Voetbalwereld met 21 zeeland Conferentie over bestuur en toezicht bij maatschappelijke Instellingen Tweedekamerhit PZC woensdag VOETBAL EXPERIENCE IN MIDDELBURG De Voetbal Experience in Middelburg wordt een walhalla voor voetbalfanaten. Initiatiefnemers Matty Verkamman en Hugo Borst namen er gisteren alvast een kijkje. rant 5 weken voor 15 euro! woensdag 23 september 2009 aipiaiiroipwiBSMw s «5> S <S> door Ernst Jan Roozendaal Als je het niet zeggen kan, zing het dan. Dat moet de gedachte zijn achter de nieuwe actie van de SP tegen het kabinet. Met hulp van Henny Vrienten is het oude Doe Maar-liedje '32 jaar' herdicht tot '65 jaar (trillend op mijn benen)'. Be geleid door een koor van SP'ers zingt Frits Lambrechts zijn aan klacht tegen de verhoging van de AOW-leefitijd: Wel een beetje raar, 65 jaar, trillend op mijn benen, wat mij be loofd werd is verdwenen, oe la la la la la, het is het is van mij. De video is duizenden keren beke ken op YouTube, veel beter dan de Algemene Beschouwingen vorige week op tv. Dat heeft andere politi ci op een idee gebracht. Ze zijn naarstig op zoek naar Nederlands talige klassiekers die, liefst met hulp van de artiesten zelf, kunnen worden herschreven tot Tweedeka merhit. Zo wil Jan Peter Balkenen de met pechvogel Marco Borsato de studio in. Sinds de breuk tussen Jan en Yolanthe weten we dat de premier begaan is met het wel en wee van BN'ers. Hij heeft nu een aardige duit over voor een lied te- gen de oppositie die hem naar huis wil sturen: De meeste dromen zijn bedrog, want na de verkiezingen zit ik hier lekker nog. Geert Wilders schijnt André Rieu te hebben gevraagd hem te begelei den bij 1,2,3,4, vodje van vodje van, 1,2,3,4, vodje van Samir, maar de Lim burgse violist heeft daar wijselijk voor bedankt. Hij heeft meer oren naar een samenwerking met Alexander Pechtold, die 'Meisjes met rode haren' heeft omgetoverd tot Geertje met blonde haren, die kan dom kletsen, dat is niet mis. Het is een kwestie van tijd voor de politici ook hun mening over ont- poldering gaan bezingen. „Ik heb getwijfeld over 'België' van Het Goede Doel", laat CDA-Kamerlid Ad Koppejan weten, „maar uitein delijk zoek ik het liever in Zee land." Hij wil nu Blof vragen de re gels Hier aan de kust, de Zeeuwse kust, zijn de mensen ongerust af te maken. De anti-ontpolderingshymne van de WD is al klaar. Gezongen door Peter Koelewijn: Blijf van die dijk af, ik waarschuw niet meer, neeneeneenee- neenee van die dijk af, dit is de laatste keer! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Cornelleke Blok Een voetbalmuseum, dat was het oorspronkelijke idee van vier spor tjournalisten. Maar dat is achter haald. In de Voetbal Experience in Middelburg is namelijk veel meer te doen dan kijken alleen. Kippenvel, daar begint het al mee. Wie de Voetbal Experience bin nenstapt, beleeft meteen '10 se conds of fame'. In een kleine ron de ruimte word je van alle kanten toegejuicht door duizenden fans, alsof je Marco van Basten of Johan Cru ij ff bent. Het vergt even wat fantasie, want het gloednieuwe ge bouw van de Voetbal Experience ziet er nu nog behoorlijk kaal uit. Maar de attractie is helemaal af voor de opening op 17 december, verzekert Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties, dat de Voetbal Experience exploiteert. De enorme Hall of Fame, die is al wel oranje geschilderd. Straks han gen hier bijna zevenhonderd af beeldingen van alle voetballers die ooit in het Nederlands elftal ge speeld hebben. „Dit wordt hét hei- ligdom van het Nederlandse voet bal", zegt Martijn Meeske van DST Experience, dat verantwoordelijk is voor de inrichting. Bovenaan de trap kom je terecht in 'the thrill experience'. Bezoe kers krijgen er een film te zien over het Europees kampioenschap van 1988. Meeske: „De voorstelling is alles overrompelend: je wordt overdonderd en opgezweept met hard geluid, emoties en gejuich. En het heeft natuurlijk een happy end. Hier kom je met tranen in de ogen uit." Even verderop kan je het potje na spelen op een grote groene gras mat. „Je kunt bijvoorbeeld meten hoe hard je schiet", zegt Meeske. „De activiteiten zijn gebaseerd op oude voetbalspelletjes, zoals paal tjesvoetbal." Naast de nagebouwde kleedkamer kunnen bezoekers uit volle borst 'You'll Never Walk Alone' en ande re voetbalhits meeblèren. De schat kamer is 'het meest museale deel', zegt Meeske. Je vindt er de voetbal schoenen van Faas Wilkes, een wedstrijdshirt van Marco van Bas ten en de bal waarmee hij in 1988 hét doelpunt in de EK-finale tegen Sovjet-Unie scoorde. Maar behalve aan de nostalgieproe- ver, is ook aan vrouwen gedacht. „In Voetbal Vegas is een peepshow van voetballers die als mooi be stempeld worden." Hugo Borst is enthousiast na de rondleiding. „Gaaf! Ik zie het nu helemaal voor me. Als je hier rond loopt, dan word je overstelpt met indrukken. Een museum vol tro feeën is leuk voor krasse knarren, maar hier is ruimte voor kinderen om met de bal in de weer te zijn. Als het slecht weer is in Zeeland, dan heb je met de Voetbal Expe rience een overdekte topattractie. Echt te gek. Veel mensen zeggen: 'Middelburg, wat een rare plaats'. We hebben ook gekeken naar loca ties in Rotterdam en Amsterdam, maar hier krijgen we de volledige medewerking om zoiets moois te realiseren en het plan uit te voeren wat we in ons hoofd hadden." COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde*partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl I »l Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Woonplaats Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaat zorgvuldig on et colofon treft u nadere informatie door Ben Jansen MIDDELBURG - De oppositiepar tijen in de Staten van Zeeland hou den volgende week woensdag een conferentie over bestuur en toe zicht bij maatschappelijke instellin gen. De aanleiding is de gang van zaken bij de ziekenhuizen en de ambulancedienst in Midden- en Noord-Zeeland. „Als Staten speelden wij formeel geen rol, maar we werden er wel bij betrokken", zegt PvdA-Staten- lid Wouter van Zandbrink. „In het geval van de ziekenhuizen was sprake van een communicatiepro bleem en bij de ambulancedienst deden zich financiële perikelen voor. Bij de ziekenhuizen heeft ge deputeerde George van Heukelom de regierol op zich genomen. Voor de ambulancedienst heben de Sta ten een ton op tafel gelegd." Sjoerd Heijning van de WD vult aan: „Het gaat er niet om een be schuldigende vinger uit te steken. We willen nagaan of er lessen uit kunnen worden geleerd." Van Zandbrink: „De vraag is: wan neer je een instelling geld geeft, moet je je er dan ook mee be moeien? Er is ook geld van de pro vincie naar de Hogeschool Zee land en de Roosevelt Academy ge gaan. Wat wil je daar dan vervol gens mee te maken hebben?" Van Zandbrink had aanvankelijk voor gesteld de conferentie door de Sta ten van Zeeland te laten organise ren. De meerderheid, CDA, SGP, CU en GL (met uitzondering van Gabriëlle van Dinteren), voelde daar niet voor. Daarom zijn PvdA, WD, SP, PvZ, SZ en Van Dinte ren het zelf maar gaan doen. Sprekers tijdens de conferentie zijn de hoogleraren Wim Groot en Sweder van Wijnbergen en Joan Leemhuis Schut. De belangstelling uit de sectoren zorg en onderwijs is groot. Ook bestuurders en toe zichthouders van woningcorpora ties hebben zich aangemeld. Eén van de gangen in de Voetbal Experience staat helemaal in het teken van de voetbalrelatie tussen Nederland en Duitsland. artist's impression DST Experience

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2