PZC I Chirurgen Dirksland naar Zierikzee Gezond SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 27 ZIEKENHUISFUSIE Nog geen volledige duidelijkheid over Zweeds Rode Kruisziekenhuis Sluisdeur in de takels 'Vakantiepark discrimineerde gehandicapte medewerker' Gewonde bij eenzijdig ongeval almanak Woensdag 23 september 2009 Ladies Event heeft wachtlijst voor volgende editie Snoodaards spreken meer tot verbeelding dan brave burgers Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De kans is groot dat chirurgen van het ziekenhuis Dirksland volgend jaar staan te opereren in Zierikzee. Verder blijven een aantal functies van het Rode Kruisziekenhuis be houden en wordt nog onderhan deld over invulling van de leeg staande etage. Die boodschap bracht bestuurder Pieter Vierhout van het Admiraal de Ruyterziekenhuis gisteren in Zierikzee. Volledige duidelijkheid over de toekomst van Zierikzee kon Vierhout niet geven. Dat gebeurt pas in de tweede week van december. Een noodza kelijke nadere financiële onderbou wing van het bedrijfsplan is oor zaak van het uitstel. Helderheid verschafte Vierhout gis teren wel over de functies chemo therapie en endoscopic. Die blij ven behouden voor Zierikzee. De afdeling oogheelkunde mag van Vierhout zelfs uitbreiden. Alle pre-operatief onderzoek moet in Zierikzee plaatsvinden, zodat ope ratiepatiënten niet voor het ma ken van een cardiogram of een ad vies van de anesthesist naar Goes hoeven. Twee problemen van Zierikzee zijn nog niet opgelost. De opera tiekamers worden weinig gebruikt en zijn daardoor onrendabel. Ver der staat er een etage leeg en ook dat kost geld. Die etage komt naar verwachting van Vierhout wel vol. Belangstellende huisartsen, tand artsen en fysiotherapeuten heb ben zich gemeld. „En ook onze voormalige concur rent, het streeklaboratorium SHL, heeft belangstelling voor een aan tal vierkante meters in Zierikzee", zei Vierhout. Ook met een andere concurrent is Vierhout in onderhandeling. Het ziekenhuis Dirksland heeft gebrek aan operatieruimte en brengt die overloop mogelijk onder in Zierik zee. De kamers worden daarmee rendabel. Vierhout: „Als dat lukt, gaan we ook investeren in die ope ratiekamers." Verder wil Vierhout in samenwer king met Dirksland en Bergen op Zoom een dottercentrum optui gen, dat in Goes wordt gevestigd. Vierhout: „In plaats van concur rentie wil ik naar een samenwer kingsmodel met Dirksland." NEELTJE JANS - Het was een bijzonder trans port gisteren tijdens het ochtendgloren op de Oosterschelde. Met een drijvende bok wer den de sluisdeuren van de Roompotsluis van Neeltje Jans vervoerd naar de loswal van de binnenhaven. De rollen waarop de deuren be wegen zijn versleten. Het verwisselen van de rollen is een relatief klein karwei, toch is de sluis vijf dagen gestremd voor scheepvaartver keer. Dat komt omdat veel elektronica aan- en afgekoppeld moet worden. foto Dirk-Jan Gjeltema den osse - Vakantiepark Landal Port Greve in Den Osse discrimi neerde een gehandicapte mede werkster. Dit oordeelt de Commis sie Gelijke Behandeling (CGB). Kris van der Werve uit Brouwers haven heeft een aandoening aan haar heupen, en werkte van 2006 tot 2008 als. receptioniste bij Port Greve. Toen haar ziekte erger werd, wilde ze in een rolstoel wer ken. Dit verzoek wees haar baas twee keer af, omdat daarvoor te in grijpende aanpassingen nodig zou den zijn. Van der Werve zag geen andere mogelijkheid dan ontslag te nemen. Volgens de CGB heeft het vakan tiepark 'niet deugdelijk onder zocht welke aanpassingen nodig en mogelijk zouden zijn', en heeft het daarmee een verboden onder scheid gemaakt op grond van een handicap. st. philipsland - Een 38-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is gisterochtend rond half twaalf ge wond geraakt bij een eenzijdig on geval op de Philipsdam in St. Phi- lipsland. Ze reed de berm in en eindigde in een sloot. De brand weer haalde het slachtoffer uit de auto. Zij is naar het ziekenhuis ge bracht. De vrouw zou in de tussen tijd tegen een getuige hebben ge zegd dat ze mogelijk onwel was ge worden tijdens het rijden. Tip? redactie@pzc.n! Die Colijnsplaatse moest een paar dagen naar het buitenland voor fa miliebezoek. Dat betekende dat haar man het even alleen moest zien te rooien met hun twee kleine kinderen. Zou dat wel goed gaan? Ze was er niet helemaal gerust op en had voor de zekerheid een draaiboekje voor hem achtergelaten. Alles stond erop: hoe laat en waar hun dochter naar balletles moest, dat hij op maandag niet moest vergeten een overblijfpak- ket te maken voor op schoolenzo voorts. Hij had al aangekondigd dat hij het met eten 'makkelijk' zou doen: patat dus. De tweede dag kreeg hij een sms. Of het allemaal goed ging en of de kinderen al twee dagen friet voorgeschoteld hadden ge kregen. Het eerste kon hij met 'ja'be antwoorden, het tweede niet. „Nee, vanavond wordt het pizza, want het is niet gezond om elke dag hetzelfde te eten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53