landschap komt uit Brielle 19 Agenten gewond bij aanhouding De Zuidwester begint met bouwen bewegend zand bij Neeltje Jans Geld voor noodlokalen bij Kapelse scholen dinsdag 22 september 2009 Deze plaat, gemaakt in de buurt van de Grevelingen, viel ook in de prijzen. foto Leonie Zuijdervliet - WEMELDINGE - Vier agenten moes ten er in de nacht van zondag op maandag in Wemeldinge aan te pas komen om een 36-jarige man uit de gemeente Veere aan te hou den. Twee van hen raakten daarbij gewond. Bij de politie was rond 00.30 uur een melding binnengekomen dat op de Binnendijk een auto stond waarin een lichtje brandde. Twee agenten die poolshoogte namen, troffen in het voertuig een 36-jari- ge man uit de gemeente Veere aan wiens adem naar alcohol rook. Op de vraag wat hij daar deed, kregen zij geen antwoord. In de auto stond een geopend blikje bier. Toen de agenten zijn auto wilden controleren, startte de man zijn voertuig en reed enkele meters ach teruit. Uiteindelijk stopte hij en stapte uit. De man weigerde ver volgens mee te werken aan een ademtest en wilde weglopen, waar op hij werd aangehouden. De man verzette zich daarbij hevig en slóeg één van de agenten met ge balde vuist in het gezicht, waar door deze agent een bloedneus op liep en zijn bril werd vernield. De andere agent liep schaafwonden op aan zijn been en een gekneus de duim. Inmiddels waren twee collega-agenten ook ter plaatse ge komen en kon de man uiteindelijk worden overmeesterd. Hij zit vast -in Torentijd. KAPELLE - De gemeente trekt ruim 47.000 euro uit voor noodlokalen bij twee scholen in Kapelle. Het gaat om openbare basisschool De Moolhoek en de reformatori sche Eben Haëzer-Samuëlschool. Beide scholen hebben de nood voorziening op eigen risico al ge realiseerd, omdat het besluit van de gemeente nogal lang op zich liet wachten. Behalve de eenmalige kosten van ruim 47.000 euro betaalt de ge meente vanaf 2010 jaarlijkse zo'n 15.000 euro voor de noodlokalen. Die kosten stoppen uiteraard als de snel groeiende Eben Haj ëzer-Samuëlschool een permanen te uitbreiding krijgt. De Moolhoek verhuist over enkele jaren waar schijnlijk naar een nieuw te bou wen brede school. BEVEILIGING INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING 'erkend kBORG Beveiligingsbedrijt erkend Branddetectiebedrijt MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.cof 11nbv.nl lijnbv.nl. door Rob Paardekam GOES - Stichting De Zuidwester be gint deze week met de bouw van haar nieuwe zorgcomplex aan de Rommerswalestraat in Goes. Daar komen 64 verstandelijk gehandi capten te wonen. De plannen bestaan al jaren, maar liepen enkele malen vertraging op. Zo kwamen omwonenden in het geweer tegen de bouw van het complex op de locatie van de voor malige laboratoriumschool. Zij vre zen de hoogte en' de schaal van het plan. De bestuursrechter in Middelburg oordeelde eind vorige 'maand echter dat het gebouw goed past bij de bebouwing van Goes-West. Het complex krijgt twee bouwlagen en een derde laag bij de entree. Het gaat om vier aparte gebouwen, die rond een plein liggen. De Zuidwester bouwt het nieuwe onderkomen ter vervanging van Huize den Berg aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat. Die pan den voldoen al jaren niet meer aan de huidige maatstaven. In de Rommerswalestraat heeft de stich ting een plek gevonden die de no dige rust biedt, maar toch dicht bij het centrum ligt. De eerste paal wordt zaterdag om 13.30 uur geslagen. Daarna kunnen genodigden en andere belangstel lenden onder muzikale begelei ding mee lopen naar Huize den Berg. Daar staan de hele middag festiviteiten gepland voor de bewo ners en kinderen uit de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39