19 is terug in Serooskerke Haven slibt snel dicht kazerne nog onbekend Aquaduct Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen] Pensioenen Bierproevers naar landelijke finale Expositie keramiek Anneke Coppoolse dinsdag 22 september 2009 Wim van Haveren (links) en Krijn Coppoolse bij de lijkkoets. pand. De dorpsraad vroeg de ge meente vorig jaar het gebouw niet te slopen, maar een nieuwe be stemming te geven. Via de website van de dorpsraad konden dorpsbewoners aangeven welke invulling ze graag zien voor de kazerne. Hierop kwamen tal van ideeën binnen, variërend van een kantoor tot een expositieruim te of onderdak voor een wereld winkel. De brandweerkazerne aan de To renstraat is gebouwd in 1930, naar een ontwerp van architect Neuge- bauwer uit Sint Laurens (die ook het voormalig gemeentehuis in zijn woonplaats ontwierp). Ken merkend aan de kazerne is de slan gentoren aan de rechterkant. Hier in werden de blusslangen te dro gen gehangen. Het gebouw is door de jaren heen flink verpest. De deur aan de rech terkant is deels dichtgemetseld en deels vervangen door een raam. Aan de linkerkant zit nu een lelij ke roldeur. De dorpsraad hoopt dat het pand in de oude staat wordt hersteld. Detail van een kleed dat over de kist kan worden gelegd. PERKPOLDER - De oude veerhaven van Perkpolder slibt snel dicht. De veerboot Onderneming die 's zo mers tussen Perkpolder èn Hans- weert vaart, kon dit seizoen slechts met moeite bij laagwater af meren. „Terwijl ons schip niet diep steekt", aldus schipper Laurens de Brouwer, „niet meer dan 1,40 me ter op de hak en zestig, zeventig centimeter bij het voorschip." Er staat volgens De Brouwer bij eb hooguit nog één meter water in de haven. De snelle verzanding kan een groot probleem worden voor de jachthaven die bij Perkpolder is gepland in het kader van het pro ject Veerplein Perkpolder. De aan leg van een bungalowpark en nieu we natuur maakt ook deel uit van dit plan. Peter Sturmans van Perkpolder Be heer BV, de maatschappij die het Perkpolderproject trekt, is op de hoogte van het verzandingspro bleem. „Wij houden het in de ga ten", vertelt hij. „We hebben pei lingen gedaan in 2008 en dit jaar opnieuw in april-mei." Sturmans maakt zich nog niet zo druk. „We moeten over een langere periode meten om te weten wat er precies gebeurt." Ben Durinck uit Kloosterzande heeft tot de opening van de Wes- terscheldetunnel 15 maart 2003 als gezagvoerder op het veer Perkpol- der-Kruiningen gevaren. Het ver baast hem niks dat de oude veerha ven snel dichtslibt. De grote veer schepen hielden de vaargeul open. „Wij voeren met schroeven van 4,75 meter diameter." Toch moest er jaarlijks fors worden gebaggerd bij Perkpolder. Durinck heeft het over 40.000 a 60.000 kubieke me ter. „Stop je daar vervolgens mee, dan slibt alles onherroepelijk dicht en krijg je een getijdenhaven die al leen bij hoogwater bereikbaar is. Dat is normaal in de Westerschel- de." Volgens Sturmans van Perk polder Beheer BV is de snelle ver zanding onder meer te wijten aan de vormgeving van de oude veer haven. „Nu heeft die haven als het ware een open mond. Slibrijk wa ter kan er gemakkelijk instromen, waarna het slib bezinkt." RiSiCOSEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl MIDDELBURG Middelburgers Ruud Timmerman en Onno van Iren doen komende zondag mee aan de finale van het Nederlands kampioenschap bier- proeven in Amsterdam. Afgelopen zondag won Timmer man de regionale voorronde in De Mug in Middelburg. Hij gaat samen met Van Iren, die in De Mug werkt, door naar de finale. Aan de voor ronde deden tien bierproevers mee. Zij moesten ieder acht bieren raden. Het kampioenschap is geor ganiseerd door de Alliantie van Biertapperijen. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - Op zaterdag 3 okto ber is de bouwlocatie van het aqua duct aan de Kleverskerkseweg open voor het publiek. Belangstel lenden kunnen er van 10.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen tijdens rondleidingen die beginnen bij het informatiecentrum. MIDDELBURG 1940 Een kijkje in het Middelburg van voor het bombardement van 1940: www.pzc.nl/middelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum DOMBURG Anneke Coppoolse exposeert objec ten van keramiek in Domburg. Tot 15 december is haar werk in de hal van het gemeentehuis van de ge meente Veere in Domburg te zien. Het thema van de tentoonstelling is 'beweging en groei'. Anneke Cop poolse werd in 1944 in Spijkenisse geboren. Van 1963 tot 1967 volgde zij de lerarenopleiding voor teke nen en textiele werkvormen in Rotterdam. In deze twee vakken heeft ze jarenlang lesgegeven. In 1991 begon ze met lessen keramiek. De tentoonstelling is te bezichti gen op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag tot 19.00 uur. I INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING ^arlrond ^prlfi "erkend ^BOflG Beveiligingsbedrijf erkend Branddelectiebedri]f MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.colijnbv.nH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21