181 zeeland Wandelpad bij kanaal «Dé diamant Hulst oppoetsen' Philippine Hospice op zoek naar vrijwilligers almanak Opgezet Uitnodiging aan overleden inwoner dinsdag 22 september 2009 MIDDENS Ai Tom Willaert nieuwe voorzitter ondernemersvereniging Hulst Vestingstad door Eugène Verstraeten PHILIPPINE - De gemeente Terneu zen krijgt 20.000 euro Europese subsidie voor het toegankelijker maken van de wandelpaden langs het Philippinekanaal bij Philippi ne. De gemeente legt zelf ook 20.000 euro bij. Het project 'Opwaardering Philip pinekanaal' is onderdeel van de thematisering van een aantal ker nen. Daarbij probeert de gemeen te de dorpen toeristisch beter op de kaart te zetten. Philippine profileert zich van oudsher als 'mosselstad', maar heeft meer te bieden. „We willen de bezoekers aan de mosselrestau rants langer in de stad houden", zegt wethouder Adhémar van Waes. De gemeente wil de toeristisch-re- creatieve functie van het Philippi nekanaal versterken en toeristen kennis laten maken met de rijke cultuurhistorie van Philippine zo als de oude vissershaven, de stads wallen en Staat-Spaanse linies. De verharding van 500 meter wandel pad en de aanleg van een helling- baan voor rolstoelgebruikers moe ten de bezienswaardigheden toe gankelijker maken. Verder worden informatiepanelen, bewegwijze ring, fotopanelen en vlaggenmas ten geplaatst. „Ik denk dat we het project nog dit jaar kunnen realiseren", aldus Van Waes. door Harold de Puysseleijr HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad slaat met een volledig vernieuwd jong dagelijks bestuur een nieuwe weg in. De vereniging kijkt, volgens de nieuwe voorzitter Tom Willaert (40), verder dan de middenstand in Hulst, hoewel Hulst Vestingstad uiteraard primair de belangen van de winkeliers in en om de vesting blijft behartigen. „Het Trappistenweekend dat ko mende week plaatsvindt is een mooi voorbeeld van onze nieuwe koers", zegt Willaert. „Alle horeca ondernemers in Hulst doen daar aan mee, en de opbrengst is voor de Hervormde Kerk in Klooster- zande. Het geeft aan dat wij ons niet alleen meer op Hulst willen richten, maar ook aandacht willen schenken aan de andere kernen in onze gemeente." Dat ruimere blikveld komt organi satorisch ook tot uitdrukking in de samenstelling van het dagelijks be stuur, waarvan de leden voor de helft van buiten Hulst komen. Willaert zelf is een oud-Clinge- naar die na zijn dienstbetrekking bij een zakenbank in Brabant zijn eigen financieel adviesbureau op richtte. Gespecialiseerd in het mid den- en kleinbedrijf, dus Willaert kent zijn pappenheimers in die branche van haver tot gort. Zijn Zeeuws-Vlaamse bloed kroop toch waar het niet gaan kon en zo doende streek hij enkele jaren gele den weer in de streek neer, in Os- senisse om precies te zijn. „Ik heb een diepgewortelde belang stelling voor dit gebied", vertelt hij. „Zeeland in het algemeen en Oost-Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder verdienen zoveel meer. Ik heb me altijd verwonderd over het gebrek aan visie vanuit de pro vincie. De gemeente Hulst is een extreem prachtig gebied. Een dia mant die ooit heel erg schitterde, maar die de afgelopen jaren alleen iets doffer is geworden." Volgens Willaert is er binnen het nieuwe bestuur van Hulst Vesting stad veel elan en enthousiasme om die diamant weer op te poet sen. „We kunnen steeds wel de dingen blijven benoemen die niet goed gaan, maar dat is zo gemakke lijk. We moeten denken in wat ons bindt en niet in wat ons scheidt. De Hulster ondernemers hebben in het verleden wel dege lijk aangetoond dat ze dingen goed kunnen organiseren. Er is waar schijnlijk enige tijd nodig om een mentaliteitsverandering te bewerk stelligen. Die tijd moet men ons gunnen. Het is belangrijk dat we le ren het glas half vol te zien in plaats van halfleeg." Willaert zegt dat het dagelijks be stuur van Hulst Vestingstad niet van plan is zijn wil op te leggen aan de leden. „Ik ben de spreek buis van de vereniging. Ik ben goed in bruggen bouwen, ik ben goed in kaders scheppen en pionie rend bezig zijn. Maar in mijn een tje sta ik ook machteloos. Momen teel is er binnen de vereniging erg veel enthousiasme om er samen iets moois van te maken. De wil om het anders te doen is er wel, al leen de structuur ontbreekt enigs zins." Het nieuwe bestuur van de ondernemersvereniging wil daar voor een visie ontwikkelen voor de langere termijn. TERNEUZEN - De Vrijwillige Pallia- tieve Terminale Thuiszorg is drin gend op zoek naar vrijwilligers die willen helpen mensen te begelei den in hun laatste levensfase. Niet alleen voor het hospice in Terneu- zen, maar ook in de thuissituatie en op de palliatieve unit De Mean der in de Blaauwe Hoeve in. Hulst. „Bij alledrie is er eigenlijk een te kort", zegt Sandra Tanghe van VPTZ. „Dus zetten de vrijwilligers zich veel in, want ze willen toch dat er op alle momenten iemand is. De druk op onze vrijwilligers wordt te groot." Informatie is ver krijgbaar bij de coördinator VPTZ via 06-531861654. Het Middelburgse gezin had een zeer geslaagde stedentrip naar Dublin. Lekker shoppen voor vrouw en doch ters, een leerzame excursie naar de Guinness-brouwerij voor pa. De zoon van negen was vooral ge charmeerd van het National Mu seum of Natural History, een groot pand volgestouwd met dieren uit Ier land en de rest van de wereld. Dode dieren wel te verstaan. Van een gepre pareerde lintworm tot een grijs paard, dat volgens het bordje in 1902 ooit als zebra was afgeschoten. De jonge Middelburger vond het prach tig. In de dierentuin zie je de beesten nooit zo van dichtbij. Voeren heeft geen zin, maar je kunt ze wel aanraken. Een bewaker zat onbeweeglijk op zijn stoel in de hoek. „Kijk, een echte opgezette Ier", zei pa. Even keek de zoon hem aan. Zou het echt? Een flinke rochel vanuit de hoek maakte aan alle twijfel een einde. Tip? redactie@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zeker één, maar mis schien meerdere inmiddels overle den inwoners van de gemeente Terneuzen hebben een uitnodi ging gekregen dinsdag 13 oktober in het stadhuis de informatiebij eenkomst voor nieuwe inwoners bij te wonen. Een aantal werkelijk nieuwe inwoners heeft juist geen uitnodiging gehad. De oorzaak is dat bij het verzenden van de uitno digingen deels van een oude lijst gebruik is gemaakt. De eigenlijk uit Vogelwaarde af komstige Joseph Mel werd opgeno men in verpleeghuis de Vurssche in Axel en dus ingeschreven als nieuwe inwoner van de gemeente Terneuzen. Hij overleed op 22 mei. De uitnodiging kwam bij een fami lielid terecht. „Een vervelende fout. We zijn hier normaal gesproken heel secuur in", zegt woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneu zen. „We proberen een lijst nooit langer dan een week te laten verou deren. We gaan proberen het recht te zetten waar dat mogelijk is." MEEST CELEZEN 1Snel toestemming voor VCT 2. Waterdunen in zee gooien 3. Haven Walsoorden blok aan been STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Tom Willaert is de nieuwe voorzitter van het compleet vernieuwde dagelijks bestuur van ondernemersvereniging Hulst Vestingstad. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58