sport 137 Jonge Belg is net te snel voor De la Ruelle Slechte start van 's-Cravenpolder Gian Carlo Buijs runner-up in Open ZK Middelburgse tafeltennisderby eindigt in gelijkspel ATLETIEK Inwoner Koewacht mist vierde zege Dwars door Zwingeul maandag 21 september 2009 door Wim de Vos CADZAND-BAD - Drie maal had hij deelgenomen aan de Dwars door de Zwingeul. Even zovele malen was Edwin de la Ruelle winnaar geworden van deze 7500 meter lan ge loop over het strand bij Cad- zand-Bad. Graag had de Koewacht- se atleet daar gisteren een vierde triomf aan toegevoegd maar hij vergiste zich in de jonge Bert Mis- plon uit het Belgische Gentbrugge. Lang hadden ze samen opgelopen maar in de laatste honderden me ters kon De la Ruelle de versnel ling van Misplon niet beantwoor den. Edwin de la Ruelle was met zijn tweede plaats dan ook niet geheel tevreden. „Ik ben hier met het idee naar toe gekomen om te win nen. Maar ik kon hem niet kwijtra ken", aldus De la Ruelle kort na de finish, nog uithijgend van de lood zware koers over het strand en door die onvoorspelbare Zwin geul. Sommige deelnemers had den de grootste problemen om er doorheen te komen. „Het was niet alleen de Zwingeul. Vooral het mulle zand was erg las tig. En er is op verschillende plaat sen ook nog eens een behoorlijk Edwin de la Ruelle in de achtervol ging op Bert Misplon. foto Camile Schelstraete hoogteverschil", wist de Koewach tenaar ook nog te vertellen. De la Ruelle is in voorbereiding op de Kustmarathon van 3 oktober. Hij keek optimistisch vooruit naar dat evenement waaraan hij vorig jaar voor de eerste maal deelnam. „Toen had ik het idee dat ik die marathon niet uit zou lopen. Na door Daaf Kasse MIDDELBURG - PWG 's-Gravenpol- der is de nieuwe damcompetitie begonnen met een nederlaag. In het pittoreske dorpje Wanswerd was damcombinatie Fryslan veel te sterk voor de Zeeuwse ereklas sen 13-7. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor PWG. Toen er drie partijen uit waren, stond er een comfortabele 5-1-voorsprong op het scorebord. Ruud Klooster man had geremiseerd en Johnny de Leeuw en Arjo Kousemaker hadden in principiële partijen hun tegenstanders hun wil opgelegd. Dat het daarna misliep was het ge volg van zwak positiespel en een serie fouten in de tijdnoodfase. Henk Gunter verloor net als vorig seizoen van oud-wereldkampioen Harm Wiersma maar miste een goede kans op remise. Ook Aart Walraven had in tijdnood de remi se voor het grijpen. Daaf Kasse kreeg een verpletterende aanval over zich heen en Kees Rijk zag in een rustige partij langzaam maar zeker de kansen keren. Bij een 11-7-achterstand was Andres van den Berge de vijfde Zeeuw die zijn tegenstander de. eer moest gun nen. Ook Middelburg begon met een door Herman Heuvink VLISSINGEN - Op het Sloehavencir- cuit in Vlissingen-Oost werd door de MSV de Uitlaat de tweede wed strijd voor het Open ZK motor cross gehouden. Mack Bouwense (50 cc), Stefan Ha- ge (MX2) en Mykel van de Goor (veteranen) zijn na de wedstrijden in Axel en Vlissingen de enige rij ders met de maximale score. Opnieuw was de MX 2 klasse de grote trekpleister. Vanwege het gro te aantal deelnemers moesten weer twee series en een A- en B-fi- nale worden verreden. De series werden gewonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Rinnie van Linden uit Putte. Net als in Axel toonde Stefan Hage uit Goes zich in de A-finale de sterkste. Boot kwam door valpartij en niet verder dan plaats zes. Hage wist elke ronde wat meer afstand te nemen. Spannend tot op de meet bleef het gevecht om de tweede plaats. Het was uiteinde lijk Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg die deze positie wist te be machtigen voor de sterk aandrin gende Van Linden. Vierde en vijf de werden Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland. Voor al de opmars van Ovaa vanuit de middenmoot maakte indruk. Arno Ruttinger uit 's Heerenhoek was duidelijk de sterkste in de MX i-klasse. Tweede en derde werden Joeri van Stee uit Yerseke en Boy Stockman uitTerneuzen. door Koen de Vries 35 kilometer had ik het erg moei lijk maar ik ben toch doorgegaan", was de terugblik op zijn eerste ma rathon. Ditmaal gaat hij met ande re gevoelens richting Burgh-Haam stede. Nu is zijn doel om sneller te lopen dan vorig jaar, toen hij uit kwam op een tijd van 3.06. „En zo als ik me nu voel, moet dat moge lijk zijn." Gisteren liep De la Ruelle (41) een goede race. Weliswaar moest hij zijn meerdere erkennen in de nog pas 20-jarige Bert Misplon, maar vorig jaar won hij in een tijd van 30.12 en nu had hij slechts drie se conden meer nodig. Bert Misplon specialiseert zich vooral op de 800 en 1500 meter. Op die laatste afstand heeft de at leet van Racing Gent een persoon lijk record van 3.49.10 achter zijn naam staan. Op de vierde plaats eindigde Marco Ottjes, die zich de laatste niet op wedstrijden liet zien. De Ossenissenaar had door werkzaamheden en andere om standigheden minimaal kunnen trainen. „Daardoor heb ik langere tijd geen wedstrijd gelopen. Dit was weer mijn eerste wedstrijd en daar ben ik tevreden over. Nu ga ik me verder voorbereiden op de crosscompetitie", aldus Ottjes. 13-7-nederlaag. Dordrecht, titelkan didaat in de eerste klasse C, won de slag vooral aan de hoogste bor den. Bram Goedhart, Peter Schun- selaar en Arie Kammeraat leden daar nederlagen. Aan de lagere bor den bood Middelburg beter tegen stand, al moesten ook Danny Wat- tel en Frans Blaas het hoofd bui gen. Jaap de Jonge en Jan Moens waren de enige Middelburgers die wonnen. Het tweede team van PWG 's-Gravenpolder begon in de tweede klasse C met een monster zege. In Maastricht waren acht winstpartijen en twee gelijke spe len goed voor een 18-2-zege op het tweede team van Raes Damclub. ARNEMUIDEN - De Walcherse tafel tennisderby in de tweede divisie tussen Arnemuiden en TTC Mid delburg is zaterdag in een gelijk spel geëindigd. Met die 5-5 was de thuisploeg het meest tevreden. Ar nemuiden wil zijn debuut in de tweede divisie opluisteren met lijfsbehoud. TTCM aast op een te rugkeer naar de eerste divisie. Als de Middelburgers de titel wil len grijpen dan zullen ze zich flink moeten verbeteren. Dat geldt niet voor kopman John Scott, want hij won zoals verwacht met twee vin gers in de neus zijn drie partijen, en ook in het dubbel met Sören de Witte was hij goed voor een punt. Het geldt wel voor de jongelingen Wouter van der Mark en Sören de Witte. Van der Mark versloeg al leen Riny Kasse, De Witte bleef zonder zege. Als excuus voor hun magere optreden gold dat beiden afgelopen zomer moesten afreke nen met blessures. Van der Mark kampte lange tijd met zijn rechterknie. Hij bleef ne gen maanden aan de kant, liep zelfs enige tijd met krukken, maar lijkt er na een meniscusoperatie eindelijk bovenop. De diagnose dat hij aan reuma lijdt, lijkt niet te kloppen. „Ik miste vandaag vastheid", excu seerde Van der Mark zich. „Dat komt door een gebrek aan trai ning." De Middelburger beseft dat hij een sleutelrol heeft bij TTCM. „Als we kampioen willen worden dan moet ik mijn wedstrijden win nen. John Scott pakt de punten tóch wel en als ik goed speel, speelt Sören ook een stuk beter. Ik moet het dit seizoen gewoon waar gaan maken." Tegen Arnemuiden lukte dat niet. Dat kwam wellicht door de trai ningsachterstand, maar ook door een gebrek aan routine. Het vetera- nenteam van Arnemuiden, be staande uit de drie ex-TTCM'ers Mare Hackenberg (40), Jan-Henk Bomhof (46) en Riny Kasse (41) legde regelmatig de tekortkomin gen bloot van de jonge garde van TTCM. Zo versloeg Hackenberg Wouter van der Mark met 3-1, nadat hij de eerste game met 11-0 verloren had. Met wat simpele aanpassingen ont regelde hij daarna het spel van de TTCM'er. En in de laatste partij, bij 5-4 voor TTCM, liet Sören de Witte tegen Riny Kasse zien dat hij nog moet leren tegen verdedi gers te spelen. Hij tuinde keer op keer met open ogen in het effect dat van Kasse's langenoppenrub- ber kwam. „Ik vond TTCM behoorlijk tegen vallen", keek Jan Henk-Bomhof te rug op de wedstrijd. „Van der Mark en De Witte waren tactisch zwak en je kunt ze makkelijk uit hun evenwicht halen. Ik zie die jongens nog geen kampioen wor den." Pikant was de partij tussen diezelf de Bomhof en John Scott. Bomhof wilde in zijn recente jaren bij TTC Middelburg niet samenspelen met Scott en nu trof hij hem aan de overkant van de tafel. Scott won de sportieve wedstrijd met over macht: 11-5 11-5 11-4. „Ik had me al verschrikkelijk aan hem geërgerd in het dubbel en had geen energie meer om het hem in het enkel moeilijk te maken", was Bomhofs excuus. Na twee van de tien competitie ronden tekent zich in de tweede divisie D een spannende strijd af waarin vijf van de zes ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Daarin kunnen Arnemuiden en TTCM een hoofdrol spelen, maar zouden ze met enige tegenwind ook kunnen strijden tegen degra datie. Arnemuiden-TTCM 5-5: Riny Kasse - John Scott 1-3, Mare Hackenberg- Sören de Witte 3-2, Jan-Henk Bomhof - Wouter van der Mark 3-0, Bomhof/ Hackenberg - Scott/De Witte 1-3, Hac kenberg - Scott 0-3, Kasse - Van der Mark 0-3, Bomhof - De Witte 3-0, Hac kenberg - Van der Mark 3-1, Bomhof- Scött 0-3, Kasse - De Witte 3-1 Stef Goetheer uit Hoek reed ook een prima wedstrijd maar kwam in de eerste manche niet in de uit slag. Hij had de dwingend voorge schreven transponder voor de tijd opname niet gemonteerd. In de tweede manche werd hij vierde. Mykel van de Goor uit Vlissingen was oppermachtig bij de vetera nen. In de 50 cc wist Bouwense in beide manches Jayden Hoek ach ter zich te houden. Nancy van de Ven uit Vlissingen was op 'haar' circuit niet bij te houden door de rest in de 65 cc, terwijl Elmar Wil- lems uit Zuiddorpe beide man ches in de 85 cc voor zich opeiste, na fraaie duels met Renzo van der Hoek. Volgende week de derde wedstrijd op het Scheldecircuit in Rilland. Wouter van der Mark in de aanval tegen Riny Kasse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67