meningen 19 effeweg.nl Wintersfeer Wenen en het Wienerwald Kijk op vjwvj.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 MOÉTpV We Aïyutfm supervoordelige busreizen brieven dinsdag 22 september 2009 Hoogtepunten; natuurgebied Sachsische Schweiz, Altenberger Bergbaumuseum, folkloristische avond, barokstad Dresden, Semper Operahaus, barokke vesting Zwinger, Frauenkirche, boottocht Elbe, Freiberg, Dom St. Mariën. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, 5 maal lunch(pakket), stadswandeling Dresden o.l.v. een gids, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar. GRATIS COMFORT CLASS - GRATIS EXTRA BEENRUIMTE! 8 dagen Hoogtepunten; driestromenstad Passau, Baden, slot Belvedere, Hundertwasserhaus, slot Schönbrunn, benedictijnenstift in Melk, Donaudal, gotische Stephansdom, natuurtocht Wienerwald, Seegrotte, Heiligenkreuz. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, welkomstdrankje, 7 maal ontbijtbuffet, 6 maal diner, 1 maal dinerbuffet metstreek- gerechten, dansavond, vervoer per Comfort Class touringcar^ Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl Vertrek: 6,13, 20, 27 febr., 6 mrt. 2010 Hoogtepunten: Alexanderplatz, Brandenburger Tor, Checkpoint Charlie, Gedachtniskirche, Unter den Linden, Reichstag, boottocht Spree, Fernsehturm, lichttour, Ka De We. 2, 3 of 4 hotelovernachtingen, 2, 3 of 4 maal ontbijtbuffet, vervoer per Tourist Class touringcar. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Westerschelde 59 Twee of drie jaar geleden heb ik in verband met die ontpolderingsperi- kelen een stukje geschreven in de ze krant. Dat ging over het feit dat ze toen veel handtekeningen verza melden vooral in de rampgebieden van 1953. Daar werd toen angst op geroepen bij de nu oude mensen die de ramp hadden meegemaakt. Zo hebben ze honderden handteke ningen verzameld. Ik heb uitge legd, wanneer er een polder prijsge geven wordt aan de natuur er eerst een nieuwe dijk komt die aan de nieuwste eisen voldoet en als er soms mensen in wonen daar eerst een ander onderkomen voor komt. Ik heb nog gezegd dat ik begrip had voor sommigen wiens vader of grootvader dat land altijd heb ben beboerd maar dat je daardoor geen valse sentimenten mag oproe pen. Nog steeds wordt er in woord en geschrift aan de ramp geappel leerd. Dus ik was verheugd dat ik zaterdag in de krant steun kreeg uit onverdachte hoek. Van David Luteyn, prominent WD'er, boer, bestuurder en oud-kamerlid. Leendert Fremouw Duindoornstraat 14, Cadzand-bad Westerschelde 60 Minister Verburg maakte 17 april bekend dat de Hedwigepolder niet wordt ontpolderd en de alternatie ven voor buitendijkse natuurcom pensatie, ingediend door de Zeeuw se waterschappen e.a. worden be oordeeld. Wellicht kwam de daar opvolgende maandag de top van haar ministerie bijeen om aan het kabinetsbesluit uitvoering te ge ven, en besloot men met spoed de indieners te consulteren en de ont werpen te laten beoordelen door een instituut. Criteria daarvoor: deskundig, betrouwbaar,onbevoor oordeeld, onafhankelijk enz. De al ternatieven moesten een faire kans krijgen! Of ging het anders? Mop perde de top, was men gefrusteerd dat het kabinet de ambtelijke macht had getrotseerd? Legde men contacten met partijen buiten het ministerie? Kwam de suggestie wei nig haast te maken en het pro bleem over de vakantie heen te til len? Zou dan Vlaanderen geen bo ze rol kunnen gaan vervullen? Wij zullen het nooit weten. Echter wel dat vijf kostbare maanden verloren gingen en nu nog vier weken res ten om de alternatieven te beoorde len. Correct? Fair? Waarvan acte. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Fietsverlichting Het hellende vlak waarop onze sa menleving zich bevindt, op vele ge bieden, ontstaat door gebrek aan respect. Kennelijk heeft de mens een voorkeur voor klerezooi. Als je tegenwoordig overlast ondervindt en je spreekt daarop de mensen aan, dan kun je op z'n minst een grote mond krijgen, ik kan u verze keren, ergernis vreet, tast de zenu wen aan. Maar in Middelburg gloort hoop, daar gaat de politie controleren op fietsverlichting (krant 18 sep.). Maar er is veel meer! Gemeenten zouden de be staande regels moeten handhaven: geen fietsen en brommers op het trottoir, geen hondenpoep waar het niet hoort, geen onaangelijnde gevaarlijke honden, geen vuilnis op straat en geen ten afscheid toete rende auto's in de nacht. Het be hoeft geen betoog dat het vertrou wen in de politie gering is, maar men zou eens na moeten denken over zijn eigen gedrag. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, 4382 TN Vlissingen Coffeeshops 3 Thomas van Iwaarden (krant, 19 sept.) heeft blijkbaar het idee dat jongeren nu niet aan softdrugs kun nen komen. Het is makkelijker voor 12- tot 18-jarige om op school plein of van particulier aan soft drugs, speed of LSD te komen dan om een biertje te bestellen in de kroeg. En dit gebeurt dan ook de hele dag door. Ik zie hier veel jeugd aan ka pot gaan, met als gevolg de grote wachtlijsten bij jeugdzorg en ande re instellingen. Alsof dat niets kost. Wij moeten blijkbaar als ouders toestaan dat on ze jeugd psychotisch wordt. Als de heer van Iwaarden zijn coffeeshop maar behoudt. Ik betaal liever be lasting.om drugscriminelen op te sluiten, dan aan dit dweilen met de kraan open. Justitie kan te weinig doen, want het wordt gedoogd. Softdrugs is niet soft. Stop met gedogen. J.M.G. de Waal Veersesingel 142, Middelburg Justitie 15 mei reed ik met mijn zus bij Oosterland toen mijn zusje, die naast me zat, telefoon kreeg en vroeg of ik de auto even aan de kant wilde zetten want mijn moe der was overleden. Ik zocht een parkeerplaats en ben geflitst omdat ik 6 km.! te hard reed. Een bekeu ring van 25 euro volgde. Ik heb een brief gestuurd, met uitleg. Justitie zag niet van de sanctie af, omdat het belang van de overige verkeers deelnemers zwaarder weegt dan mijn belang. Er was geen belang. Ik was ontdaan. Als dit de wijze is waarmee justitie omgaat met de in woners van dit land vrees ik het ergste. Dank u wel, ik heb al be taald justitie, misschien kunt u er ontspoorde jongeren mee pampe- ren (krant, 19 sept.) Ik heb alle be grip voor beboeten van snelheids overtredingen maar zie er om me heen die alle perken te buiten gaan en die niet betrapt worden. Ik weet dat dat niet gemakkelijk is, maar deze reactie vind ik grof, het was mijn moeder maar. Dicky Weidema Joke Smitlaan 4, Vlissingen Groen in de wijk In het artikel 'Groen in de wijk' wordt gesteld dat een verbinding tussen de Nansenbaan en Goes-Zuid pas zin heeft als de nieu we aansluiting op de A58 is gereali seerd. Deze verbinding zou de erg drukke Beukenstraat alsmede de Fruitlaan en 's Gravenpolderseweg echter nu al ontlasten en daarom pleit ik voor het snel realiseren er van. In de rij van infrastructurele werken lijkt me dit op korte ter mijn mogelijk. j.A. Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9