Oesterpartij geboycot NIEUWS GETIPT VOOR U GRATIS Beweegmeter PZC 25 27 SCHELDE Onvrede over uitstel verdieping Auto's rijden tankstation binnen: dode en gewonden verder bij 3 Becel producten Zonnig 20° Stillevens ontdekt van Adriaen Coorte Vandaag in Buitengebied: Adrie van der Meulen liet geschiedenis na Flavio Briatore verbannen uit de Formule 1 DINSDAG 22 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 223 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Schip 's winters nodig voor races Het is tijd voormais! WALCHEREN door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De Vlaamse onvre de heeft een nieuwe uitlaatklep ge vonden. Alfaport en het Gemeen telijk Havenbedrijf Antwerpen zijn morgen niet aanwezig bij de Oesterpartij in het Abdijcomplex van Middelburg. De Oesterpartij is een jaarlijkse netwerkbijeenkomst voor Nederlandse en Vlaamse poli tici en ondernemers. Gisteren ontving het dagelijks pro vinciebestuur een brief van het Ge meentelijk Havenbedrijf Antwer pen en Alfaport Antwerpen (de fe deratie van havengebonden en lo gistieke ondernemingen in de Ant werpse haven). De Vlamingen kondigden daarin aan, dat zij de uitnodiging voor de Oesterpartij niet honoreren. 'De re denen voor de verontschuldiging zullen u wel duidelijk zijn, met na me de vertragingsmanoeuvres rond de uitvoering van de Schelde- verdragen tussen Vlaanderen en Nederland over de verruiming en verdieping van de Schelde. Dit le vert Antwerpen en Vlaanderen schade op. Werk in uitvoering titelt de programmabrochure van de Oesterpartij. En dat is, wat we als haven van Antwerpen graag zien gebeuren'. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs schrijft in een reactie, me de namens het dagelijks provincie bestuur, het besluit van de Vlamin gen te betreuren. 'De Oesterpartij wordt juist georganiseerd om jaar lijks een podium te bieden voor in formeel overleg tussen Zeeuwen en Vlamingen over zaken die hen beiden na aan het hart liggen'. Het provinciebestuur heeft er be grip voor dat de vertraging in de uitvoering van de Scheldeverdra- gen moeilijk te verteren is, maar zegt het besluit van de Raad van State te moeten respecteren en niet anders te kunnen dan afwach ten tot het kabinet, op 9 oktober, besloten heeft. Aan de Oesterpartij is een sympo sium verbonden. Een van de spre kers is Marc Van Peel, voorzitter van het Gemeentelijk Havenbe drijf Antwerpen en de Havensche pen van Antwerpen. Het provin ciebestuur constateert verheugd dat Van Peel ondanks de Vlaamse boycot van de Oesterpartij toch als spreker aanwezig zal zijn. pagina 3: commentaar Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Economie: 12 en 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Buitengebied. GORINCHEM - Een 33-jarige man is gistermiddag omge komen toen zijn auto door een andere wagen werd ge ramd bij een Esso-benzinestation langs de A27 tussen Meerkerk en Gorinchem. De twee auto's reden vervol gens de winkel van het tankstation binnen. De bestuur der van de wagen en twee andere aanwezigen raakten zwaargewond en liggen in kritieke toestand in het zie kenhuis. Drie andere mensen, onder wie een medewerk ster van het tankstation, raakten lichtgewond. Over de reden van de bestuurder om de andere auto te ram men, tast de politie nog in het duister. De zwaargewon de bestuurder is nog niet gehoord. Het ongeluk veroor zaakte lange files in de avondspits. Rond zes uur 's avonds stond er tussen Noordeloos en knooppunt Gorinchem een file van zeventien kilometer. Op de foto-inzet zijn de sporen te zien die een van de auto's bij het ongeluk heeft nagelaten. foto's Erik van 't Woud/ANP Om je Hartleeftijd jong te houden moet je onder andere gezond eten én voldoende bewegen. Daarom geeft Becel een gratis Beweegmeter weg bij aankoop van 3 Becel producten naar keuze. Met de Becel Beweegmeter kun je eenvoudig zien hoeveel je beweegt op een dag. Deze actie loopt vanaf 21 september en zolang de voorraad strekt. Je vindt de Beweegmeters in speciale displays in de supermarkt. BCCC Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E. info@nrp.nl In prijs verlaagd! GRATIS LG Arena Zilver Gratis Skullcandy headset 8 GB intern geheugen 2-jarig Hi Online 15 €13.95 Mobiel internet, nu 2.50* €16.45 Ga naar hi.nl, de (H)Winkel 0800-0346 Korting Mobiel internet geldt 1 e 12 maanden daarna €9,95 /mnd. Ki|k voor de-voojwaardeo op hi.nl GRATIS Samsung Jét 3,1 inch full touchscreen 5 Megapixel camera 2-jarig Hi Online 20 €16,95 Mobiel internet, nu 2,50* Welkom (K) Society ppp g Boycot door havenbedrijf Antwerpen is kinderachtig reageer op vAvw.pzc.nl reacties: 328 Bedrijven die jonge managers gebrek aan ethiek verwijten, zijn hypocriet 56% 44% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 .8 1688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1