PZC Briatore krijgt de hardste klappen tUT#* ma li 29 27 29 Renault wordt gespaard; ex-teambaas is nooit meer welkom in de Formule 1 Van Nistelrooij moet opnieuw toekijken Politie onderzoekt ruzie Bellamy en fan Coach geschorst voor mishandeling speler Hoogerland nu ook op wereldranglijst Rijk blijft ondanks Nederlandse titel een realistische atlete Dinsdag 22 september 2009 8SH HM! Interessante duels in tweede ronde van districtsbeker Tip? sport@pzc.nl door Paul Zweverink DEN HAAG - De zucht van verlich ting moet bijna in heel Parijs hoor baar zijn geweest. Renault heeft gisteren een voorwaardelijke straf van twee jaar gekregen voor 'crash- gate'. Minder goed was het bericht voor ex-teambaas Flavio Briatore. Hij kreeg 'levenslang' van de World Motor Sport Council (WM- SC). Briatore, vorige week door Renault ontslagen, mag zich nooit meer bij een door de internationa le autosportbond FIA georgani seerd evenement laten zien. De gebeurtenissen van Singapore 2008, waar Briatore en zijn hoofd ingenieur Pat Symonds hun rijder Nelson Piquet jr. gelastten met op zet een crash te veroorzaken, zo dat teamgenoot Fernando Alonso de race kon winnen, hebben daar mee minder diepe sporen achterge laten dan door sommige autosport volgers werd verwacht. De WMSC verklaarde gistermid dag na de zitting: „Niet alleen heeft Renault de integriteit van de sport aangetast, maar ook de le vens van toeschouwers, officials, Nelson Piquet jr. en andere deelne mers in gevaar gebracht. Wij vin den dat deze overtreding een per manente uitsluiting van deelname aan de Formule 1 rechtvaardigt." Toch kwam het niet tot een direc te uitsluiting. Dat heeft volgens de WMSC te maken met het feit dat Renault volledig aan het onder zoek heeft meegewerkt en zelf al Briatore en Symonds op voorhand buiten het team heeft gezet. Zo redde het Franse team nog de eigen meubelen. Dat kan niet ge zegd worden van Briatore. De Itali aan, die vaker in opspraak was en door velen in de wereld van de Formule 1 als onbetrouwbaar wordt bestempeld, kreeg de zwaarst mogelijke straf. De FIA en de WMSC rekenden hem af op zijn tot het laatst ontkennende en leugenachtige gedrag. Symonds, die Briatore net op tijd afviel en toegaf dat hij fout zat, kwam er daardoor genadiger af Hij is vijf jaar lang persona non grata bij de Formule 1. In het licht van de huidige ontwik kelingen in de Formule 1 was een MADRID Ruud van Nistelrooij heeft maar even kunnen genieten van zijn ren tree in de hoofdmacht van Real Ma drid. De centrumspits speelde zon dag na tien maanden van blessure leed weer eens mee tijdens een competitiewedstrijd. Hij bekroon de zijn korte invalbeurt tegen Xe- rez (5-0) met een assist en een doel punt. Van Nistelrooij vernam giste ren echter dat hij zeker vijf weken rust moet houden. De aanvaller raakte geblesseerd toen hij de 5-0 maakte. Van Nistelrooij heeft een spiertje in zijn dijbeen gescheurd. dergelijke uitspraak te verwachten. Briatore had met zijn voortduren de horkerige gedrag al veel men sen tegen zich in het harnas ge jaagd. Zo kan bijvoorbeeld FIA- voorzitter Max Mosley zijn bloed wel drinken. Weliswaar is Bernie Ecclestone als meest machtige man in de Formule 1 een persoon lijk vriend van Briatore, maar de sluwe vos uit Londen beschikt over een neusje voor overleving. Hij wist dat de positie van zijn vriend onhoudbaar was en liet hem daarom keihard vallen. Ook de relatief milde straf voor het team Renault mag onder de noe mer 'politiek' gezet worden. De FIA heeft er geen enkel belang bij Renault uit de Formule 1 te gooien. Integendeel, juist in een' periode van crisis, waarin teams verdwijnen (Honda, BMW), heeft de sport er belang bij iedereen bin nenboord te houden. Zo is het ook niet verwonderlijk dat Fernan do Alonso buiten schot is geble ven. In tegenstelling tot wat de Craig Bellamy MANCHESTER De Engels politie is een onderzoek gestart naar een ruzie tussen aan valler Craig Bellamy van Manches ter City en een fan van Manchester United. De supporter bestormde zondag na afloop van de stadsder by op Old Trafford het speelveld en kreeg het aan de stok met Bellamy. De spits reageerde furieus en werd door stewards in bedwang gehou den. Bellamy scoorde tweemaal in de beladen uitwedstrijd bij Man chester United. Michael Owen be zorgde United in de zesde minuut van de blessuretijd de zege: 4-3. tweevoudig wereldkampioen be weert, is het uitgesloten dat hij des tijds in Singapore geen weet had van de crashopdracht voor zijn teamgenoot Piquet. Maar hem wordt niets ten laste gelegd, want Alonso is een topcoureur die van wege zijn immense populariteit in Spanje veel goodwill, sponsoring en geld meebrengt. En dat is iets waar iedereen in de Formule 1 de principes graag voor opzij schuift. Uiteraard kwam Renault snel met uitgebreide excuses. „We accepte SEOUL Het Zuid-Koreaanse Olympisch Co mité (KOC) heeft bondscoach Lee Sang-yeol van de nationale volley- balploeg voor onbepaalde tijd ge schorst wegens het mishandelen van een speler. De zaak kwam afge lopen vrijdag aan het licht. Tijdens een persbijeenkomst toonde inter national Park-Chul-woo zijn zwaar- gehavende gezicht en zijn gekneus de borstkas. „Ik ben na de training door coach Lee aangevallen", ont hulde hij. „Hij sloeg en schopte me in mijn gezicht en tegen mijn lichaam zonder enige aanleiding." ren de uitspraak van de raad volle dig", liet Bernard Rey, de presi dent van het Renault Formule 1- team, weten. „We bieden onze excuses voor dit onacceptabele gedrag aan de For mule i-gemeenschap aan. We ho pen oprecht dat we deze zaak zo snel mogelijk achter ons kunnen laten, zodat we ons weer kunnen richten op de toekomst." Rey kon digde aan over enkele dagen met meer informatie over die toekomst te komen. AIGLE Johnny Hoogerland is met stip bin nengekomen op de nieuwe wereld ranglijst van de internationale wiel- renunie UCI. De Yersekenaar reed in het shirt van Vacansoleil naar een knappe twaalfde plaats in de Ronde van Spanje en bezet nu de 114e plaats. Robert Gesink, die zes de werd in de Vuelta is flink geste gen. De Raborenner maakte een a sprong van de dertigste naar de der tiende plaats. Vuelta-winnaar Ale jandro Valverde nestelde zich ach ter landgenoot Alberto Contador op de tweede plaats. Nelson Piquet jr. Bernie Ecclestone 26 september 2008: De gecrashte Renault van Nelson Piquet jr. wordt weggetakeld. Fernando Alonso Flavio Briatore foto's ANP collage Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63