Amsterdam proeftuin Linkedin Nederlandse bankrekening bijna goedkoopste van EU Forse daling verkoop nieuwbouwwoningen Mooi weer helpt tuinbranche NETWERKSITE Bedrijf opent vestiging in Nederland Wat is Linkedin? Ruim 2500 klachten over HSL Carmin wereldwijd online met KPN Witte auto's zijn niet erg populair Zorgpremie DSW 27 euro hoger woensdag 23 september 2009 DEN HAAG De verkoop van nieuwbouwwonin gen is in het tweede kwartaal met 40 procent gedaald tot vierdui zend. In het tweede kwartaal van 2008 waren dat er nog zevendui zend. Dat blijkt uit een onderzoek van de Monitor Nieuwe Woningen in op dracht van het ministerie van Vrom. Ten opzichte van het eerste kwar taal van dit jaar is sprake van een licht herstel. Toen werden er bijna 3200 woningen verkocht. WOERDEN amsterdam - Profielensite Linked in opent een kantoor in Amster dam. Het is de eerste lokale vesti ging van Linkedin, over de wereld gemeten na Facebook en MySpace de meest gebruikte vriendenwebsi te. In Nederland is Linkedin met 1,4 miljoen gebruikers de op één na populairste profielensite, na Hy- ves, maar voor Myspace en Face book. Linkedin richt zich vooral op zake lijke gebruikers. Die kunnen er hun netwerk bijhouden, hun cv II I I III MUI.Ill llllll* llllll ll llll plaatsen en berichten uitwisselen. Volgens het bedrijf is 35 procent van de Nederlandse beroepsbevol king op de site actief Nergens an ders in de wereld is zo'n grote pe netratie. Wereldwijd 'hebben 46 miljoen mensen een profiel op Lin kedin. Het kantoor, waarvoor nog een lo catie wordt gezocht, zal vijf mede werkers tellen. Tot nu heeft Linke din alleen een hoofdkantoor in Ca- lifornië en een Europese hoofdze tel in Londen. De vijf Amsterdam se medewerkers komen over uit Londen. Linkedin wil vanuit de voorpost de Nederlandse markt be werken, commerciële samenwer kingsverbanden aangaan met be drijven en abonnementen en ad vertentieruimte verkopen. Boven dien wordt Amsterdam proeftuin voor nieuwe lokale vestigingen. Linkedin is de enige profielensite - Nederlandse diensten als Hyves en Schoolbank (Ilse Media) niet mee geteld - met een Nederlandse vesti ging- Lid worden van Linkedin is een fluitje van een cent. Een account is gratis, daarna be gint het belangrijke werk: invullen. Linkedin is geen vrijplaats voor so ciale activiteiten. De netwerksite is in 2003 opge richt. AMSTERDAM KPN heeft met Garmin, producent van navigatiesystemen, een over eenkomst getekend voor samen werking op het gebied van mobie le datacommunicatie. KPN gaat aan de concurrent van TomTom specia le simkaarten leveren, zo maakte het telecombedrijf gisteren be kend. Garmin gaat de simkaarten zelf plaatsen in zijn draagbare navigatie systeem nüvie 1690. DEN HAAG Eigenaren van een witte auto krij gen na een paar jaar veel minder te rug voor hun wagen. Het tweedehands adagium 'met een witte blijf je zitten' wordt uit cijfers van databeheerder RDC in samenwerking met branchevereni gingen RAI en Bovag bevestigd: witte occasions zijn alleen te slij ten tegen een flink lagere prijs. Mannen willen geen witte auto, vrouwen wél. Witte occasions zijn gemiddeld 23,5 procent goedkoper. De tuinbranche heeft zijn omzet in de eerste helft van dit jaar op peil weten te houden, ondanks de eco nomische neergang. De omzet van tuinartikelen be droeg ruim 1,6 miljard euro, gelijk aan de eerste zes maanden van '2008. Het mooie weer speelde tuincentra en andere verkooppunten van tuin artikelen in de kaart, liet Tuin branche Nederland gisteren weten. Uien. Zaaiuien af land 7,00 -8,00 stemming rustig. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe voer: 100,00 per ton. Bruine bonen: 700,00 per ton. Fourage. Weidehooi (1e kwaliteit uit de schuur) 80,00-90,00 per ton. Roodzwenk 75,00-95,00 per ton. Dijkhooi 70,00-80,00 per ton. Rietzwenk 85,00-100,00 per ton. En gels Raai 65,00-80,00 per ton. Veldbeemd 75,00-95,00 per ton. Tarwestro 50,00-55,00 per ton. Tarwestro (kleine pakken) 60,00-70,00 per ton. Gerstestro gr kl pakken uit de schuur 50,00-55,00 per ton. UTRECHT - Bij spoorbeheerder ProRail zijn onge veer 2500 klachten over geluidshinder van de ho gesnelheidslijn (HSL) binnengekomen. Dat liet een woordvoerster van ProRail gisteren weten. De klachten stroomden binnen vanaf het mo ment dat er treinen gingen proefrijden over het traject Rotterdam-Amsterdam. Na het begin van dienstregeling op 7 september kwamen er onge veer driehonderd klachten binnen. Minister Camiel Eurlings van Verkeer laat uitzoe ken of het geluid van de HSL boven de wettelijke normen zit. Volgende maand zijn de resultaten van het TNO-onderzoek bekend. De woordvoer ster kon niet zeggen uit welke plaatsen de mees te klachten komen. foto Lex van Lieshout/ANP brussel - Nederlanders mogen zich zeer gelukkig prijzen met hun banken. Na Bulgaren betalen de Nederlanders van alle EU-inwo- ners de laagste kosten voor hun bankrekening: gemiddeld 46 euro per jaar. De banken zijn er ook veel duidelijker over hun tarieven dan in andere landen. EU-commissaris Meglena Kuneva (Consumentenbescherming) heeft dat gisteren gemeld in een onder zoek. De Bulgaarse commissaris hekelt de vele landen waar banken zeer vaag zijn over hun tarieven. De on derzoekers moesten bij twee van de drie banken bellen over vergoe dingen en provisies. Een op de tien banken had op de website he lemaal niets vermeld over kosten. „Dit is onaanvaardbaar", zei Kun eva. „De vaagheid van de tarieven kosten consumenten geld." Door onduidelijke tarieven kunnen klan ten de banken lastig vergelijken. Slechts 9 procent van de EU-consu- menten is daardoor van bank ge wisseld in.de afgelopen twee jaar. Het slechtst is de situatie in Italië, waar banken extreem vaag zijn en klanten gemiddeld 253 euro per jaar kwijt zijn voor hun bankreke ning. Ze kunnen een voorbeeld ne men aan Bulgarije, waar klanten gemiddeld slechts 27 euro per jaar hoeven te betalen en de banken heldere informatie geven. Om de misstanden weg te werken gaat de Europese Commissie er bij de nationale toezichthouders op aandringen hard op te treden te gen vage tarievenlijsten. Nieuwe re gels zijn niet nodig: een EU-wet verplicht de banken al om de kos ten vooraf duidelijk te maken. Er bestaat zelfs een Europees model voor tarievenlijsten. den haac - Zorgverzekeraar DSW verhoogt zijn jaarpremie met 27 euro tot 1080 euro. Dat is minder dan de 4 procent stijging waar de zorgverzekeraar eerder van uit ging. DSW is de eerst zorgverzeke raar die de premie voor zijn basis verzekering bekendmaakt. Dat de verhoging meevalt, komt door meevallende beleggingsresultaten. Verkoopcentrum Aria, ARIA S Hof Welgelegen Pykeswegje 3 inGoeswww.aria-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11