'Claim Cobelfret onjuist' Topvoordeel BEIJING glazen deuren douchecabines Voorschot op Voetbal Experience Kinderen Emmen herkennen hun moeder ais dief verder Vandaag bij deze krant de bijlage: transparant en chique Glashandel MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 11688"555530" TERMINAL Provincie wijst schade aan auto's door opstarten Sloecentrale van de hand door Ben Jansen MIDDELBURG - De Sloecentrale valt volgens de provincie niet te verwij ten dat een groot aantal auto's op de terminal van Cobelfret in Vlis- singen lakschade heeft opgelopen. Cobelfret heeft de provincie ge vraagd maatregelen te nemen te gen de Sloecentrale omdat bij het proefdraaien en opstarten stoffen in de lucht zouden komen die de lak aantasten. In maart heeft dat volgens Cobelfret tot een schade van miljoenen euro's geleid. Uit onderzoek van de autotrans porteur is gebleken dat de schade vermoedelijk is veroorzaakt door ij zer- en magnetietdeeltjes in de lucht. Dit soort vervuiling komt voornamelijk vrij bij reinigings- en opstartprocessen van bijvoorbeeld energiecentrales. De Sloecentrale ligt op twee kilo meter afstand van de autotermi- nal. Het samenvallen van de scha de met het proefdraaien van een deel van de installaties in de cen trale en de in die periode heersen de windrichting duiden er volgens Cobelfret op dat de problemen kunnen zijn veroorzaakt door de Sloecentrale. De autotransporteur is beducht voor nieuwe schade wanneer de centrale eind dit jaar definitief wordt opgestart. Het dagelijks provinciebestuur heeft eigen onderzoek uitgevoerd. Dat sluit uit dat de lakschade door de Sloecentrale is veroorzaakt. Bo vendien zijn bij het proefdraaien in maart geen overtredingen van de vergunning geconstateerd. Cobelfret heeft ook maatregelen te gen tegen de reparatiewerf Schelde- poort gevraagd. Zwarte deeltjes die in april op auto's zijn neergeko men, zijn volgens de autotranspor teur afkomstig van de werf Ook dat bestrijdt het provinciebestuur. Cobelfret is al langer beducht voor lakschade door de werf EMMEN - Een 29-jarige vrouw uit Emmen is door haar kinderen op een foto bij een opsporingsbericht herkend als tasjesdief De vrouw voelde zich na deze confrontatie genoodzaakt zich te melden bij de politie. Dat heeft een politiewoord voerder gisteren bekendgemaakt. De vrouw had in een supermarkt in Emmen de handtas van een plaatsgenote gestolen. Bewakings camera's hadden de diefstal opge nomen. De kinderen zagen op een lokale website het opsporingsbe richt met foto. De Emmense heeft het geld ge bruikt voor haar gezin. De tas gooi de ze weg. Ze moet zich binnen kort verantwoorden voor de rech ter. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 5, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34, 35. Bijlage: Delta vol technologie. IIWWBHIIIMHIlUIHBIIWfl'ili'illWi, 'II'IMW l 'l 'I' Ii'l'i'l "iWiMlH DE Voetbalmuseum is aanwinst voor Zeeland reageer op www.pzc.nl UW reacties:419 Boycot door havenbedrijf Antwerpen is kinderachtig 80% MIDDELBURG - De Voetbal Experience op Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Middelburg moet één grote voetbalbelevenis worden, zéker niet al leen een museum. Hugo Borst (I) en Matty Ver kamman (r) kregen gisteren een rondleiding. De opening is op 17 december, foto Lex de Meester pagina 2 en 3: voetbalwereld met kippenvel en ostalgie pagina 3: commentaar C Water geeft het land vorm Toekomst is een vraagteken, C Als de dijk maar blijft staan Justine Henin kondigt tennisrentree aan China viert verjaardag zonder foutjes WALCHEREN WOENSDAG 23 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 224 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Ontdek hoe we Nederland tegen hoog water beschermen, bijvoorbeeld bij Vlissingen Vlissingen t. www.kras.nl/36228 (4-sterren) www.kras.nl/25950 (5-sterrenj Nederland leeft met Water nl Stedentrip China Incl. verblijf in 4- of 5-sterren hotel met ontbijt waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1