T V 281 sport Rasmus Elm kan AZ van nieuw elan voorzien Wilfred van den Dries draait op volle toeren Lage landen als sympathieke outsider Zesde plaats Mariska Bun op NK meerkamp Franse onderscheiding voor Terèse van Lare Broers Vermeulen krijgen wildcards Derde plek Pyfferoen in Hoogerheide dinsdag 22 september 2009 Z EINDHOVEN - Daphne Koster (links), aanvoerder van het Nederlands vrouwenelftal, en Ruud Gullit luisteren naar voormalig topzwemmer Pieter van den Hoogenband. De drie (ex-)sporters werden gisteren in Eindhoven gepresenteerd als ambassa deurs voor The HollandBelgium Bid, de stichting waarin de Belgische en Nederlandse voetbalbond zich hebben verenigd voor de gezamenlijke kandi datuur voor het WK-voetbal in 2018 of 2022. Voor de organisatie van die WK's zijn grote lan den in de race. Enige bescheidenheid past daar om wel bij het bid van Nederland en België. „Zie ons als een sympathieke outsider", zei directeur Harry Been. Het kantoor van The HollandBelgium Bid is in Eindhoven gevestigd. Ook Johan Cruijff is ambas sadeur, maar was gisteren afwezig. „Het gaat vooral om de lobby", zegt Been. „Mensen voor ons winnen. Dat is heel belangrijk." Het bid moet in mei klaar zijn en kost ongeveer twaalf miljoen euro. In december 2010 besluit de Fifa in Zürich welke landen de WK's van 2018 en 2022 krijgen toegewezen. foto Ed Oudenaarden/ANP door Theo Brinkman ALKMAAR - Ronald Koeman kon digde afgelopen zaterdag verande ringen aan in het elftal van AZ. Vanavond al kan de trainer de daad bij het woord voegen in de bekerwedstrijd tegen Jong Ajax. Mogelijk maakt Rasmus Elm zijn debuut in de basis. Gisterochtend, op de laatste trai ning voor het-bekerduel, was Elm al druk in de weer met vrije trap pen. Samen met Stijn Schaars slin gerde hij de ene vrije trap na de an dere voor het doel. Zelfs zijn verre 1Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 2. Dennis de Nooijer(RCS) 3. Robin de Pagter (Goes) Niek van Sprundel (Aardenburg) 5. Etienne Mallie (Kloetinge) Joey van der Zweep (RCS) Dennie Ie Comte (Duiveland) Kana da Rosa Bernardo (AZ^Vf Pieter de Munnik (DFS) Niels Mulder (Nieuwdorp) 11. Willem Bevelander (SPS) Rachid Bouhoudane (Vosmeer) Adri van Hanegem (IJzendijké) 14. Ronald Zwager (Duiveland) Menno de Nooijer (De Noormannen) Stefan Wielemaker (VCK) ErikGoudt (VCK) inworp werd getraind. De Zweed se aankoop, nog maar net ander halve week in Alkmaar, lijkt een van de spelers te zijn die het elftal van nieuw elan moeten voorzien. „Hij heeft een goed overzicht, lijdt weinig balverlies en denkt vaak vooruit", zegt Koeman. Vooral die laatste kwaliteit kan AZ van pas ko men, meent de trainer, zeker na het vertrek van Demy de Zeeuw naar Ajax. „Die wist vaak op het juiste moment diepte te kiezen. Elm heeft dat ook. Daarnaast heeft hij een fantastische trap. Daarmee kan hij een belangrijke rol spelen klasse goals factor totaal bij standaardsituaties", aldus Koe man. De 21-jarige Elm werd eind augus tus gecontracteerd, kort voor het sluiten van de transfermarkt. Zo'n twee weken later meldde hij zich voor het eerst op het trainingsveld in Alkmaar. Het aanpassen aan Ne derland gaat hem goed af, zegt hij. „Het grootste verschil is de speel wijze. Hier is het vaak man tegen man, in Zweden wordt meer 'in de zone' gespeeld. Als je dat al vijf tien jaar gewend bent, is het even 'omschakelen. Dat kost wat tijd." Elm is zowel links, rechts als cen- door Rudy Boogert MIDDELBURG - Wilfred van den Dries is still going strong. Door zijn vijf doelpunten tegen Cad- zand (9-0-zege) kreeg de inmid dels veertigjarige aanvaller van Wolfaartsdijk de schijnwerpers weer op zich gericht. Met een sei zoenstotaal van negen goals uit drie wedstrijden voert de spits van de zaterdag-vierdeklasser het top scorersklassement aan. Hij houdt een andere veertiger, Dennis de Nooijer van RCS, achter zich. Van den Dries bewijst zichzelf al jarenlang als een gerenommeerd prijsschutter in Zeeland. Hij beleef- traal op het middenveld inzetbaar. „Kan allemaal. Ik heb bij Kalmar en in de nationale ploeg op al die posities gespeeld", zegt hij. Voor de wedstrijd van vanavond tegen Jong Ajax is het nog maar de vraag of Mounir el Hamdaoui in zetbaar is. De spits kreeg zaterdag tegen NEC een klap op de schou der waar hij in het verleden al eer der last van had. Gisteren trainde hij binnen voor zichzelf „We bekij ken nog of hij kan spelen", zei Koe man. Jong Ajax zal naar verwach ting aantreden met Vermeer, Ole- guer, Pantelic en Lindgren. de zijn hoogtijdagen bij Kapelle en Patrijzen en waagde in de zomer van 2007 de overstap naar Wolf aartsdijk. Maar van afbouwen kun je niet spreken. In dik twee seizoe nen bij de Bevelandse club heeft Wilfred van den Dries nu alweer 42 keer raak geschoten in de (na)competitie. Ook Robin de Pagter maakte dit weekeinde vijf doelpunten. Hij won met Goes eveneens met 9-0, van Moerse Boys. De Zeeuws top scorer van 2007, toen bij GPC Vlis- singen, kwam daardoor met stip binnen op de derde plaats, die hij deelt met Niek van Sprundel van Aardenburg. 4A 9 1 1C f 4 2 2E 5 1,5 3A 5 1,5 1C 3 2 1C 3 2 2E 4 i 1,5 3A 4 1,5 3A 4 1,5 3A 4 j 1,5 4B 5 1 4B 5 1 5A 5 1 2E 3 1,5 3A 3 1,5 3A 3 1,5 3A 3 Lm ENSCHEDE Bij wedstrijden om het NK meer kamp in Enschede heeft Mariska Bun uitstekend gepresteerd. De at lete van RKHAV uit Hulst werd zes de in de categorie meisjes C. De prestaties van Bun op de zeven kamp waren: 80 meter horden 12.41, hoog 1.45, kogel 11.98,150 me ter 19.92, ver 4.82, speer 26.35, 600 meter 1.51.49. Met haar totaal van 3988 punten bleef ze slechts 25 pun ten onder haar clubrecord. Bun was ook slechts 68 punten verwij derd van een bronzen plak. MARK Terèse van Lare heeft de erepen ning gekregen van de Franse ge meente Mark. De atlete uit Sluis be haalde daar in de afgelopen jaren negen keer een podiumplaats in de duatlon. Dit jaar werd Van Lare der de, in een tijd van 1 uur, 42 minu ten en 53 seconden. In het verleden werd Van Lare al meerdere keren onderscheiden. Zo is ze Ridder in de orde van Oranje Nassau en ont ving ze de Zilveren erepenning van de toenmalige gemeente Sluis- Aardenburg. ZOUTELANDE De organisatie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft verschillende wildcards toegekend. Ze gaan naar de tweelingbroers Perry en Alwin Vermeulen uit Kwadendamme en John Aalbers uit Nijmegen. Alwin Vermeulen eindigde in 2005 als vijfde, in 2006 als vierde en in 2007 als zevende. Hij won dit jaar de ma rathon Zeeuws-Vlaanderen. Zijn tweelingbroer Perry is een iets minder begenadigd hardloper. John Aalbers is een sterke duatleet. Hij werd dit jaar op het NK derde. HOOGERHEIDE Rens Pyfferoen uit Sluis is als der de geëindigd tijdens de Ronde van Hoogerheide voor nieuwelingen. De Zeeuws-Vlaamse renner, die de kleuren van de ZRTC Theo Middel kamp verdedigt, moest zijn twee medevluchters in de sprint voor la ten gaan. De overwinning in Hoo gerheide ging naar Tommy Oude Elferink uit Mijdrecht. Bij de amateurs A kwam Jimmy de Bruijn uit Sint Jansteen als zesde over de finish. Hulstenaar Eric Ver- eecken volgde in zijn kielzog en eindigde als zevende. meest gelezen 1Hoek mag niet te vroeg juichen 2. Axel haalt fors uit tegen Corn Boys 3. Hoon voor eerlijke grensrechter STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64