kippenvel en nostalgie 3 NMa valt kantoren PZC en BN/DeStem binnen Wat 'n bal commentaar 'Giro finisht op 10 mei in Middelburg' Oudste Oranje-shirt woensdag 23 september 2009 www.pzc.nl IN ZEELAND Wat vindt u het beste werk van Hans Warren? Stem ook! www.pzc.nl/hanswarren EN VERDER Gedeputeerde Harry van Waveren schrijft over zijn werkbezoek aan Nagasaki: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa) heeft gisteren een inval gedaan in de kantoren van de PZC en BN/DeStem. Het onderzoek richt zich op nale ving van de regels die negen jaar geleden werden vastgesteld bij de overname van uitgeverij VNU door Wegener. De concurrentie- waakhond ging destijds alleen on der strikte voorwaarden akkoord met de aankoop. Er werd een con structie in het leven geroepen die het onafhankelijke bestaan van bei de titels binnen Zeeland garandeer de. NMa-woordvoerder Barbara van de Rest liet weten dat er con crete vermoedens bestaan dat bei de dagbladen zich niet aan de voor waarden hebben gehouden. Daar bij gaat het vooral om een schei ding van redactionele en commer ciële activiteiten, met name in Zeeuws-Vlaanderen. In de kantoren van beide kranten in Middelburg, Terneuzen en Bre da werd beslag gelegd op docu menten van de afgelopen negen jaar, die zicht zouden moeten ge ven op de dagelijkse praktijk. De informatie is tijdelijk opgeslagen in verzegelde kasten. Directie en hoofdredactie zeggen benieuwd te zijn naar de uitkomst van het on derzoek. Dit shirt droeg Harry Dénis tijdens de wedstrijd tus sen Duitsland en Nederland in Hamburg, op 10 mei 1923. Matty Verkamman: „We hebben het van zijn kleinzoon in bruikleen gekregen. Hiermee hebben we de shirts van alle Oranje-generaties compleet" Als de voortekenen niet bedriegen, komt het helemaal goed met de Voetbal Expe rience in Middelburg. Het begon met het idee om een voetbalmuseum te beginnen. Inmiddels zijn de contouren zichtbaar van een attractie voor een breed publiek. De voetbalfa naat kan er even in de schoe nen van zijn idool stappen. De vrouw die wel iets heeft met de mooie lijven van voetballers, wordt er op haar wenken be diend. Voor wie voetbal oorlog is, wordt de traditionele strijd tussen Nederland en Duitsland heel aardig neergezet. Natuur lijk ontbreken de ballen en de shirtjes niet. Verder probeert de Voetbal Experience haar be zoekers te pakken met overrom pelend beeld en geluid. Met deze unieke attractie krijgt het Zeeuws Evenementen Plat form duidelijk meerwaarde. De voetballiefhebbers zullen zeker komen. En voor toeristen kan zo'n 'voetbalbeleving' juist het zetje zijn dat hen voor Zeeland doet kiezen. De laatste kerstkaart van de overleden oud-bondscoach Rinus Michels aan Jaap de Groot, één van de initiatiefnemers van de Voetbal Experience. MIDDELBURG - De etappe Amster dam-Middelburg in de Ronde van Italië wordt op maandag 10 mei verreden. Dat valt op te maken uit een uitnodiging van de gemeente Amsterdam aan het bedrijfsleven. Daarin meldt Amsterdam dat de Giro op zaterdag 8 mei van start gaat met een tijdrit in de hoofd stad. Voor zondag stond de etappe Amsterdam-Utrecht al vast. De ge meente Middelburg had een voor keur voor zaterdag, maar dan zou de proloog op 7 mei verreden moe ten worden. Maandag 10 mei vindt Middelburg ook een mooie datum, omdat het voor de meeste scholen nog voorjaarsvakantie is. De bal mét handtekening waarmee Marco van Basten in de finale van het EK 1988 hét doelpunt tegen de Sovjet-Unie scoorde. „Hij vond het voetbal museum zo'n geweldig idee, dat hij de bal aan ons heeft geschonken", ver telt Matty Verkamman. foto's Lex de Meester Het wedstrijdshirt Marco van Basten uit 1988. „Ik was destijds verslaggever voor Voetbal International en kreeg het shirt na de wedstrijd in mijn han den gedrukt", vertelt Hugo Borst. „Dat was echt een trofee. Ik was eufo risch. Het was nog warm en nat. Ik heb het nooit gewassen. Tien jaar later rook het nog naar zweet." Dit glazen beeldje kreeg Dennis Bergkamp uitgereikt na zijn afscheidswed- strijd bij de Engelse voetbalclub Arsenal in 2006. Doe op zaterdag 26 september mee aan de 3e Paauwe fietstocht en schrijf u in. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn lenen nerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! oq» www.interieur-paauwe.nl Zonnemaire licjtulakbjj Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3