zeeland 19 Theo Mattheeuws blikt terug Juultje opent ook een kinderdagverblijf Cursussen ROVC ook in Scheldestad Inbraak bedrijfspand aan Stationsweg Taptoe Kerkplein met drie muziekkorpsen Comité roept kabinet op Waterdunen weg te gooien dinsdag 22 september 2009 Z door Harold de Puysseleijr hulst - Tot het begin van de jaren negentig van de vorige eeuw telde Hulst vijf winkeliersverenigingen die elkaar volgens Theo Mat theeuws het licht niet in de ogen gunden. „Ze vochten elkaar de tent uit. Ve tes die tien tot twintig jaar aan sleepten. Ik keek heel raar tegen die verhalen aan. Het eerste dat ik zei bij mijn aantreden als voorzit ter van de nieuwe, gezamenlijke ondernemersvereniging was dan ook: 'laten we vooruit kijken in plaats van achterom'." De nieuwe ondernemersvereni ging had een onpartijdige voorzit ter nodig met een onbelast verle den. Dus kwam het goed uit dat de uit Axel afkomstige eigenaar van een supermarkt in Hulst die klus op zich wilde nemen. Mat theeuws stapte in 1993 in het be stuur van de nieuwe midden standsorganisatie en hanteerde ja renlang de voorzittershamer. Hij had al eerder aangegeven te willen stoppen, maar deed dat onlangs pas definitief „Ik wilde de boel wel goed achterlaten en toen er een heel team opstond dat de klus wilde gaan klaren, kon ik het met een gerust hart overdragen." De drie grote projecten die in de gemeente Hulst op de rol staan, vormen voor het nieuwe bestuur een mooie uitdaging, vindt Mat theeuws. Hij beaamt dat het voor ondernemers frustrerend is dat het allemaal zo lang duurt voordat de procedures zijn afgerond en het echte werk kan beginnen. „In 1998 heb ik tegen toenmalig wethouder Van de Voorde al ge zegd, dat het niet goed ging met de ondernemers in de Bierkaai straat. We zijn elf jaar verder maar dat het zo slecht zou worden, had ik natuurlijk niet verwacht. Goed dat er nu eindelijk schot in al die plannen komt. Maar ja, het duurt ook twaalf jaar vanaf het moment dat het eerste plan voor een super markt er ligt tot het moment dat je voor het eerst de deuren kunt openen. Dat is nou eenmaal Ne derland en in Hulst is dat niet an ders natuurlijk." De scheidend voorman van Hulst Vestingstad, zoals de ondernemersvereniging inmiddels is gedoopt, constateert dat de middenstanders in Hulst te gen de stroom van allerlei negatie ve ontwikkelingen in het laatste jaar weer goede zaken doen. „Toen de handel in de goede boter wegviel kwam de margarine, toen dat weer wegviel kwamen het seks- en banktoerisme en toen dat verdween kwamen we weer in een dip terecht. Gelukkig waren de prijsverschillen door de super marktoorlog in Nederland voor de Belgen weer een reden om naar Hulst toe te komen. Het voordeel van Hulst is, dat de Belgen de weg daar naartoe van oudsher ken nen." Mattheeuws is blij dat het onder nemersbestand in Hulst de laatste jaren steeds verder verjongt. „We hebben er wel last van gehad dat de categorie die de gouden tijd van de Belgen heeft meegemaak achterover ging leunen en dacht: het zal mijn tijd wel duren toen dat voorbij was. Dat is heel slecht voor het ondernemersklimaat, dus het is goed dat er nu een nieuwe generatie opstaat." ZAAMSLAG Kindercentrum Juultje breidt de huidige opvanglocatie aan de Rie- mensstraat in Zaamslag met in gang van 1 oktober uit met een kin derdagverblijf. Ouders in Zaamslag en omgeving kunnen nu kiezen om hun kinderen naar de dagop vang of de peuterspeelzaal te bren gen. Omdat beide voorzieningen in één gebouw zijn gehuisvest, werkt Juultje nauw samen met peuter speelzaal De Sprong. Op donderdag 5 november houdt kindercentrum Juultje-Zaamslag vanaf 13.30 uur een open middag. TERNEUZEN In het nieuwe cursusjaar biedt ROVC (trainingen, opleidingen en advies en implementatie in de tech nische branche) haar cursussen ook aan in Terneuzen. De uitbrei ding is een direct gevolg van de toe nemende vraag naar technische op leidingen in de omgeving van Ter- neuzen. Het nieuwe cursusjaar van ROVC begint op 19 oktober. Belang stellenden kunnen zich nog tot half oktober inschrijven voor de verschillende technische opleidin gen via www.rovc.nl. HULST In een bedrijfspand aan de Stations weg aan de rand van de binnen stad van Hulst is het afgelopen weekeinde ingebroken. De dieven zijn het bedrijfspand binnengeko men door een deur te forceren. Ze hebben het hele gebouw door zocht. Ze hebben een geldbedrag van een paar duizend euro meege nomen. De inbraak aan de Stations weg is gepleegd tussen zaterdag middag en maandagochtend acht uur. KOEWACHT Op het Kerkplein in Koewacht houdt muziekvereniging Een dracht Maakt Macht zaterdag 26 september een taptoe, waaraan drie groepen meedoen. Naast EMM werken mee: showkorps Juliana uit 's-Gravendeel en showband Jong Axel. De korpsen komen eerst samen op, waarna elke vereniging haar eigen show brengt. Ter afslui ting treden de drie korpsen geza menlijk op. Aanvang 19.30 uur en de toegang is drie euro. Kinderen tot 14 jaar gratis. A— 'V MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@cólijnbv.nl door Frank van Cooten INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING pPrlfonrl w Prki "Erkend kBORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddelecliebedrijl Internet: www.co I iinbv.nl lijnbv.nl. BRESKENS - Het kabinet kan bij de behandeling van de rijksbegroting een substantieel bedrag bezuini gen door het recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens letterlijk en figuurlijk in het water te gooien. Het actiecomité Waterdunen Nee stelt dit in een brief aan het kabi net. Waterdunen vergt een investering van tussen 160 en 200 miljoen eu ro. Het Rijk betaalt tachtig mil joen. Het actiecomité kwalificeert deze investering als het zinloos weggooien van belastinggeld. De Maatschappelijke Kosten-Baten Analyse, met een prognose van 283.000 extra overnachtingen van verblijfstoeristen en 150.000 extra dagtoeristen, is volgens het comité boterzacht en gebaseerd op aanna mes en veronderstellingen. In de brief stelt het comité ook dat Zeeuws-Vlamingen de aanleg van nieuwe natuurgebieden inmiddels beu zijn, „Help ons in de strijd te gen steeds maar weer nieuwe na tuur. Help ons uit de greep van na tuur- en milieuorganisaties te gera ken, met in hun kielzog het provin ciaal bestuur. Help ons te voorko men dat een prachtige polder met veel flora en fauna kapot wordt ge maakt en jarenlang een vieze mod derbak zal worden", luidt de nood kreet van het actiecomité aan het kabinet. Waterdunen Nee maakt zich te vens druk over de mogelijke verzil- ting van het omliggende gebied en om boeren die van hun grond wor den verjaagd. Tevens is de bouw van vierhonderd vakantiehuizen in Waterdunen volgens het comité te veel van het goede. Scheidend voorzitter Theo Mattheeuws van ondernemersvereniging Huist Vestingstad: „Goed dat er een nieuwe generatie opstaat. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59