TV/P 281 De Stormvogel bekert verder na ruime zege Wilfred van den Dries draait op volle toeren Broers Vermeulen krijgen wildcards Franse onderscheiding voor Terèse van Lare Tweede plaatsen voor Ko en Mandy Kasse Zesde plaats Mariska Bun op NK meerkamp Lage landen als sympathieke outsider dinsdag 22 september 2009 ZOUTELANDE De organisatie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft verschillende wildcards toegekend. Ze gaan naar de tweelingbroers Perry en Alwin Vermeulen uit Kwadendamme en John Aalbers uit Nijmegen. Alwin Vermeulen eindigde in 2005 als vijfde, in 2006 als vierde en in 2007 als zevende. Hij won dit jaar de ma rathon Zeeuws-Vlaanderen. Zijn tweelingbroer Perry is een iets minder begenadigd hardloper. John Aalbers is een sterke duatleet. Hij werd dit jaar op het NK derde. MARK Terèse van Lare heeft de erepen ning gekregen van de Franse ge meente Mark. De atlete uit Sluis be haalde daar in de afgelopen jaren negen keer een podiumplaats in de duatlon. Dit jaar werd Van Lare der de, in een tijd van 1 uur, 42 minu ten en 53 seconden. In het verleden werd Van Lare al meerdere keren onderscheiden. Zo is ze Ridder in de orde van Oranje Nassau en ont ving ze de Zilveren erepenning van de toenmalige gemeente Sluis- Aardenburg. MAASMECHELEN Op racecircuit De Duivelsberg in Maasmechelen moest de familie Kasse twee keer genoegen nemen met een tweede plaats. Ko Kasse moest in Divisie 2 de winnaar voor laten gaan. De inwoner van Veere begon pas later aan het kampioen schap omdat zijn Opel Astra pas middenin het seizoen klaar. Na twee races staat de inwoner van Veere wel vierde in de tussenstand van het Belgisch Kampioenschap. Zijn dochter Mandy werd in de Ford RST Junior Cup ook tweede. ENSCHEDE Bij wedstrijden om het NK meer kamp in Enschede heeft Mariska Bun uitstekend gepresteerd. De at lete van RKHAV uit Hulst werd zes de in de categorie meisjes C. De prestaties van Bun op de zeven kamp waren: 80 meter horden 12.41, hoog 1.45, kogel 11.08,150 me ter 19.92, ver 4.82, speer 26.35, 600 meter 1.51.49. Met haar totaal van 3988 punten bleef ze slechts 25 pun ten onder haar clubrecord. Mariska Bun bleef daarmee in Enschede ook slechts 68 punten verwijderd van een bronzen plak. eindhoven - Daphne Koster (links), aanvoerder van het Nederlands vrouwenelftal, en Ruud Cullit luisteren naar voormalig topzwemmer Pieter van den Hoogenband. De drie (ex-)sporters werden gisteren in Eindhoven gepresenteerd als ambassa deurs voor The HollandBelgium Bid, de stichting waarin de Belgische en Nederlandse voetbalbond zich hebben verenigd voor de gezamenlijke kandi datuur voor het WK-voetbal in 2018 of 2022. Voor de organisatie van die WK's zijn grote lan den in de race. Enige bescheidenheid past daar om wel bij het bid van Nederland en België. „Zie ons als een sympathieke outsider", zei directeur Harry Been. Het kantoor van The HollandBelgium Bid is in Eindhoven gevestigd. Ook Johan Cruijff is ambas sadeur, maar was gisteren afwezig. „Het gaat vooral om de lobby", zegt Been. „Mensen voor ons winnen. Dat is heel belangrijk." Het bid moet in mei klaar zijn en kost ongeveer twaalf miljoen euro. In december 2010 besluit de Fifa in Zürich welke landen de WK's van 2018 en 2022 krijgen toegewezen. foto Ed Oudenaarden/ANP door Ko Mechielsen middelburg - Door een overtui gende 14-2-overwinning op TRB/RES hebben de waterpoloërs van De Stormvogel zich geplaatst voor de tweede ronde van de dis trictsbeker. De wedstrijd die daarna ook voor de beker tegen Treffers gespeeld werd, was van geen belang meer omdat die ploeg ook al zeker was van de tweede ronde. In het laatste duel kon De Storm vogel geen volledige ploeg op de been brengen, waardoor verschil lende spelers uit het tweede en derde team naar Rosmalen afreis den. Ook deze combinatie was goed genoeg om Trffers te ver slaan: 7-8. De Stormvogel-TRB/RES 14-2: Het een klasse lager spelende TRB/RES kon weinig tegenstand bieden. Na de eerste periode leid de De Stormvogel al met 3-0. Daarna had De Stormvogel het even lastig en miste de ploeg uit Tilburg teveel kansen om terug in de wedstrijd te komen. Aan het eind van de tweede perio de stond het 4-1. Vervolgens werd via 10-2 de ruime 14-2-eindstand bereikt. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 5, Jermo de Lange 3, Chris van der Draai 2, Sjoerd Leijnse, Bas Mechiel sen, Rene Bal en Lennart Swennen allen 1. De Treffers 2-De Stormvogel 7-8: In het smalle bad in Rosmalen speelde De Stormvogel vanaf het begin een bekeken rustige wed strijd waarin weinig werd weggege ven. Het werd een spannend duel, die na 0-1, 3-3 en 5-4 aan de laatste periode begon. In de slotfase ging De Treffers een paar keer in de fout en die werden door De Stormvogel goed afge straft. De Treffers scoorde nog 7-8 maar De Stormvogel speelde slim de wedstrijd uit en boekte een ver diende zege. Scores De Stormvogel: Sjoerd Leijnse en Martijn Mechielsen 2 maal en Lenn art Swennen, Jasper Rowendal en Bas Mechielsen beiden 1. De vrouwenploeg van De Stormvo gel had het in eigen bad zwaar te gen het twee klassen hoger spelen de De Treffers: 3-14. Scores De Stormvogel: Joyce Piek 2 en Tamara Flore 1 MEEST CELEZEN 1Hoek mag niet te vroeg juichen 2. Axel haalt fors uit tegen Corn Boys 3. Hoon voor eerlijke grensrechter STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Rudy Boogert middelburg - Wilfred van den Dries is still going strong. Door zijn vijf doelpunten tegen Cad- zand (9-0-zege) kreeg de inmid dels veertigjarige aanvaller van Wolfaartsdijk de schijnwerpers weer op zich gericht. Met een sei zoenstotaal van negen goals uit drie wedstrijden voert de spits van de zaterdag-vierdeklasser het top scorersklassement aan. Hij houdt een andere veertiger, Dennis de Nooijer van RCS, achter zich. Van den Dries bewijst zichzelf al jarenlang als een gerenommeerd prijsschutter in Zeeland. Hij beleef de zijn hoogtijdagen bij Kapelle en Patrijzen en waagde in de zomer van 2007 de overstap naar Wolf aartsdijk. Maar van afbouwen kun je niet spreken. In dik twee seizoe nen bij de Bevelandse club heeft Wilfred van den Dries nu alweer 42 keer raak geschoten in de (na)competitie. Ook Robin de Pagter maakte dit weekeinde vijf doelpunten. Hij won met Goes eveneens met 9-0, van Moerse Boys. De Zeeuws top scorer van 2007, toen bij GPC Vlis- singen, kwam daardoor met stip binnen op de derde plaats, die hij deelt met Niek van Sprundel van Aardenburg. 1Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 2. Dennis de Nooijer (RCS) 3. Robin de Pagter (Goes) Niek van Sprundel (Aardenburg) 5. Etienne.Mallie (Kloetinge) Joey van der Zweep (RCS) Dennie Ie Comte (Duiveland) Kana da Rosa Bernardo (A2p/Y). Pieter de Munnik (DFS) v^5' Niels Mulder (Nieuwdorp) 11. Willem Bevelander (SPS) Rachid Bouhoudane (Vosmeer) Adri van Hanegem (IJzendijke) 14. Ronald Zwager (Duiveland) Menno de Nooijer (De Noormannen) Stefan Wielemaker (VCK) ErikGoudt(VCK) klasse goals factor totaal 1 2 1,5 1,5 2 2 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1 1 1,5 1,5 f 1,5 1,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30