22 zeel Studenten bij elkaar aan Segherslaan gewond Agenten Nieuw complex voor verwijderen0' 64 gehandicapten asbest daken Met slok op achter het stuur Marinier over Afghanistan l'Escaut wil in twee flats alléén studenten, 'geen gedwongen verhuizing andere bewoners' Warm onthaal voor de helden van Ovezande OV EZ AN DEI iK dinsdag 22 september 2009 door Emile Calon vlissingen - De Vlissingse woning corporatie l'Escaut gaat de huisves ting van Vlissingse studenten con centreren in twee flats aan de Her cules Segherslaan. De negentien gezinnen die nu nog in die flats wonen, worden ge vraagd te verhuizen. „Als ze dat doen, komen ze boven aan de wachtlijst van de woning bouwvereniging te staan", aldus manager woondiensten Thea de Feyter van l'Escaut. „Ze kunnen dan kiezen waar ze willen wonen." Ze benadrukt dat de gezinnen die in de flat wonen niet gedwóngen worden te verhuizen. „Als ze niet willen, moeten ze er echter wel re kening mee houden dat rondom hen nog meer studenten komen te wonen." Wie ingaat op het verzoek om te verhuizen, kan volgens Thea de Feyter een beroep doen op een ver- huisvergoeding. Het sociaal statuut van de woning corporatie voorziet daarin. De studentenwoningen van l'Es caut in Vlissingen zijn nu nog ver deeld over de Hercules Seghers laan en verschillende appartemen ten in de Vincent van Goghlaan. Met name door 'gewone' huurders in de Hercules Segherslaan is de laatste tijd regelmatig geklaagd over de studenten in hun buurt. Manager woondiensten De Feyter erkent dat en wijst op de verschil len in leefgedrag tussen studenten en de andere huurders. „Ze hebben een ander leefritme waardoor er over en weer wrevel kan ontstaan." Om aan dat pro bleem een einde te maken is nu be sloten de studenten te concentre ren. Volgens de manager van de Vlis singse corporatie is dat ook makke lijker in verband met het onder houd en het beheer. Mevrouw De Feyter benadrukt dat de Vlissingse woningcorporatie geen haast heeft met het verhui zen van de negentien. Ze kunnen volgens haar rustig be slissen wat ze doen en waar ze naar toe willen. Ze hoopt wel dat over een jaar de operatie achter de rug is. In dat geval kunnen in de flats aan de Hercules Segherslaan in totaal 180 studenten gehuisvest worden. Het gaat volgens haar vooral om (buitenlandse) studenten van de Hogeschool Zeeland. Een minderheid studeert aan het ROC. Om de bewoners te informeren zal de woningcorporatie l'Escaut op dinsdag 29 september een beslo ten bewonersbijeenkomst beleg gen. WEMEIDINGE - Vier agenten moes ten er in de nacht van zondag op maandag in Wemeldinge aan te pas komen om een 36-jarige man uit de gemeente Veere aan te hou den. Twee raakten daarbij gewond. Bij de politie was een melding bin nengekomen dat op de Binnendijk een auto stond. Twee agenten die poolshoogte namen, troffen in het voertuig een 36-jarige man uit de gemeente Veere aan wiens adem naar alcohol rook. De man wilde weglopen, waarop hij werd aange houden. De man sloeg één van de agenten op het gezicht, waardoor deze agent een bloedneus opliep en zijn bril werd vernield. De an dere agent liep schaafwonden op aan zijn been en een gekneusde duim. Inmiddels waren twee colle ga-agenten ook ter plaatse geko men en kon de man uiteindelijk worden overmeesterd. OVEZANDE - De mannen van de blusploeg uit in de landelijke klasse 112. Dat was de inwoners mee. Het korps Borsele - vertegenwoordigd door Ovezande werden gisteren vorstelijk onthaald bij niet ontgaan. Volwassenen en kinderen, met de groep Ovezande - was de enige Zeeuwse deel de brandweerkazerne in hun woonplaats. Afgelo- trommels en ratels, juichten en zongen de leden nemer. Het eerbetoon gisteren was opgezet door pen zaterdag werden ze in Nieuw-Beijerland Ne- van de blusgroep gisteravond toe. Aan de wed- enkele enthousiaste dorpsbewoners. Een officiële derlands kampioen bij de brandweerwedstrijden strijd in Nieuw-Beijerland deden negen ploegen huldiging volgt later. foto Izaak Verkeste KATS door Rob Paardekam GOES - Stichting De Zuidwester be gint deze week met de bouw van haar nieuwe zorgcomplex aan de Rommerswalestraat in Goes. Daar komen 64 verstandelijk gehandi capten te wonen. De plannen bestaan al jaren, maar liepen enkele malen vertraging op. Zo kwamen omwonenden in het geweer tegen de bouw van het complex op de locatie van de voor malige laboratoriumschool. De omwonenden vrezen de hoog te en de schaal van het plan. De be stuursrechter in Middelburg oor deelde eind vorige maand echter dat het gebouw goed past bij de be bouwing van Goes-West. Het nieuwe complex krijgt twee bouwlagen en een derde laag bij de entree. Het gaat om vier aparte gebouwen, die rond een plein lig gen. De Zuidwester bouwt het nieuwe onderkomen ter vervanging van Huize den Berg aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat. Die panden voldoen al jaren niet meer aan de huidige maatstaven. In de Rommerswalestraat heeft de stichting nu een plek gevonden die de nodige rust biedt, maar toch dicht bij het centrum van de stad ligt. HEINKENSZAND - Agrariërs in de ge meente Borsele die hun asbestda- ken willen verwijderen, kunnen binnenkort een financiële bijdrage van de gemeente krijgen. In Borsele ligt zo'n 82.000 vierkan te meter aan asbest op daken. Het gaat voor het overgrote deel om agrarische panden. De gemeente heeft eerder al onderzocht of het mogelijk was deze daken te vervan gen door daken met zonnepane len, maar dat bleek veel te duur. Daarom ligt de nadruk nu enkel op het verwijderen van asbest. Een boer die zijn dak wil vervan gen kan straks de helft van de ge meente vergoed krijgen, met een maximum van tweeduizend euro. KATS - Een 43-jarige Middelburger is zondagavond bij Kats betrapt op het rijden onder invloed van alco hol. De Middelburger reed in zijn auto over de Eerste Deltaweg in Kats toen hij aan de kant werd gezet Marinier Kees van der Meet houdt vrijdag in de kerk van 's-Heer Abts- kerke een presentatie over zijn mis sie in Afghanistan. Van der Meet was daar van maart tot augustus werkzaam. De presentatie van de marinier wordt ondersteund met zelfge- door de politie. Hij moest een blaastest ondergaan, waaruit bleek dat hij meer dan vier keer te veel had gedronken. De Middelburger moest zijn rijbe wijs direct op het politiebureau achterlaten. maakte videobeelden en foto's. Na afloop is er een hapje en een drank je en is er gelegenheid om Van der Meet te spreken en vragen te stel len. De presentatie in 's-Heer Abtsker- ke begint om 20.00 uur. De entree is gratis. 'S-HEER ABTSKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24