toe eens bij elkaar te kijken' Terneuzen nodigt dode uit Kapelle wil geen speelautomatenhal altijd goede banden met hun zustersteden Ruime kavel op Contacta voor de Bevelanden Voorlichting over pleegouderschap Gewonde bij eenzijdig ongeval 23 september 2009 B door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zeker één, maar mis schien meerdere inmiddels overle den inwoners van de gemeente Ter- neuzen hebben een uitnodiging ge kregen dinsdag 13 oktober in het stadhuis de informatiebijeenkomst voor nieuwe inwoners bij te wo nen. Een aantal werkelijk nieuwe inwo ners heeft juist géén uitnodiging ge had. De oorzaak is dat bij het ver zenden van de uitnodigingen deels van een oude lijst gebruik is ge maakt. De eigenlijk uit Vogelwaarde afkom stige Joseph Mel werd opgenomen in verpleeghuis de Vurssche in Axel en dus ingeschreven als nieu we inwoner van de gemeente Ter- neuzen. Hij overleed op 22 mei. De uitnodiging kwam bij een familie lid terecht. „Een vervelende fout. We zijn hier - normaal gesproken heel secuur in", zegt woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneuzen. „We proberen een lijst nooit langer dan een week te laten verouderen. We gaan proberen het recht te zetten waar dat mogelijk is." In de Thoolse zusterstad llawa viert de bevolking Koninginnedag. Leden van de Thoolse jongerenraad waren er in 2008 bij. foto Gemeente Tholen GOES - De regionale presentatie van de Bevelandse gemeenten en bedrijven op bedrijvenbeurs Con tacta krijgt een ruimbemeten plek op de vloer van de Zeelandhallen. Het Bevelandenpaviljoen meet 1.650 vierkante meter. Op dat op pervlak presenteren zich de vijf Be velandse gemeenten in hun geza menlijke onwikkeling van bedrij venterreinen én dertig bedrijven uit de streek. Op de tweede beurs- dag is er om 22.00 uur een 'open avond De Bevelanden', een ont vangst voor bedrijfsrelaties en de vijf gemeentebesturen. Het thema van de beurs voor het regionale bedrijfsleven is dit jaar 'Samenwerken-netwerken' onder het motto 'Elkaar inspireren'. Be drijven groeperen zich rond sub thema's onderwijs en onderne men, maatschappelijk verant woord ondernemen en grensover schrijdend ondernemen. Contacta opent dinsdag 13 oktober en duurt tot en met donderdag 15 oktober. Studenten uit Panevezys plukten fruit in Zeeland. foto Antoon Andela foto Willem Mieras Melton Mowbray gaf Kapelle een telefooncel cadeau. GOES Ouders die interesse hebben in pleegzorg, de tijdelijke zorg voor kinderen die door omstandighe den niet thuis kunnen wonen, kun nen woensdag 30 september naar Hotel Terminus in Goes. Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ), de uitvoerder van pleegzorg in Zeeland, geeft daar voorlichting over het pleegouderschap. Aspi rant-pleegouders kunnen komend voorjaar tijdens een training uit zoeken of de taak inderdaad iets voor hen is. Aanvang 20.00 uur. SINT PHILIPSLAND - Een 38-jarige vrouw uit de ge meente Tholen is gisterochtend rond half twaalf gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Phi- lipsdam in Sint Philipsland. De vrouw reed plotseling de berm in waarna ze uiteindelijk met haar auto in de sloot belandde. De brandweer haalde het slachtoffer uit de auto. Zij is naar het zieken huis gebracht De vrouw zou in de tussentijd tegen een getuige heb ben gezegd dat ze mogelijk onwel was geworden tijdens het rijden. door Luc OggeJ KAPELLE - Een speelautomatenhal past niet bij het imago van Kapelle en heeft bovendien ongewenste neveneffecten. Om die reden stelt het college van burgemeester en wethouders de raad voor een ver zoek van King Casino's uit Leiden om een speelautomatenverorde- ning vast te stellen, af te wijzen. King Casino's wil graag een speel automatenhal vestigen in de ge meente Kapelle. Daarvoor is ech ter een speelautomatenverorde- ning nodig en die is er niet in Ka pelle. In feite betekent dat dat er op dit moment een algeheel ver bod is voor het exploiteren van speelautomatenhallen. B en W wil len dit ook zo houden, blijkt uit het voorstel aan de raad. Het plaat sen van een losse speelautomaten hal past volgens het college niet bij het imago van Kapelle. 'De ge meente profileert zich niet als uit gaanscentrum, er zijn ook geen an dere amusementscentra of horeca- voorzieningen aanwezig'. Daar naast strookt een automatenhal volgens B en W niet met de doel stellingen van de gemeente, 'name lijk het terugdringen en voorko men van gokverslaving en de daar aan mogelijk gerelateerde crimina liteit'. Mocht de raad volgende week dins dag instemmen met het college voorstel, dan kan King Casino's daar volgens de Algemene wet be stuursrecht geen bezwaar tegen maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43