361 sport De Kesel zorgt voor fraaie afsluiting Riante overwinning tafeltennissers SAR Ton Mink golft best op korte baan Jacob van den Berge fluit in hoofdklasse Hage geeft assist bij enige goal Baronie Sjaak Luteijn wint in Dam tot Damloop Roukema en Klink in marathon Berlijn Motorracer Meeuwsen derde en vierde Dubbel succes voor BC Vlissingen maandag 21 september 2009 VLISSINGEN - Het BC Vlissingen-toernooi, dat drie teams uit de eerste divisie. De Vlissingse wen won de thuisploeg. Het naar de hoofdklasse voor de meeste teams als laatste voorbereiding mannen wonnen alle vier wedstrijden. Het duel gepromoveerde BC Vlissingen won alle vier haar geldt voor de basketbalcompetitie die op 4 okto- met Jugglers uit Enschede kostte de meeste wedstrijden. Barons uit Breda werd tweede, BV ber begint, leverde zowel bij de mannen als bij moeite, maar ook hierin trok BC Vlissingen met Souburg eindigde op de derde plaats, de vrouwen een zege op voor de organiserende 43-38 aan het langste eind. Scheldesport uit Ter- Op de foto is BC Vlissingen-speler Michel Bosters vereniging. De bezetting van dit toernooi was de neuzen, dat gepromoveerd is naar de Hoofdklas- (7) door de verdediging van Jugglers gebroken, sterkste uit de geschiedenis, met bij de mannen se eindigde op de zesde plaats. Ook bij de vrou- foto Lex de Meester c ra /'w? EMssggsssssiiSi ssgssgssss tsmmms agsESBSBssssBsssaBBgg v//. suns g sa sssa c r. waarts gaande merrie met een to- „Ik heb genoten van deze combina taal van 64.61 procent naar de over- ties. Ze presenteerde hun paarden winning. met veel bravoure. Paarden die lek- In de tweede proef liep de fraai in ker door het lijf gingen en mooi balans en met veel schwung door van achteruit werden gereden." piste dansende zwarte Ferro-doch- Lisette den Dekker was met drie ter met een score van 68,83 pro- overwinningen en een tweede cent naar haar tweede dagzege. plaats spekkoper. De promotie Mireille Cappendijk uit Ossenisse met Vesta naar de klasse Zi lijkt droeg haar steentje bij aan het voor de voor de organiserende fraaie slot van het seizoen door Po- club uitkomende amazone slechts wer met 62,94 en 67,65 procent in een kwestie van tijd. beide proeven naar de tweede In de eerste proef stuurde Dekker plaats te sturen. de met veel power door de baan Jurylid Piet Kielman was tevreden: gaande merrie in de klasse M2 met -• Tam'"/ vw m/mszssm -<■<%? t v 2 torna-&■ -■ 2® f door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Evelien de Kesel stal zaterdag met Voulez-Vouz op de dressuurwedstrijd van de Hon- teruiters de show. Als laatste starter zorgde de combi natie met een fraai uitgevoerde proef voor een prachtige afsluiting van het buitenseizoen van de kring Zeeuws-Vlaanderen. De eerste proef van Evelien de Ke sel met Voulez-Vouz bleek een warmlopertje. De amazone uit Wa tervliet stuurde de mooi bergop- MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van SAR maakte een klapper in de derde divisie tafeltennis. Met maar liefst 1-9 werd gewonnen van mede-promovendus Tavèri. In Ridderkerk wonnen Dennis Ver dunnen en Johan 't Hooft drie maal. Simone de Klerk moest een puntje afstaan tegen verdediger Ro bert Beenes. De vrouwen van. SAR wisten in de eerste divisie tegen Swift Deventer een gelijkspel te behalen. Toch had er meer ingezeten gezien de 0-4-voorsprong. Audrey Koole won tweemaal. Lacey Koole en Chantal Remorie wisten één over winning te behalen. Bij de landelijke jeugd zette Scaldi- na in het landelijk A ook zijn twee de wedstrijd in winst om: 2-8. Spi rit was het slachtoffer van de Zie- rikseese dadendrang. Het eerste jongensteam van TTC Middelburg won 4-6 van Herwaarden. In Veg- hel bleef William Marinissen onge slagen. In de hoofdklasse maakte TTC Middelburg 2 in Tilburg een flinke misstap door met 8-2 te verliezen van Irene. Alleen Kim 't Hooft won twee keer. In de andere poule won TTCM 3 met 3-7 bij SAR 2. Jeroen Louws, Thomas Groene- woud en Emiel de Rijke wonnen ieder twee keer. door Rudy Boogert BURGH-HAAMSTEDE - De clubkam pioen van de golfclub Molenberg maakten zaterdag zijn faam waar bij de derde uitvoering van het Zeeuws Open Korte Baan kam pioenschap in Burgh-EIaamstede. Ton Mink (Middelburg) haalde na twee play-offs de winst binnen bij de mannen. Bij de vrouwen was Ank Arkenbout (Burgh-Haamste- de) de beste. Op een zonovergoten terrein stre den zeventig golfers van acht ver schillende clubs zaterdag om de hoogste eer bij golfclub Molen berg. Het deelnemersaantal bete kende een spectaculaire groei ten opzicht van de voorgaande twee edities toen zo'n veertig golfers in Burgh-Haamstede acte de presen ce gaven. 61.66 procent naar het oranje ere- lint. In de herkansing eiste de com binatie uit Ossenisse met 66 pro cent de zege op. In de klasse Mi toonde Lisette den Dekker zich met Hinde met 65,33 procent in de eerste proef de beste. In de tweede proef moest de com binatie met 64.33 procent genoe gen nemen met de tweede plaats. Ze eindigde als tweede achter de sterk rijdende Mascha Boone, die met haar paard Zucchero met 66.33 procent de overwinning op eiste. Met name de spanning in het man- nentoernboi zorgde voor een cli max van het kampioenschap. Na twee rondes op de approach cour- se deelden Ton Mink en Frank Huisson van de Grevelingenhout de leiding. Beiden waren in 110 sla gen rondgegaan. De beslissing moest vallen door het spelen van een extra hole, de achttiende. In de eerste poging putten Mink en Huisson beiden hun balletje bij de derde slag. Bij de tweede poging maakte Mink een birdie en speel de Zierikzeeënaar Huisson par, waardoor Mink zich Zeeuws kam pioen mocht noemen. Derde werd Peter Huijbregtse van de golfclub Domburg. Bij de vrouwen ging winnares Ank Arkenbout rond in 111 slagen. Marloes Paulusse (GC Molenberg) werd op drie slagen achterstand tweede. GOUDA Voor het oog van zo'n duizend toe schouwers heeft scheidsrechter Ja cob van den Berge zaterdagmiddag zijn debuut gemaakt in de hoogste amateurklasse van Nederland. De Bruse arbiter bracht in Gouda het duel in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal tussen Jodan Boys en Dovo (Veenendaal) tot een goed einde. Jodan Boys won het duel met 2-0. Van den Berge, voor malig topschutter van Bruse Boys, komt dit seizoen voor het eerst uit in de hoogste scheidsrechtersgroep van Nederland. BREDA Mathijs Hage heeft zich met Baro nie aan de kop geschaard van de hoofdklasse B in het zondagvoet bal. De Bredase club won op eigen veld met 1-0 van UDI'19. Het doel punt werd na 33 minuten gemaakt door Vincent Vervoort die een pass van voormalig Zierikzee-speler Ha ge afrondde. Titelverdediger Baronie is nu één van de vier koplopers in de hoofd klasse B. SV Meerssen verloor waar door behalve Baronie, JVC Cuijk, Dïjkse Boys en Venray konden pas seren. ZAANDAM Sjaak Luteijn heeft gisteren in de Dam tot Damloop de overwinning behaald in de categorie mannen 50. De atleet uit Oostburg legde de tien Engelse mijl tussen de Amster dam en Zaandam af in een tijd van 56 minuten en 53 seconden. Luteijn versloeg in een recht streeks duel Theo Stelling, de win naar van de halve marathon op de onlangs in Zeeland gehouden Se nior Games. Hij deed er gisteren 25 seconden langer over dan Luteijn. BERLIJN Foeke Roukema en Jeroen Klink, beiden uit Bruinisse, hebben giste ren de marathon van Berlijn vol tooid. De Schouwenaren liepen hun ne gende marathon onder tropische omstandigheden (26 graden) en no teerden tijden onder de 3,5 uur. Roukema finishte in 3.27, Klink in 3.29. Er kwamen 20.000 atleten aan de start. De wedstrijd werd gewonnen door wereldrecordhouder Haile Gebrse- lassie in 2.06, ruim twee minuten boven zijn snelste tijd. ZWOLLE Adriaan Meeuwsen heeft bij de op één na laatste wedstrijd van het ra ce seizoen in Zwolle redelijk ge presteerd. De motorcoureur uit Kruiningen reed in de trainingen een iets te genvallende vijfde tijd. De eerste manche was net tekort om de twee de plaats te pakken en finishte hij als derde. In de tweede manche finishte de Bevelander na een verhitte strijd, waarin verschillende coureurs van de baan raakten, als vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66