De temperatuur kan flink oplopen 22 zeel Agenten gewond bij arrestatie Eis tegen Zierikzeeënaar: werkstraf voor mishandeling portiers Steeg De Zuidwester gaat bouwen Uitnodiging overleden inwoner Rico's Race Lijkkoets doet oude tijden in het Walcherse Serooskerke herleven dinsdag 22 september 2009 Rico van Dongen uit Zierikzee zit in het Muon Solar Team dat vanaf 25 oktober met zonnewagen Nuna 5 meedoet aan de World Solar Chal lenge in Australië. De PZC volgt Ri co en zijn team in de aanloop naar die race. Donderdag was de grote 'Nuna klusdag'. De re sultaten van de test van woensdag moesten ver werkt worden en natuurlijk de de fecte meetinstrumenten nageke ken. Na wat meten en onderzoe ken bleek het slechts een klein pro bleem. Één van de ingangen van de microprocessor die alle metin gen doet was defect. Naast het vervangen van de proces sor zijn er ook maatregelen geno men om ervoor te zorgen dat dit probleem niet meer kan voorko men. Nuna was weer klaar voor de volgende test. Vrijdag werd Nuna op de trailer ge laden om naar de testweg te gaan. De testen die de woensdag daar voor niet konden doorgaan verlie pen nu soepel. Daarnaast zijn er nog meer metin gen gedaan. Bij de vorige rit viel bijvoorbeeld al op dat de stoel helemaal nat was geworden van het zweet. We wilden eigenlijk wel eens we ten hoe warm het nou echt werd in Nuna, dus daarom hebben we nog wat extra temperatuursenso- ren in de auto geplaatst. De coureur wist hier echter niks van. Midden op de dag stelde hij namelijk voor om een keer een thermometer mee te nemen om dat hij het nu toch wel erg warm begon te krijgen. Vanuit de volgwa- gen konden we toen trots antwoor den 'die zit er al, en het is nu 46 graden'. De verhalen van Nuna4 dat het soms wel 50 graden kon worden in de auto blijken dus te kloppen. Benauwd wordt het gelukkig niet meer in de Nuna. De Nunas is na melijk voorzien van een kleine luchtinlaat die volgens de coureurs een 'comfortabel lentebriesje' naar het gezicht toe blaast. Terwijl de tank van de volgauto leegraakte moesten we het zonne paneel zelfs los koppelen van de auto. De accu zat vol en verder laden zou gevaarlijk worden. Op dit soort momenten realiseer je je weer hoeveel je kan doen met de world Solar Challenge ,v kracht van de zon. De dag er voor heb ik nog geprobeerd om met wat bouwlampen de accu leeg te maken. Hoewel de spanning van de accu een stuk lager is dan die van het lichtnet, geven ze toch een flinke stoot licht. Ook een simpele waterkoker werkt trouwens prima op de accu. Het duurt wat langer dan normaal maar met wat geduld zit je een kopje zonne-energie thee te drin ken. Hoewel een waterkoker en een bouwlamp nou niet de meest ener giezuinige apparaten zijn, was het voor de zon toch nog een makkie om dit weer aan te vullen. Met succesvolle tests in het achter hoofd was het weer tijd voor een rustig weekend. In de kroeg aangekomen werden al snel de hoofden van een paar Twentse teamleden gespot. Even later bleek dat hun voltallige team aanwezig was en ook het vol ledige team van België. Er is dus weer een concurrent in Darwin aangekomen om zich klaar te maken voor de race. Ik ben benieuwd hoe lang het gaat duren voordat we elkaar ook tij dens het testen tegen komen. SEROOSKERKE (W) - Het zou bijna net als vroeger kunnen worden in de brandweerkazerne aan de To renstraat in Serooskerke. Dorpsbewoner Wim van Ha- veren (links op de foto) heeft grootse plannen voor een museum in het leegstaande pand en kocht alvast een lijkkoets uit circa 1910. Nu is het voor hem al leen nog hopen dat de gemeente instemt met de nieuwe invulling. Tot in de jaren zestig van de vorige eeuw werden de doden in Serooskerke per koets naar hun laatste rustplaats gereden. Deze lijkkoets stond gestald in het rechterdeel van de brandweerka zerne aan de Torenstraat, waar toen nog een aparte deur inzat. Links stond de brandweerauto van het dorp. Wim van Haveren ijvert ervoor deze histori sche situatie te laten herleven. foto Ruben Oreel WEMELDINGE - Vier agenten moes ten er in de nacht van zondag op maandag in Wemeldinge aan te pas komen om een 36-jarige man uit de gemeente Veere aan te hou den. Twee van hen raakten ge wond. Bij de politie was een mel ding binnengekomen dat op de Binnendijk een auto stond waarin een lichtje brandde. Twee agenten die poolshoogte namen, troffen in het voertuig de man aan wiens adem naar alcohol rook. In de au to stond een geopend blikje bier. Toen de agenten zijn auto wilden controleren, startte de man zijn voertuig en reed een paar meters achteruit. .Ook weigerde hij onder meer mee te werken aan een ademtest. Bij zijn aanhouding ver zette de man zich hevig en sloeg één van de agenten met gebalde vuist op het gezicht, waardoor de ze een bloedneus opliep en zijn bril werd vernield. De andere agent liep schaafwonden op aan zijn been en een gekneusde duim. Inmiddels waren 2 collega-agenten ook ter plaatse gekomen en kon de man uiteindelijk worden over meesterd. Hij zit vast in Torentijd. GOES door Frank de Klerk ZIERIKZEE - Tegen een 24-jarige man uit Zierikzee is maandag in hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand geëist wegens mishandeling van de por tiers van café-club De Steeg in Zie rikzee. Volgens hofaanklager M. van der Horst heeft de man het personeel van het café aangevallen en één van de portiers in de arm gebeten. Het incident gebeurde toen de man met enkele vrienden op 30 maart vorig jaar het café wilde be zoeken maar er niet in mocht. Het gezelschap sloeg op de deur en de portiers kregen klappen. Ook zou één van de ongewenste bezoekers een pistool hebben getrokken en daarmee hebben gedreigd. De man met het pistool is voor zijn aandeel in het openlijk ge weld eerder door de politierechter veroordeeld tot 200 uur werkstraf waarvan de helft voorwaardelijk. Een derde verdachte kreeg een werkstraf van 40 uur opgelegd. Bei den medeverdachten hebben zich neergelegd bij de straf en afgezien van hoger beroep. De eis van de hofaanklager tegen de 24-jarige Zierikzeeënaar is aan zienlijk hoger dan het vonnis waar tegen de man in beroep was ge gaan. Hij kreeg vorig jaar een werk straf van 120 uur waarvan de helft voorwaardelijk opgelegd. De man was het toen niet eens met zijn straf. Gisteren hoorde hij echter 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf te gen zich eisen. Zijn advocaat pleit te voor vrijspraak omdat de man geen aandeel in het geweld zou hebben gehad. Ook zou de man niet hoeven op te draaien voor het dreigen met een pistool door de medeverdachte. Uitspraak volgt over twee weken. Stichting De Zuidwester begint de ze week met de bouw van haar nieuwe zorgcomplex aan de Rom- merswalestraat in Goes. Daar ko men 64 verstandelijk gehandicap ten te wonen. De plannen bestaan al jaren, maar liepen enkele malen vertraging op. TERNEUZEN Zo kwamen omwonenden in het geweer tegen de bouw van het complex op de locatie van de voor malige laboratoriumschool. De Zuidwester bouwt het nieuwe on derkomen ter vervanging van Hui ze den Berg aan de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat. Zeker één, maar misschien meerde re inmiddels overleden inwoners van de gemeente Terneuzen heb ben een uitnodiging gekregen een informatiebijeenkomst voor nieu we inwoners bij te wonen. Een paar werkelijk nieuwe inwoners heeft juist geen uitnodiging gehad. De oorzaak is dat er deels van een oude lijst gebruik is gemaakt. „Een vervelende fout. We zijn hier nor maal gesproken heel secuur in", zegt Daniël Rouw van de gemeen te Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52