meningen 113 brieven woensdag 23 september 2009 Koningin Beatrix wordt tijdens Prinsjesdag naar de troon geleid in de Ridderzaal in Den Haag door Tweede Kamer voorzitter Gerdi Verbeet. Minister-president Jan-Peter Balkenende (links) kijkt toe. foto Marcel Antonisse/ANP Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl Troonrede De majesteit eindigde de troonre de met een beroep 'op alle Neder landers en een ieder die in Neder land woont om ons bewust te zijn van onze verantwoordelijkheid en ernaar te handelen'. De leden van de Staten-Generaal samen met de regering moeten het initiatief ne men. Mooie woorden van mevrouw Van Oranje, maar verder vindt zij haar verantwoordelijkheid niet gaan. Ook het kabinet niet, zei Balkenen de. Er is nu eenmaal afgesproken dat de toelage van de familie Van Oranje komend jaar omhoog gaat. Wij burgers hadden ook afspraken, zoals AOW met 65 jaar, indexatie van onze pensioenen, hypotheekaf trek en huursubsidie, enz. Die af spraken blijven niet staan. Vroeger waren er nog wel staats hoofden die meeleden met hun volk, maar daar waren en zijn de Oranjes niet erg sterk in. Koning Frederik van Denemarken bleef toen de nazi's kwamen. Wilhelmi- na was al weg met juwelen en Shell-aandelen terwijl onze solda ten nog voor 'Haar' sneuvelden. Rob Swaak Statenhove 1-17, Middelburg Parkeren 2 De heer Volker heeft in Postvak In van 19 september meer dan gelijk, dat het zeker geen reclame is voor de gemeente Vlissingen. Ze zullen bij de gemeente naar een manier hebben gezocht om hun subsidie gegeven aan het filmfestival op de ze manier terug te verdienen. Toen ik diezelfde dinsdagmorgen de Ke nau Hasselaarsstraat opreed, kwam ik door de bocht omhoog wel een dranghek met daar onderop een, vanuit de auto, onoverzichtelijk bord; bij terugkomst te voet werd pas duidelijk waar het over ging. Ik heb daarop mijn auto geparkeerd in het laatste lege parkeervak rechts van de weg. Precies één uur na aanvang van de voorstelling was nr. 08531 van de gemeente langs ge weest om iedereen te bekeuren voor het stilstaan in strijd met bord E2, maar een bord E2 stond daar helemaal niet, alleen een dranghek. Ik ben er van overtuigd dat wanneer er een officieel ver keersbord E2 had gestaan, daar nie mand had geparkeerd. J. van den Broecke Kasteelstraat 9, Philippine Parkeren 3 Ook wij waren door Delta uitgeno digd om de film De Storm te ko men bekijken. We werden keurig ontvangen met koffie en een bo lus. Daarna de film bekeken. Terug bij de auto aangekomen had ik een bon. Op het parkeerterrein achter de boulevard waren alle plaatsen vol, en op de boulevard naar het parkeerterrein had men gebrekkig een bord geplaatst, waarop stond dat deze plaatsen waren gereser veerd voor genodigden. Welke ge nodigden? Ik deed zoals zo velen een beroep op één van deze par keerplaatsen. En jawel hoor, toen ik terugkwam had ik een parkeer bon van 60 euro. Lang leve de par keerwachters in Vlissingen. Als aas gieren staan ze hierop te wachten. Dit is echt een promotie voor de stad, waar toch al zoveel winkels leegstaan, en waar steeds minder mensen naar toe komen. Waar Del ta zich profileerde deed Vlissingen er alles aan om zich niet van haar beste kant te laten zien. Lein Kodde Langeweg 39, 's-Cravenpolder Goes Groen Goes-Oost heeft verreweg het min ste groen per inwoner (krant, 19-9). Binnenkort gaat het Gors weg uit het pand aan de Leliestraat 10 (eigendom van de gemeente). Ziedaar een perfect stukje kant en klare natuur: er staan al grote bo men en struiken in die tuin, al ja ren geniet ik van de vele vogels en egels en dergelijke die er leven en ook vaak mijn tuin bezoeken. Kin deren spelen er graag, dus leg er een grasveldje aan en sla twee vlie gen in één klap: een plek voor de kinderen om te spelen en een stuk je natuur in de wijk dat niet hoeft te verdwijnen. Verkoop het niet aan de projectontwikkelaar maar laat die tuin ten goede komen aan de leefbaarheid van de Leliestraat! Karin Winter Leliestraat 22, Goes De Wereldwinkel De Wereldwinkel is zich aan het ontwikkelen tot een professionele voorloper op het gebied van eerlij ke handel. Het ideaal: de vrucht van iemands werk rechtstreeks te rug te brengen naar de werker, is een praktische manier om oneerlij ke handel onderuit te halen of in ieder geval die mogelijkheid open te maken. Nu is de wereldwinkel begonnen door wat men nu vaak geitenwollensokkendragers noemt. Niks mis mee en elke gewezen gei tenwollensokkendrager zal er om kunnen lachen. Wat ik wel een beetje triest vind is de opmerking in uw artikel hier over dat die geitenwollensokkenre- putatie helaas nog niet helemaal over is. Het lijkt een oudermoord, doet in ieder geval geen recht aan wat de mensen destijds, met of zonder geitenwollensokken, heb ben gedaan met de eerste uitwer king van dit ideaal. P. Clijsen Donzevisserstr. 61, Terneuzen Melk dumpen Totaal onverantwoord en crimi neel gedrag van boeren die hun melk dumpen. Crimineel gedrag omdat dit een illegale lozing is waarvoor een milieuvergunning nodig is. Onverantwoord om melk te dumpen terwijl we kampen met een milieu- en voedselcrisis. Koeien worden uitgebuit en veran derd om maar zoveel mogelijk melk te geven en nu wordt dit pro duct ook nog maar gewoon wegge gooid. Te schandalig voor woorden. Al de ze koeien hebben moeten eten, waarvoor bossen worden kapot ge brand en gekapt. Al dit graan wat de koeien hebben moeten eten om deze melk te kunnen produceren hadden vele monden kunnen voe den. Het laat maar zien hoe deze boe ren er echt over denken. Ik hoop dat de bevoegde instanties dan ook op zullen treden tegen deze illega le lozingen. De Partij voor de Die ren heeft inmiddels gelukkig vra gen aan de ministers Cramer en Verburg over dit onverantwoorde gedrag gesteld. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Coffeeshops 4 Ik meen de ultieme locatie te we ten voor een, of nog beter, twee coffeeshops te hebben gevonden voor Middelburg, nl.... in het stads kantoor zelf! Dan kunnen onze be stuurders ondervinden wejke ge neugten aan zo'n gedoogvoorzie- ning zijn verbonden. Tevens de beste locatie om de gedoogregels te handhaven. B.J. van de Ven Park de Griffioen 9, Middelburg Oesterpartij In Zeeland staan 1500 banen op de tocht in alleen al de bouwsector en de provincie Zeeland ligt door vra gen in de Staten onder vuur vanwe ge een gebrek aan handelend optre den. Om dan een Provinciale Oes terpartij voor politici, hogere amb tenaren en ondernemers, de naam 'Werk in Uitvoering' te geven, ge tuigt van een duister cynisme. Noem het gewoon 'De provincie trakteert op niveau' en relativeer om te beginnen de smoes dat 'net werken' tijdens zo'n partij met po litici en ambtenaren de werkgele genheid kan redden. Wat moet een Zeeuw, die net zijn baan verloor, nu voelen, als hij leest dat oesters zwelgen en wijn achterover slaan, 'werk in uitvoe ring' is? Organiseer een sympo sium voor iedereen, waar met een bak koffie gebrainstormd wordt. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Vingerafdrukken In één week is heel veel verbijste rend duidelijk geworden. De Ne derlandse justitie is medeplichtig aan de ontsnapping van geweldda dige criminelen. Daarnaast is zij in competent voor wat betreft ge heimhouding. En tenslotte blijkt zij te liegen: 'anoniem' betekent bij haar: 'wij luisteren mee'. De verze kering dat onze vingerafdrukken bij haar in goede, betrouwbare han den zijn verdient daarom hoonge lach. Nadat minister Hirsch Ballin ons in een vorige ambtsperiode de id-kaart in de maag heeft gesplitst, heeft hij in deze de landelijke vin gerafdrukregistratie (Engels: Big Brother) - ondanks grote protesten ingevoerd. Het is te hopen dat deze politiek en/of deze politicus wordt gestopt en teruggedraaid. Tot die tijd is het mij onmogelijk hem en justitie te vertrouwen. De enige conclusie is: onze overheid liegt! L. Deventer v.d. Biltlaan 39, Kapelle Weg afgesloten De rotonde van Sas van Gent en de weg tot aan Sluiskil is afgesloten van 21 september tot 30 oktober. Of bedoelen ze 'de bewoners zijn opgesloten'? Het lijkt er wel op want de bedrijven zijn benaderd en de bewoners van de Landdijk moeten het zelf maar uitzoeken. We hebben wel een brief ontvan gen van de provincie, maar die kon den ook verder niets zeggen over een goede uitweg. Ook hebben we zelf voor de voorziening moeten zorgen voor het huis- en tuinafval. Ze waren even vergeten dat er ook nog mensen woonden. Als je ie mand belde met de vraag hoe we dan weg moesten met de auto, kre gen we als antwoord: 'Je mag via de Firma Vernaeve'. Maar ze zijn even vergeten dat deze mensen er maar zijn van 7.30 's morgens tot 17.00 uur 's middags. Ik weet het, het is maar tijdelijk, maar een beet je betere communicatie voorafhad beter geweest. Anne Mieke Wanst Landdijk 6, Sas van Gent Hulst belastingen Bij het lezen van de krant van 15 september dacht ik: het lijkt wel alsof de gemeente Hulst het diepst in de crisis is beland met nog enkel een beetje middelen. Mijn advies als medeburger: heren roeit met de riemen die je nu in kas hebt. Pak niet de riemen van de burgers af En waarom zijn de burgers die een eigen huis hebben melkkoetjes? Ga eerst eens in onze eigen ge meentekas kijken. Alle plannen die allang gemaakt zijn, onder andere plan Bierkaai, Perkpolder enzo voort, zijn allemaal niet nodig. In deze crisistijd hebben alle burgers al lasten genoeg. Theo Mahu Van Speykstraat 4, Kloosterzande Graaicultuur Als hockeycoach zeg ik altijd dat ik liever sportief verlies dan onspor tief win. Bij de ie klasse voetbalclub GPC Vlissingen is men een andere me ning toegedaan. Een eerlijke club- grensrechter die een tegenstander een doelpunt toekent wordt als uit zondering gezien door de club. Dat houdt in dat de club er van uit gaat en wil dat er alleen maar thuisflui- ters op de velden rondlopen. En wij maar klagen over onze jeugd. Onsportief, egoïstisch, graaicul tuur. Vind je het gek met zulke clubs waar ze lid van zijn? Als mijn kind daar lid was, was het meteen afge lopen. Zeer onsportief Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13