gracht aan de oostkant van de kikkerstad - tussen Akkerstraat en Bogaardstraat - uitgebaggerd met een rupskraan met lange giek. De gracht werd twintig jaar gele den voor het laatst uitgebaggerd. Het schonen van de gracht is be langrijk omdat de waterloop dan een betere leefomgeving biedt aan verschillende soorten amfibieën. Het uitbaggeren past geheel in het project 'Herstel steenuil- en kam- salamanderbiotoop' van de stich ting. In de oude gracht zijn diverse kamsalamanders te vinden, die in de periode maart tot juli in het wa ter verblijven om zich voort te planten. Ook steenuilen komen voor in de omgeving. De stichting heeft er een nestkist opgehangen waar de steenuilen gebruik van kunnen maken om te broeden. Landschapsbeheer Zeeland vindt verbetering van de leefomgeving voor deze dieren belangrijk, om dat beide soorten in de laatste de cennia in aantal behoorlijk zijn af genomen. September/oktober is de ideale pe riode om poelen en grachten te baggeren: de waterstand is op zijn laagst en amfibieën bevinden zich voornamelijk op het land. De gemeente Sluis pleegde enkele jaren geleden groot onderhoud in het aangrenzende park 'Groene- woud' waar ook de scouting is ge vestigd. Omdat daar bosschages zijn uitgedund en de bomen zijn gesnoeid, valt er meer licht in de gracht. Dit komt de kwaliteit van het water in de gracht ten goede. De Aardenburgse fanfare viert een verjaardagsfeest. Het bestuur laat het 140- jarig bestaan niet onopge merkt voorbijgaan. door Frank van Cooten De muzikanten staan in Aardenburg en omstre ken bekend als 'Het Me ziek' of als de KAF of de KMAF. Voluit is het de Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren. Opgericht op 1 oktober 1869. Met uitzondering van de oorlogsja- ren'40-'45 is altijd muziek ge maakt onder de officieel in de no tulen opgenomen kernspreuk: 'Tot bevordering.van nut en ver maak'. Het is overigens niet eenvoudig de volledige historie van de fanfare te beschrijven. Het archief over de vroegste periode ging tijdens de Tweede Wereldoorlog verloren. Het werd bewaard bij de toenmali ge secretaris Petrus Cambeen, wiens huis aan de Markt tijdens oorlogshandelingen in '44 in brand werd geschoten. Overgeble ven zijn onder meer een verzame ling programma's uit 1882-1902 en De Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren tekent voor 140 jaar muziekhistorie in de Kikkerstad. De kernspreuk is altijd geweest: 'Tot bevordering van nut en vermaak'. de programmaboekjes van een aan tal muziekconcoursen uit de jaren twintig van de verige eeuw. De fanfare steunde aanvankelijk op notabelen in de gemeente. Voor het optreden tijdens de fees telijkheden in 1872 boden zeven 'jongvrouwen', dochters van de voornaamste families, een vaandel aan. Notaris Gerrit Verdooren was de eerste voorzitter van 1869 tot 1875. Prominente personen uit de historie zijn verder onder anderen Jacob van de Plassche, een foto van hem hangt nog altijd in het clublokaal Het Dorpshuis, en Izaak van Daalen, erevoorzitter van de vereniging. Van Daalen leid de de vereniging veertig jaar lang door goede en slechte tijden. De huidige dirigent Erwin Swim- berghe heeft het korps omge vormd van typische fanfare tot een orkest waarin elk instrument welkom is, zolang het geen draaior gel is. Het orkest speelt alle mu ziekstijlen, zoals klassiek, dans, opera, musical en mars. Hoe dat klinkt, is onder meer za terdag 10 oktober vanaf 20.00 uur te horen tijdens het jubileumcon cert. Een drumbandfeest vanaf 14.00 uur met aansluitend een ju bileumreceptie is op zondag 11 ok tober. De receptie begint om 16.00 uur. Alles gebeurt in de gymzaal van Aardenburg. Huidig voorzitter Paul Scherbeijn is trots op zijn fanfare: „Een korps met 83 leden, jong en oud, ge schoold en niet geschoold. Dat is de kracht van 'Het Meziek'. Wat dat betreft geldt de kernspreuk van bij de oprichting in 1869 nog steeds. Tot bevordering van Nut en Vermaak." BofetieJc Elri Modeshow om 11 00 uur 14.00 uur Alleen op 26 september 10% korting op de nieuwe herfst en winter collectie. Sint Jansteen legt de rode loper uit! Op zaterdag 26 september dag van de klant yT Bijv. N. /Melatomatinel Pure Melatonine L JMKTnu voor i Melatomatine Extra forts I Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Melatomatine garandeert al jaren gezonde nachtrust Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.: 0115-451662 Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.: 0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.: 0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544 Gemiddeld brengen we een derde van ons leven slapend door. Een normaal slaappatroon bestaat uit gemakkelijk kunnen inslapen, goed kunnen doorslapen en uitgerust wakker worden. Heeft het slaap patroon wat ondersteuning nodig? Melatomatine is er in 3 varianten, voor een goede nachtrust. Melatomatine Pure Melatonine Pure melatonine. Bevordert een natuurlijke, gezonde slaap. Melatomatine Extra Met melatonine en Slaapmutsje. Voor het behoud van een natuurlijk dag- en nachtritme. Melatomatine Forte Met melatonine, tomatenextract, magnesium, vitaminen en kruiden. Lekker slapen, ook in spannende en drukke tijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69