'Het is maar goed dat 18 Benefietavond voor weeshuis in India College zoekt geld om toch iets te doen voor Nieuw- en Sint Joosland IU Boete voor fietsers en een automobilist HET ACHTERHUIS WESTERSCHELDE Lage visstand krijgt leden visbootclub Deurloo niet gek Man betrapt op winkeldiefstal Wandeltocht langs bunkers en kreken Nationale burendag voor 'gezelligere wijk' jlii woensdag 23 september 2009 g% g% #S VLISSINGEN - Het Arsenaaltheater in Vlissingen is vrijdagavond het toneel van een benefietconcert ten behoeve van de bouw van het Abba Kinderhuis voor wezen in In dia. Het kindertehuis komt er door een samenwerking van Stichting Multramissions en Stichting De Heilbode, van Vlissinger Jaap Die- leman. Het tehuis biedt kansarme kinderen onderdak, eten, drinken, kleding, medische zorg en onder wijs. Met diverse acties is inmiddels 60.000 euro binnengehaald. Daar van hebben de evangelisten al de VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 24 september 2009 des middags om 14:00 uur zal te CLINGE, aan de 's Gravenstraat 157, zulks ten laste van R.S. Burema in het openbaar worden verkocht: AUTOMOBIEL. MERK: LANCIA. TYPE: LYBRA SW.1.9TD. KLEUR: BLAUW. BOUWJAAR: 2000. De verkoop wordt gehouden op voor meld adres bij opbod, zonder opgeld en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende tegen contante betaling. GGN Brabant, Gerechtsdeurwaarders en Incassospecialisten, Abeelstraat 1 5038 KE Tilburg, 088-9999 000. MEEST CELEZEN 1. Raadslid zet zich op non-actief 2. Bomen weg (foto) 3. Procedure bouwput STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG Negen fietsers en één automobilist hebben gisterochtend een bekeu ring gekregen omdat ze door rood reden op de kruising Stationsstraat /Blauwedijk/Loskade/Stationsbrug in Middelburg. De politie controleerde daar tussen acht en negen uur omdat algemeen bekend is dat de verkeerslichten hier vaak genegeerd worden. INTERIEUR EN STOFFERING Gordijnen, luxaflex, vloerbedekking en kunststof vlo eren. Kerkstraat 16, Hoedekenskerke. Tel. 0113-639560/06-43000705 Elke zaterdag geopend. grond kunnen aankopen en de bouw is begonnen. Maar om ver der te kunnen bouwen, is meer geld nodig. Daarom vindt vrijdagavond een be nefietconcert plaats. De zaal opent om 19.00 uur en een half uurtje la ter stapt )oany Muskiet met haar negenkoppige More Gospel Band het podium op. [aap Dieleman is er om zijn pro ject toe te lichten. Er wordt geen entree geheven; wel gaan er collectebussen rond. De opbrengst van de avond gaat volle dig naar het kinderhuis. J) www.abbakinderhuis.nl VLISSINGEN Een 21-jarige man uit het Poolse Za- gan is aangehouden nadat hij was betrapt op het stelen van een pakje sigaretten bij een supermarkt in Vlissingen. Na zijn aanhouding bekende de man maandag ook nog de diefstal van brood en wat beleg. De man zit nu vast in een politie cel in Torentijd. WESTKAPELLE Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars en museum Het Pol derhuis in Westkapelle houden za terdag 26 september een wandel tocht langs bunkers en kreken. Vertrekpunt van de tocht Memoria Walcheren 40-45 is het museum aan de Zuidstraat. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden. De start van de 25 en 35 kilometer is tussen 9.00 en 10.00 uur. Lopers voor de 7 en 15 kilometer kunnen tussen 9.00 en 12.00 vertrekken. De Memo- ria-route voert de wandelaars on der meer langs Zoutelande, Koude- kerke, Middelburg en Meliskerke. MIDDELBURG Tijdens de Nationale Burendag die zaterdag wordt gehouden zijn er verschillende activiteiten in Mid delburg. De Burendag is bedoeld om de wijk 'gezelliger, schoner en leefbaarder' te maken. 's Ochtends is er een opruim- en klusactie in de speeltuin Van Epen- park, 's middags zijn daar activitei ten voor de jeugd. Zaterdagmiddag krijgt de voorkant van skatepark Meker een opknap- béurt. Verder zijn er activiteiten in de welzijnsruimten van het Hof van Buren. '"ft Lc In het dertigste jubileum jaar van de Vlissingse vis bootclub Deurloo is de vangst slechter dan ooit. Zelfs het visserslatijn is aan boord ver te zoeken. door Wendy van den Hurk foto Lex de Meester Trossen Los!" Daar gaan ze dan, Leo de Kruif en Ger-.. rit Brandt. Binnenhaven uit, sluis in. Op weg naar de Wielingen. Terwijl ze nu eigen lijk al weten dat de 'Aurora' aan het eind van de dag met lege em mers zal terugkeren. „Zondag was het ook niks", ver zucht Leo. „Een paar scharretjes. Nou, had je ons een paar jaar gele- den eens moeten zien. Haalden we twintig kilo kabeljauw bin nen. Per persoon! We hebben meer slechte jaren gehad, maar nu is het extreem." Hoe dat komt? „Klimaatverande ring", trapt Gerrit zijn theorieën- serie af „Het water is warmer ge worden. Dat betekent meer zee sterren en die halen voedsel voor de vissen weg. Maar we hebben ook te maken met overbevissing, door die eurokotters. Al horen we hen net zo hard klagen over de visstand." Misschien dat de zand zuigers ook nog een rol spelen, klinkt het vanachter het roer. „Aan de andere kant", bedenkt Leo zich, „dan komt er ook weer voedsel los. In elk geval is het dit jaar he-le-maal niks." Maar wie denkt dat de heren de haven met chagrijn verlaten, heeft het mis. Ook de rondslinge rende touwen in het water, die de schroef van hun kruiser wel eens willen vemaggelen nog vóórdat de sluisdeuren openen, brengen de mannen niet uit hun humeur. Zelfs de veerboot, die Leo dwingt de kruiser met de neus in de gol ven te draaien om drie maag-cen- trifuges te voorkomen, krijgt het niet voor elkaar. Welnee! „Straks zijn we één met de na tuur", mijmert Gerrit. Hij vist al 36 jaar. Soms ook vanaf de kant, op kabeljauw, omdat hij zelf geen bootje heeft. Maar omdat hij al tijd meegaat en gewoon bij de dub hoort, wordt hij volgend jaar toch ook maar lid. Tot genoegen van Leo, die secretaris is. „Weer een erbij. En we zijn al gestegen naar 126 leden. Het gaat goed. En f iedereen helpt elkaar. De één is lasser, de ander elektricien. Hart- stikke gezellig! Dit jaar houden we een grote barbecue." Terwijl Leo de elektronische fish- finder uitlacht („ja ja, veel vis... zee wier zeker!"), vertelt hij dat de toe-. door Theo Giele MIDDELBURG - Na de verder sombe re beschouwingen over de finan ciële toekomst van de gemeente Middelburg gingen gisteravond twee mensen toch nog met een sprankje hoop naar huis. Zij hadden in de commissie Alge meen Bestuur namens de dorps vereniging Nieuw- en Sint loos- land en de omwonenden van het Banckertplein in Middelburg ge pleit om de bezuinigingen voor hun dorp en straat terug te draaien. Vorig jaar nog beloofde de gemeen teraad aan Nieuw- en Sint Joos land om een aantal wensen, ver woord in het plan Dorp van de Toekomst, te verwezenlijken. Een grote, en dure wens, namelijk de herinrichting van de doorgaande weg bleek al lastig, maar in de nieuwste versie van de bezuini gingsplannen was het hele pro gramma Dorp van de Toekomst ge schrapt. Vanuit de hele gemeenteraad werd er gisteren op aangedrongen om toch iets voor Nieuw- en Sint loos- land te doen. Al was het alleen maar om de geloofwaardigheid van de gemeente te redden. Namens omwonenden van het Banckertplein werd een klem mend pleidooi gehouden om de onveilige verkeerssituatie aan te pakken. Ook hiervoor toonden de raadsleden zich gevoelig. Het colle ge van burgemeester en wethou ders beloofde daarop om vandaag nog te bezien hoe aan de wensen tegemoet gekomen kan worden. Hiervoor dienen B en W nog voor de raadsvergadering van komende maandag voorstellen in, beloofde wethouder Albert de Vries. Het idee om het geld dat bespaard wordt met het niet aanleggen van parkeerplaatsen op het Molenwa ter hiervoor te besteden wees het college af Dat geld is hard nodig voor het inrichten van het park.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20