Verhoging grondprijs Bevelanden PZCIx Gezond Verhaaltjestas voor taaiopvoeding 27 BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 BEDRIJVENTERREINEN Betere afstemming moet einde maken aan concurrentie in regio Reimerswaal trekt geld uit voor beregening voetbalvelden Groenteboer bijna de beste almanak door Luc Oggel GOES - De vijf Bevelandse gemeen ten zullen de prijzen van hun be- drijfsgrond beter op elkaar afstem men. In de regel betekent dat een behoorlijke verhoging, omdat zo veel mogelijk recht zal worden ge daan aan de werkelijke marktwaar de van de grond. Het gaat, uitgesmeerd over een pe riode van drie jaar, om een verho ging van tientallen euro's per vier kante meter. Dat moet er onder meer toe leiden dat de gemeenten elkaar niet langer beconcurreren op prijs. Want hoewel ze gezamen lijk een bedrijventerreinprogram ma maken, werd er soms 'gestunt' met de prijzen. Gedeputeerde Har ry van Waveren constateerde dat twee jaar geleden al, in het toen malige bedrijventerreinprogram ma. Inmiddels is er een nieuw do cument, dat door het provinciebe stuur is goedgekeurd. Een 'grond prijsharmonisering' was echter een voorwaarde. Dat ging niet zon der slag of stoot. Door een uit spraak van de Raad van State moesten de gemeenten eerst 'uit vechten' welke terreinen wel en niet mogen worden aangelegd. De hoogste bestuursrechter oor deelde eind vorig jaar dat er tot 2020 op De Bevelanden al meer dan genoeg grond is bestemd voor bedrijventerreinen en haalde daar om een streep door de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. Voor Reimerswaal betekende dat bijvoorbeeld dat de ontwikkeling van de Olzendepol- der in Yerseke mogelijk vertraging opliep, terwijl daar al veel in is geïnvesteerd. Dat krijgt nu dus toch groen licht. Dat geldt ook voor de Poel V, een nieuw terrein dat Goes wil aanleggen ten zuiden van Hotel Goes. „We moeten nog wel onderbouwen waarom we het op die plek willen", zegt wethou der Sophie van 't Westeinde. „Het ligt in de buurt van het Poelbos, daarom gaan we met een kwali teitsteam aan de slag om het zo goed mogelijk in te richten." Behalve een betere afstemming van de prijzen willen de gemeen ten ook een gezamenlijk fonds voor herstructurering Van bestaan de terreinen en een subdiediever- ordening voor 'duurzaam en ener giezuinig bouwen op bedrijventer reinen' in het leven roepen. Snoodaards spreken meer tot verbeelding dan brave burgers Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Af en toe een kijkje bij de zusterstad is altijd nuttig Woensdag 23 september 2009 GOES - Athina, Wesley, Tygo, Emin, Robin, Daan, Thijme en Roos (vlnr) keurden gister middag alvast de inhoud van de nieuwe Taal- verteltas die ouders van jonge kinderen kun nen krijgen van de gemeente Goes, basisscho len, de thuiszorg en de kinderopvang. De tas wijst op het belang van de vroege taaiopvoe ding. Leidster Marian van Eekelen kreeg bij de cliëntjes van peuterspeelzaal Teddybeer een dikke pluim voor het boekje Welterusten Bas van Dagmar Stam, het kwartetspel van Dick Bruna en het knuffeleendje. Met een bon die door Luc Oggel KRUININGEN - Vanwege de aanhou dende droogte heeft de gemeente Reimerswaal besloten alle voetbal velden tc beregenen. Dat kost enke le tienduizenden euro's. Met name in Kruiningen is de si tuatie nijpend. Zo heeft het eerste elftal van de club daar nog geen wedstrijd gespeeld, terwijl het sei zoen al drie weken onderweg is. De velden zijn keihard en dat is ge vaarlijk voor de spelers. Zij lopen grote kans op blessures. Daarnaast is het voor de velden zelf slecht om erop te spelen. Volgens wet houder Kees Knuit betekent de be regening niet dat er op korte ter mijn weer op de velden kan wor den gevoetbald. Overigens laat Rei merswaal binnenkort onderzoe ken of het loont om het natuur- gras te vervangen door kunstgras. SINT PHILIPSLAND - Groenteboer Haanex BV uit Sint Philipsland heeft de tweede plaats behaald bij de wedstrijd 'Beste groenteboer vafi Nederland'. Dat gebeurde tij dens de vakbeurs Innofresh in Ahoy in Rotterdam. De Fliplandse onderneming staat onder de naam Groentebroer op markten in onder meer Sint Philipsland, Sint-Maartensdijk, Sta- venisse, Poortvliet, Scherpenisse, Steenbergen en Dinteloord. ouders krijgen bij het achttien maanden-thuis- bezoek van het consultatiebureau is de tas op te halen bij peuterspeelzalen en kinderop vang. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Die Colijnsplaatse moest een paar dagen naar het buitenland voor fa miliebezoek. Dat betekende dat haar man het even alleen moest zien te rooien met hun twee kleine kinderen. Zou dat wel goed gaan? Ze was er niet helemaal gerust op en had voor de zekerheid een draaiboekje voor hem achtergelaten. Alles stond erop: hoe laat en waar hun dochter naar balletles moest, dat hij op maandag niet moest vergeten een overblijfpak- ket te maken voor op school, enzo voorts. Hij had al aangekondigd dat hij het met eten 'makkelijk' zou doen: patat dus. De tweede dag kreeg hij een sms. Of het allemaal goed ging en of de kinderen al twee dagen friet voorgeschoteld hadden ge kregen. Het eerste kon hij met 'ja'be antwoorden, het tweede niet. „Nee, vanavond wordt het pizza, want het is niet gezond om elke dag hetzelfde te eten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41