181 zeeland 'Bizar hè? Ladies Event Vrouwelijke Gemeente waarschuwt clubs voor komende bezuinigingen HET ACHTERHUIS Christine, DivaXL Anita, Stapsgewijs Joke, Creabloem The Shavers komen naar podium Brogum Tweede editie van Zuupers in 't Veerhuis Paaltjes tegen parkeren Grachtweg GRATIS* woensdag 23 september 2009 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland waarschuwt gesub sidieerde instellingen en gemeen schappelijke regelingen voor bezui nigingen die zullen komen. Alle ge subsidieerde relaties krijgen een brief waarin wordt uitgelegd dat de gemeente vanaf 2011 fors moet inkrimpen. Het rijk heeft een bezuiniging aan gekondigd van 20 procent en twee jaar later moet nog eens drie mil joen euro worden ingeleverd op de uitkeringen uit het gemeente fonds. „We zullen flink moeten be zuinigen", zegt wethouder Gilles Houtekamer. „Intern en extern." Omdat de bezuinigingen pas in 2011 daadwerkelijk plaatsvinden, is nu nog niet te zeggen waar de klappen vallen. „Dat kunnen we nu nog niet inschatten. Zodra er meer bekend is, zullen we dat ze ker aangeven." Volgens Houteka mer is de brief verstuurd om de in stellingen alvast voor te bereiden op de toekomst en omdat de ge meente zorgvuldig te werk wil gaan. Houtekamer geeft wel aan dat vanaf nu alle nieuwe aanvra gen zeer kritisch worden bekeken en dat het college daar zeer terug houdend mee om zal gaan. Voor het komende begrotingsjaar (2010) hoeven clubs die nu al jaar lijks subsidie krijgen niet veel te vrezen. Het Welzijnsprogramma - waarin alle structurele subsidies zijn geregeld - is inmiddels vastge steld door het college en daar zit ten volgens Houtekamer nagenoeg geen wijzigingen in. ZIERIKZEE - De Nobelpoort in Zierikzee is tijdelijk taboe voor het gemotori seerd verkeer. Dat komt omdat het stukje Grachtweg vanaf de aanzet van de rotonde bij de N59 naar de monumentale poort opnieuw wordt be straat. Daarbij worden meerdere vliegen in één klap geslagen. De wande laar krijgt de beschikking over een breder trottoir, maar ook wordt - letter lijk - paal en perk gesteld aan het parkeren. Automobilisten stallen hun vier wieler daar nu nog volop. Dat wordt straks door de plaatsing van paaltjes onmogelijk gemaakt. foto Dirk-jan Gjeltema INTERIEUR EN STOFFERING Gordijnen, luxaflex, vloerbedekking en kunststofvloeren. Kerkstraat 16, Hoedekenskerke. Tel. 0113-639560/06-43000705 Elke zaterdag geopend. Ladies Event is een nieuw op vrouwen gericht evene ment. Volgens de organisa tie met heel veel potentie. door Esme Soesman Voor vrouwen, dóór vrouwen. Zondag 27 september vindt bij De Molenberg in Burgh-Haamstede het eerste Ladies Event op Schou- wen-Duiveland plaats. Vrouwelijke ondernemers uit de re gio presenteren producten waar - zoals de organisatie aankondigt - 'vrouwen blij van worden'. Eten en drinken, mode, sieraden, vakan ties, kunst, chakra, massage, sport en wellness - somt organisator Ria Kramer Freher een aantal zaken op. „Ik wil Goes en Rotterdam niet benadelen, maar ook hier in de buurt is het allemaal te krij gen." Ladies Event wil dat, door Het is voor mij de eerste keer, dus ik laat het maar over me heenko men. Maar ik verwacht dat het een heel leuke middag zal zijn. Nu je de vraag stelt...ik ken heel wat vrou welijke ondernemers. Daar sta je normaal eigenlijk niet bij stil. middel van een gezellige middag op een mooi plekje, aan een speci fieke doelgroep laten zien. Deze zomer kwam Kramer Freher op het idee. Na zich twee jaar gele den Schouwen-Duiveland te heb ben gevestigd, was ze er klaar voor iets te organiseren. Een gesprek met ondernemer Anita Staps uit Burgh-Haamstede leidde al snel tot grote plannen. Met Ladies Event als finale uitkomst: tweeën dertig vrouwelijke ondernemers van Schouwen-Duiveland presen teren zich in een sfeer van rode lo per en champagne aan het pu bliek. Het enthousiasme onder de deel nemers is groot, melden de twee initiatiefnemers. „We hebben nu al een wachtlijst voor volgende keer. Bizar hè?", zegt Staps. „En het mooie is: dit doen de vrouwen zelf. Ze zijn volop aan het meeden ken. Het zijn echte ondernemers. Heel vruchtbaar om zo samen te werken. Dit is echt een feest." Voor de ondernemers is een derge lijk evenement leuk omdat je 'je klantenkring aan elkaar kunt laten zien'. Bewust heeft de organisatie ervoor gekozen per branche één stand neer te zetten. „We wilden geen concurrentiestrijd, geen dub bele dingen en hebben daarnaast gekozen voor zaken die in de sfeer passen." Voor bezoekers is te zien wat er zoal in de buurt is te krij gen. Op een leuke manier, bena drukt Kramer Freher. „Een mid dag puur voor vrouwen. Een lek- Ik heb verschillende keren op gro te beurzen gestaan, dan zie je toch vooral mannelijke ondernemers. We kunnen als vrouwelijke onder nemers zo gebruikmaken van el- kaars netwerk. Je voedt elkaar. En mensen weten je straks te vinden. ker, heerlijk, gezellig middagje." Waar mannen en kinderen overi gens niet geweerd worden. Voor de laatste groep is een clown pre sent. Mannen kunnen op het ter ras genieten van een optreden van Sparks 8c Sizzles. Vrouwen zijn on dertussen met van alles en nog wat actiefin de weer. „Voor zover mogelijk zijn er actie ve dingen te doen bij de stands." Daarnaast kan worden deelgeno men aan een golfclinic, zijn er mo deshows en demonstraties zumba en streetdance. Voor het goede doel worden armbandjes van borstkankerorganisatie Pink Rib bon verkocht. „Leuk is ook dat dit evenement nu eens niet op de toe rist is gericht." Afgaande op de eerste reacties ver wacht Kramer Freher toch wel een paar honderd bezoekers. Ladies Event heeft potentie, vindt zij. „Ik hoop dat het een jaarlijks terugke rend iets wordt. Met de mogelijk heid volgend jaar weer nieuwe Een leuk initiatief. Zoiets kennen we hier helemaal niet. Verder is het natuurlijk afwachten. Vorige jaar hebben we met een aantal vrouwelijke ondernemers rond de tafel gezeten. Dat is leuk. Je kunt el kaar versterken. branches en bedrijven toe te voe gen. Misschien loopt het wel zo goed dat we twee keer per jaar met een seizoensgebonden aan bod kunnen komen. Maar het is natuurlijk al een succes als het een jaarlijks evenement wordt." Ladies Event in de Molenberg in Burgh-Haamstede duurt van 12.00 tot 18.00 uur. De entree is 5 euro. Van de circa 3400 onder nemers op Schou wen-Duiveland is onge veer eenderde vrouw. Daarmee gaat Schouwen-Duive land aan kop ten opzichte van Ne derland en de rest van Zeeland. De verschillen zijn minimaal. Uit gaande van het peilmoment 1 ja nuari 2009 is 31 procent van de Schouwen-Duivelandse onderne mers vrouw. In Zeeland ligt de ver houding tussen vrouwen en man- www.pzc.nl Strand Bewoners van verpleeghuis Cornelia gaan naar het strand. Later vandaag op de site een beeldimpressie. TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE Rock 'n rollband The Shavers treedt zaterdag op in Brogum in Zierikzee. De band is, na jaren on derbreking, weer bijeen. Zware reu ma had zanger en frontman Johan nes de Boom het medische circuit ingedreven. Nu is de formatie te rug, met een nieuwe plaat (toepas selijk getiteld Orthopedia) en de zelfde keiharde rock 'n roll met geestige Nederlandstalige teksten. The Hollow Men uit Zierikzee warmt de boel op. Brogum gaat om 21.00 uur open. BRUINISSE Café 't Veerhuis in Bruinisse is za terdag 26 september de lokatie voor de tweede editie van Zuu pers. Jazz-M verzorgt de muziek. Jazz-M bracht voor de zomer in sa menwerking met jeugdsoos De Pul de single Amour op de markt. Jazz-M wordt ondersteund met een spetterende lichtshow die de avond compleet maakt. Dresscode tijdens de tweede Zuupers is 'black'. Thema is From Holland with Love. De avond begint om 20.00 uur. A I elektrische apparatuur J uit het BCC-assortiment 09-2009 t/m 31-12-2009. Vraag naar de voorwaarden. Goes Marconistraat 13 j{01131 22 41 03 ParketGroep www.tmcwoonwinkeis.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54