Sport 133 doet wonderen Karin Krappen begint met vertrouwen aan WK darts Zaalvoetbal Zierikzee slaat met nieuwe mensen nieuwe weg in Squasher Piëdro Schweertman beklimt de wereldranglijst Kai Reus langer bij Rabo-wielerploeg Zeeuws-Vlaamse marathon op 17 april Jan Kromkamp onder het mes Weer nederlaag voor driebanders 3B-SD woensdag 23 september 2009 S Aan het begin van elke maand komt er een niéuwe wereldranglijst uit. Tweeënhalf jaar geleden begon 100 Piëdro Schweertman aan zijn beklimming van de mondiale squashladder, nu staat de 26-jarige Koudekerkenaar bijna in de top honderd. Willem Adriaansens foto Rob Kamminga door René van Stee middelburg'- Karin Krappen be gint morgen in het Amerikaanse Charlotte aan haar derde wereld kampioenschap darts van de World Darts Federation (WDF). Samen met Francis Hoenselaar doet zij namens Nederland een gooi naar de titel bij de koppels. In het individuele toernooi neemt de als vijfde geplaatste Vlissingse het vrijdag in de eerste ronde op tegen de Finse Tarja Salminen, de nummer 119 van de ranking. Hoe wel Krappen in een goede vorm verkeert, rekent zij zichzelf niet rijk. De afwezigheid van de Engelse nummer één Trina Gulliver (zij mocht de Verenigde Staten niet UITSLAGEN BILJARTEN Vierde divisie driebanden: Aartsbouw 3 - 3B-SD Hydrozorg 6-2: Wil Aarts - Philip van der Male 30-21, 70; John Konings - Piet Kox 25-24, 49; Pierre Verpalen - Sjaak de Visser 16-25, 46; Piet Knobel - John Hatzman 20-12, 53. TENNIS Seoul. Vrouwen. Eerste ronde: Shaughnessy (VSt) - Yoo (ZKo) 6-0 6-3, Kleybanova (Rus/5) - Srebotnik (Slv) 6-2 6-3, Kai-Pen (Tai) - Koe- toezova (Oek) 6-4 6-3, Garrigues (Spa/2) - Pet- kovic (Dui) 6-4 6-4, Pavloetsjenkova (Rus/6) - Haynes (VSt) 7-6 (5) 6-2, Doesjevina (Rus/7) - Urszula Radwanska (Pol) 6-3 6-1, Bammer (Oos/8) - Makarova (Rus) 2-6 6-4 6-4, Yung-Jan (Tai) - Namigata (Jap) 6-3 6-3, Schee pers (ZAf) - So-Jung (ZKo) 6-1 6-3, Sevastjova (Let) - Johansson (Fra) 6-2 7-5, Schiavone (lta/3) - Sema (Jap) 6-1 6-4. binnen) doet daar niets aan af. Ook het feit dat zij - met uitzonde ring van Julie Gore uit Wales - in haar helft: van het wedstrijdsche ma hooggeplaatste rivales ont loopt, maakt haar niet overmoe dig. „Normaal gezien ben ik één van de favorieten, maar het blijft natuurlijk oppassen. Er doen speel sters uit meer dan dertig landen mee. Als je pech hebt, tref je net die ene belangrijke outsider", houdt de maandag in Charlotte ge arriveerde Krappen een slag om de arm. In de strijd bij de koppels is de 35-jarige Zeeuwse samen met Hoenselaar, de nummer drie van de ranking in het individuele toer nooi, een serieuze titelkandidaat. Zij zijn ingedeeld in een poule Boekarest. Mannen. Eerste ronde: Almagro (Spa/2) - Bolelli (Ita) 6-4 6-3, Monaco (Arg/3) - Silva (Bra) 6-2 6-4, Ventura (Spa) - Andrejev (Rus/4) 6-4 6-1, Montanes (Spa/5) - Starace (Ita) 6-4 6-2, Riba (Spa) - Gil (Por) 7-5 5-7 6-2, Köllerer (Oos/6) - Volandri (Ita) 2-6 7-5 6-3, Hidalgo (Spa) - Seppi (lta/7) 6-4 6-4, Copil (Roe) - Crivoi (Roe) 6-3 6-2, Martin (Spa) - Serra (Fra) 4-6 6-0 6-4, Hernandez (Spa) - Ha- nescu (Roe/17-6 (5) 6-4, Fognini (Ita) - Gime- no (Spa) 1-6 6-4 6-3, Gonzalez (Arg) - Olivier Rochus (Bel) 6-7 (4) 6-1 6-4. Metz. Mannen. Eerste ronde: Gicquel (Fra) - Valent (Zwi) 6-3 6-1, Istomin (Oez) - Goloe- bev (Kaz) 6-2 6-4, Ljubicic (Kro/8) - De Chaunac (Fra) 4-6 6-1 7-6 (1), Ascione (Fra) - Mannarino (Fra) 7-6 (5) 6-4, Korolev (Rusj - Becker (Dui/6) 6-2 6-3, Tipsarevic (Ser) - Cle ment (Fra) 6-4 6-4. met de Bahamas, Brazilië en Ijs- land. Het Nederlandse duo, ook al goed voor twee Europese titels, won al eens zilver op het WK van 2003 in het Franse Epinal. Hoense laar veroverde bovendien met an dere partners in 1993 en 2001 WK-medailles van dezelfde kleur. Krappen: „Een medaille van een andere kleur dan brons en zilver zou dit keer dus wel aardig zijn." Het WK van de WDF wordt om het jaar gehouden. In 2007 won in Rosmalen bij de mannen de Welshman Mark Webster. Zijn landgenote Jan Robbins zegevier de indertijd bij de vrouwen. Aan gezien zij allebei hun titel niet ver dedigen, zullen in Charlotte twee nieuwe kampioenen worden ge kroond. door Rudy Boogert VOETBAL KNVB-beker. Tweede ronde: Haaglandia/SW- Excelsior 6-6; Excelsior wns, AFC '34-FC Em mert 1-6, LRC Leerdam-RBC Roosendaal 1-5, Excelsior Maassluis-Bennekom 4-2, Jong Graaf- schap-sc Cambuur 1-0, FC Dordrecht-Fortuna Sittard 3-2, FC Eindhoven-NEC 2-3, HeracJes Almelo-RKC Waalwijk 1-0, Vitesse-FC Oss 5-2, Telstar-HFC Haarlem 1-3, Spakenburg-MW 3-1, ASWH-GVW 2-1, FC Volendam-Sparta R'dam 1-2 nv, FC Omniworld-Helmond Sport 1 -3 nv. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG ZAALVOETBAL Eerste klasse: Schouwse Boys 1-FC Dauwen- daele 1 (Onderdak, 20:45 uur). zierikzee - Het zal even wennen zijn: het zaalvoetbal in Zierikzee zonder Cor Verkaart. Zijn fysiek staat het niet meer toe het zaal voetballen in sporthal Onderdak in goede banen te leiden. Van avond begint de competitie. In het post-Verkaarttijdperk gaan nu Kees Verkerke als voorzitter en Alex Bevelander als. penningmees ter de kar trekken. Sinds vorig seizoen heeft Verkerke met Knock on Wood zelf een team in de ZieZaVo-competitie meedraaien. Vanuit die hoedanig heid bezocht hij enkele maanden geleden de jaarlijkse vergadering. Maar er was die avond geen voor zitter. „Toen werd gevraagd of ik gelegen heidsvoorzitter wilde zijn, voor één avond. Tja, je weet hoe dat gaat. Ik ben nu voor een jaar voor zitter, maar dat zal wel langer wor den..." Voormalig atleet Verkerke is geen onbekende in de zaalvoetbalwe reld. Hij was 25 jaar lang districts bestuurslid bij de KNVB van het zaalvoetbal. Ook besturen is geen onbekend métier voor hem, want hij is inmiddels al jarenlang voor zitter van de gymnastiekvereni ging Delta Sport in Zierikzee. Sa men met Alex Bevelander zet hij nu de schouders onder een vol gend project: zaalvoetbal in Zierik zee een impuls geven. Hun eerste zorg was de competitie aan het draaien te krijgen. „Van al le kanten hoorden we dat teams gingen stoppen of geen zin meer hadden", vertelt Verkerke. „Geluk kig hebben we nu elf teams die aan de competitie beginnen. We denken dat dat er op termijn meer kunnen worden." In andere regio's in Zeeland lukt dat ook, dus waarom zou dat op UTRECHT Kai Reus krijgt contractverlenging bij de Rabobank wielerploeg. De wielrenner fietst ook volgend jaar voor de formatie uit de ProTour. Reus bereikte daarover overeen stemming met directeur Harold Knebel. Reus (24) raakte in 2007 zwaargewond bij een valpartij tij dens een training. Dit jaar keerde hij terug in het Proteam. Reus won onlangs een rit in de Ronde van Groot-Brittannië, droeg een aantal dagen de leiderstrui en eindigde als vierde in het klassement. TERNEUZEN Terwijl de start van de Kustmara- thon snel nadert, heeft de organisa tie van de Marathon Zeeuws-Vlaan- deren de datum voor de tweede editie bekendgemaakt. Die zal in 2010 plaatsvinden op zaterdag 17 april, met start in Hulst en finish in Terneuzen. De eerste editie won Alwin Vermeulen uit Kwadendam- me, bij de vrouwen was Karin Bak ker uit Roeselare de beste. Schouwen-Duiveland niet kun nen? Ik weet nog dat er twintig jaar geleden 34 teams in Zierikzee speelden!" Verkerke is er stellig van overtuigd dat de animo aanwezig is. „De meeste van de huidige teams be staan uit jonge voetballers. Er zijn er vast nog wel meer die in de zaal willen spelen. We moeten de sport alleen weer wat populairder maken." Een lokkertje voor de zaalvoetbal lers is de vangst van Schouwse Boys, het enige eilandelijke team dat in KNVB-verband speelt. De ploeg verhuist van Burgh-Haam- stede naar Zierikzee en gaat zijn competitiewedstrijden op de Zie- ZaVo-avond spelen. Een andere lokkertje is de moge lijkheid voor teams om dit seizoen halverwege de competitie - voor half geld - in te stappen. Bij vol doende teams zullen de nieuwelin gen vanaf de winterstop een eigen competitie spelen. Daarnaast zullen Kees Verkerke en Alex Bevelander naarstig op zoek gaan naar versterking van het hui dige bestuur. Verkerke: „Het zal niet van de ene op de andere dag beter worden, maar er wordt aan gewerkt." De ZieZaVo-competitie gaat van avond met elf teams in één compe titie van start. Vorig seizoen na men er nog veertien teams deel, verdeeld over twee poules van ze ven. De elf deelnemende teams zijn: Airpack, Garage Slager, IPZ, FC Kerkwerve, Knock on Wood, Mo torenboys, Stella Boys, Van Oeve- ren-Wik, Via Adviseurs, Ytama Ar- pi. In vergelijking met vorig seizoen zijn Cafe De Vlinder en Braber Groenvoorziening wegens spelers gebrek afgehaakt. Nugrin/Sjaak was te laat met aanmelden. EINDHOVEN Voetballer Jan Kromkamp van PSV ondergaat binnenkort een operatie aan de linkerknie. De vleugelverde diger van de ploeg uit Eindhoven is naar verwachting twee tot drie maanden uit de roulatie. Bij Kromkamp wordt een uitsteek sel van het bot in het gewricht ver wijderd. Hij had al enige tijd last van de blessure. Jan Kromkamp speelde op 20 au gustus voor het laatst, in de Europe se gewonnen uitwedstrijd van PSV in Tel Aviv bij Bnei Yehuda. SPRUNDEL 3B-SD Hydrozorg heeft zijn draai nog niet gevonden in het nieuwe biljartseizoen. Ook de derde match in de vierde divisie, tegen Aarts- bouw 3, ging verloren: 6-2. Bij de Schouwse driebanders toon de alleen Sjaak de Visser vormbe houd. Hij won partij overtuigend. Piet Kox kwam één punt tekort maar Philip van der Male en John Hatzman waren kansloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63