321 sport Zomer zonder vakantie Best Western Hotel Stadskanaal**** LEZERSEMTRA PZC Squash wil bij olympische familie horen 3 dagen superstunt Drenthe en Groningen woensdag 23 september 2009 RIJSWIJK - Squash moet wachten op de olympische status. Het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC) heeft voor de Zomerspelen van 2016 een voorkeur voor rugby en golf „Toch wel een domper. De sport is er klaar voor", vindt Mar cel Borst, technisch directeur van de Squash Bond Nederland. „De sport wordt in 175 landen be oefend door ruim 20 miljoen men sen. Dan moet je toch in aanmer king komen", bestrijdt Borst de keuze van het IOC. Ondanks de negatieve beslissing gaat de squash- bond door met professionalise ring. Borst: „We zijn bezig met ta- lentcoaches en hebben in Amster dam een nationaal trainingscen trum opgezet waar dagelijks een trainingsprogramma wordt ge volgd. Voor de profs willen we be gin volgend jaar een vaste hoofd coach aanstellen." Vandaag begint het WK squash voor vrouwen in Amsterdam. Met Natalie Grinham en Vanessa Atkin son heeft Nederland twee goede kandidaten om de wereldtitel in ei gen land te houden. Squash blijft hopen op olympisch vuur en werkt samen met NOCNSF om de Spelen in 2028 naar Nederland te halen. Dan zou squash een olympische status kun nen hebben. Borst: „De afgelopen acht jaar haalden we bij het IOC steeds de laatste ronde om toegela ten te worden. Met een nog beter plan moet het ooit lukken." WK SQUASH Piëdro Schweertman voelt zich sterker dan ooit door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Squasher Piëdro Sch weertman begint zondag aan zijn tweede wereldkampioenschap voor landenteams. In India, in 2007, stond de Koudekerkenaar nog laag in hiërarchie binnen Oranje, nu is hij in Denemarken de nummer twee van het team. Bondscoach Lucas Buit kan dus bijna niet om hem heen. Schweertman is dit jaar niet op va kantie geweest. Hij heeft de hele zomer doorgetraind. De 26-jarige Walchenaar deed dat in 2008 ook en merkte dat die in squashland onorthodoxe aanpak hem veel winst opleverde. „Ik heb toen een enorme stap kun nen maken", vertelt de squasher die dat onder meer liet zien op het afgelopen NK, waarop hij verras send tweede werd. „En nu merk ik dat ik weer een stuk verder ben ge komen." Schweertman, de nummer 111 van de wereld, heeft de afgelopen maanden hard gewerkt aan zijn techniek en fysieke mogelijkhe den. Hij is sterker en sneller gewor den, zegt hij. „Maar op een gege ven moment kan je eenvoudigweg niet sneller rennen. Dan moet je je winst op andere terreinen boeken. Kijk, ik zal van de toptienspelers niet verliezen in een sprintje, maar toch nemen ze de ballen eer der dan ik. Dat komt doordat ze de wedstrijden beter lezen dan ik. Daar kan ik nog enorm in groeien." De international bekijkt daarom veel wedstrijden van wereldtop pers. Hoe bewegen ze? Hoe antici peren ze op hun tegenstander? Waar zijn ze slimmer dan hij? Wel ke tactiek hanteren ze? „En als ik dan zelf ook nog veel wedstrijden op hoog niveau speel, kom ik steeds iets verder. Vanaf oktober wil ik eigenlijk elke maand wel een keer aan een proftoernooi meedoen. Waarschijnlijk begin ik in China." Maar eerst volgt het wereldkampi oenschap in Kopenhagen. De Ne derlandse ploeg, die verder bestaat uit Laurens-Jan Anjema, René Mijs en Sebastiaan Weenink, is in de poulefase ingedeeld bij Wales (zondag de tegenstander) en Au stralië (dinsdag). De Zeeuw is in het team de num mer twee, achter de in Nederland onaantastbare Anjema. Hij gaat er van uit dat hij steeds één van de drie Nederlanders is die in actie mogen komen. „Ik neem toch aan dat we elke keer in de sterkst mo gelijke opstelling spelen", zegt Sch weertman. De Walchenaar die zaterdag pas af reist naar de speelstad, weet dat Oranje zondag meteen moet 'knal len'. Schweertman: „De wedstrijd tegen Wales is in de poule meteen de belangrijkste. Australië, eén echt sportland, heeft veel meer top-honderdspelers dan Neder land en daar kunnen we bijna niet van winnen. De beste twee landen in de poule gaan door naar de laat ste zestien en dus móeten we Wa les wel verslaan." Oranje is in de Deense hoofdstad als dertiende geplaatst. Twee jaar geleden werd het team zevende in India, wat de beste Nederlandse prestatie ooit was. De kans dat de ploeg dat resultaat nu overtreft, is niet zo groot, denkt Schweertman. „In de breedte hebben we een min der sterk team dan toen. We mis sen namelijk Dylan Bennett. Hij heeft er dit jaar voor gekozen om internationale toernooien te spe len in plaats van het WK. Daar door is er bij ons geen druk om net zo goed te presteren als twee jaar geleden. Maar ik hoop wel dat we hoger eindigen dan dertiende." Als persoonlijk WK-doel heeft Sch weertman: laten zien dat het natio nale team op hem kan rekenen. „Als je van een sterker iemand ver liest, is dat niet heel erg", zegt hij. „Als je je huid dan maar wel duur verkoopt. Alleen als je er alles aan gedaan hebt om te winnen, kun je jezelf niks verwijten." WSSgWOffiSr--" Speciaal voor u heeft uw dagblad een arrangement samengesteld in samenwerking met Best Western Hotels. Geniet van het prachtige Groningen en de bosrijke omgeving van Drenthe. Welkom in het nog voor velen onbekende maar mooiste stukje Noordoost Nederland! Het gastvrije 4-sterren Best Western Hotel Stadskanaal nodigt u uit om zowel Drenthe als Groningen te ontdekken. Gelegen midden in het (winkel)centrum van het lintdorp Stadskanaal, en op korte afstand van de steden Emmen, Assen en Gronin gen. Ook kunt u heerlijk wandelen of fietsen in de omgeving. Wat dacht u om vestingstad Bourtange of het Klooster Ter Apel te bezoeken? Maar ook de stad Groningen met de Mar tinitoren, dierenpark Emmen of het Hunebeddencentrum zijn de moeite waard. Zo heeft het gemoedelijke 4-sterren Best Western Hotel Stadskanaal met 41 comfortabele kamers alle facetten in huisom uw verblijf onvergetelijk te maken. Elk jaar ontdekken steeds meer gasten Stadskanaal oftewel de grens Drenthe-Groningen. De Drenthe en Groningen Super Stunt bestaat uit: lx welkomstdrankje 2 x overnachting in een ruime 2 persoonskamer met bad/douche 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner in ons sfeervolle restaurant gratis entree Streekhistorisch Centrum gratis fiets-en wandelroutes gratis parkeren naast hotel Adviesprijs* 154,50 Lezersprijs* 99,- prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. De prijs is exclusief toeristenbelasting a 0.80 per persoon per nacht. Bovenstaand arrangement is geldig tot 31 december 2009 op basis van beschikbaarheid. Meer informatie boeken ikboeksne op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt rechtstreeks reserveren via het gratis telefoonnum mer van Best Western 0800 - 02214 55 o.v.v. "Groningen Super Stunt". Wij zijn bereikbaar van ma t/m vrij van 9.00 tot 18.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Voor algemene vragen over LezersExtra mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50