heeft wachtlijst voor volgende editie' 19 ondernemers zitten niet bepaald stil op Schouwen-Duiveland Drie bedrijven in race innovatieprijs Stijlkamerfietstocht langs meubelen Woonbeurs in de Nieuwe Kerk woensdag 23 september 2009 Initiatiefnemers Anita Staps(l) en Ria Kramer Freher (r) bij De Molenberg in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema nen op dit moment 30 tegenover 70. Op landelijke schaal gaat het om 28 procent vrouwen versus 72 procent man. Een afdoende verkla ring voor die verschillen is niet één, twee, drie te geven, geeft Rob Lucas van de Kamer van Koophan del, afdeling regiostimulering, aan. Daarvoor is grondiger onderzoek nodig. Het aantal vrouwen dat zich als ondernemer manifesteert, is de laatste jaren stijgende. Al- thans...op Nederlandse en Schou wen-Duivelandse schaal. Zeeland blijkt op dit punt iets af te wijken. Een vergelijking tussen 2007 en 2009 laat provinciaal een daling van 31 naar 30 procent vrouwelijk ondernemerschap zien. Landelijk is sprake van een stijging van 27 naar 28 procent. Op Schou wen-Duiveland was in 2007 nog sprake van een aandeel van 30 pro cent op het totaal van onderne mers, rekent Lucas voor. Een blik op de sectoren waarin vrouwen ac tief zijn, levert geen grote verras singen op. Landelijk, provinciaal en gemeentelijk zijn in de bouw, de financiële dienstverlening en groothandel de minste vrouwelij ke ondernemers te vinden. In de persoonlijke (kappers, pedicures et cetera) en algemene (zorg en wel zijn) dienstverlening voeren zij juist de boventoon. Horeca en de- tailhandel zijn ongeveer even po pulair. Lucas: „Op Schouwen-Dui veland springt - maar dat is ook niet zo verrassend - de horeca er iets uit." Al die vrouwelijke zelf standigen in Zeeland kunnen el kaar sinds 2005 vinden bij het On dernemersnetwerk voor Vrouwen Zeeland (OvVZ). Met zo'n 70 le den (in alle mogelijke branches verspreid over de provincie) heeft deze club nog een slag te slaan. „Maar we groeien elk jaar en heb ben ook aardig wat jonge onderne mers, tussen de 35 en 45 jaar, on der ons", zegt vicevoorzitter Josje de Koning. De OvVz voorziet dui delijk in een behoefte, stelt zij vast. „Omdat vrouwen, heel alge meen gesteld, anders onderne men. Vaak zijn ze al op een andere manier begonnen; vanuit een zorg- situatie. Vaak blijven zij onderne men ook combineren met de zorg voor thuis." Kennis uitwisselen is één van de krachten van het net werk. „En je gaat makkelijker sa menwerkingen aan." www.ovvz.nl ZONNEMAIRE Een combinatie van genieten van al het moois dat het Schouwse landschap te bieden heeft en het bewonderen van diverse meube len. Dat biedt de door Interieur Paauwe uit Zonnemaire op poten gezette 'stijlkamerfietstocht' op za terdag 26 september. Paauwe heeft een route uitgezet over het midden van het eiland. De 40 kilometer lan ge fietstocht voert langs op de meest vreemde plaatsen neergezet te meubelen. Inschrijven kan via www.interieur-paauwe.nl. ZIERIKZEE Alles over wonen op Schou wen-Duiveland is zaterdag 26 sep tember onder één dak te vinden. In de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt die dag op initiatief van Bij- devaate Makelaardij, Delta Make laardij, Hanse en Hanse Makelaar dij en Estio Makelaars een woon beurs gehouden. Zo'n 180 wonin gen worden gepresenteerd en er is ook aandacht voor bouwkundige keuringen, tuininrichting en interi eur. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 15.00 uur. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Koninklijke Zeelan- diagroep in Zierikzee, JMC Signma- kers in Bruinisse en de Zierikzeese internetwinkel YourSurprise zijn genomineerd voor de jaarlijkse in novatieprijs van de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland. Ze ven bedrijven meldden zich aan. Bij Zeelaridia loopt het project Creatief Denken, waarbij iedereen is getraind in creatieve denktech- nieken. Er is een denkruimte - de Brainbox - ingericht. Daar.n zijn ideeën ontstaan voor promotie campagnes, nieuwe producten en nieuwe productieprocessen. JMC Signmakers produceert en monteert reclame-uitingen in alle formaten, van vlaggetje tot comple te gevel. Het bedrijf is genomi neerd vanwege een systeem waar mee orders kunnen worden opge deeld of gecombineerd. Daardoor is het mogelijk kleine oplagen snel en goedkoop te produceren. Internetwinkel yoursurprise.com levert op de persoon toegesneden cadeau's. Een ansichtkaart die een door de gever gezongen liedje laat horen of een boek waarin de jubi laris de hoofdrol speelt, behoren tot de mogelijkheden. Een jury be zoekt de drie bedrijven en wijst de winnaar aan. Jurylid Pieter Schot- te heeft zich teruggetrokken om dat zijn ex-werkgever Zeelandia is genomineerd. De prijs wordt 16 ok tober uitgereikt tijdens een bijeen komst van de Juniorkamer in het Watersnoodmuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55