sport 133 nog te weinig neemt punten mee naar Middelburg mm fwm Swift overwint koude start en Walcheren slaat nu rust toe bij Luctor'88:1 -3 TOP slaagt voor eerste examen Karakteristiek Van den Dries scoort vijf keer tegen Cadzand {mbam maandag 21 september 2009 door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Het was een ko pie van de wedstrijd die RCS vori ge week tegen Geldrop speelde, al leen was de uitvoering ditmaal iets minder volgens trainer Michel Leonhart. Toch boekte de Souburg- se eersteklasser gisteren een ver diende overwinning op IFC: 4-2. Op de uitslag viel nauwelijks iets af te dingen, maar RCS had zich een nog beter gevoel voor de uit wedstrijd tegen Nuenen kunnen verschaffen. Nadat de thuisploeg al na twintig minuten op een 2-o-voorsprong stond, leek er een grote overwinning aanstaande. Het spel van RCS was echter te on zorgvuldig om IFC daadwerkelijk heid met een grote nederlaag huis waarts te laten keren. „Het was bij vlagen te slap en te ge makzuchtig", beaamde trainer Leonhart na afloop. Vooral het ont breken van een goede eindpass was er debet aan dat het slechts bij 4-2 bleef Juist de twee tegendoel punten waren zaken die Leonhart niet helemaal lekker zaten. „Dat is het enige wat mij een beet je zorgen baart. We krijgen iets te makkelijk doelpunten tegen. Aan de andere kant is dit natuurlijk wel gewoon weer een goed resul taat, zeker gezien het feit dat IFC al vanaf februari ongeslagen is en deze competitie weer goed begon nen is." Aanvallend zat het gistermiddag in de beginfase wel snor. Bij de eerste de beste kans was het meteen raak. Een door Said Bouzambou te ruggelegde bal werd van dichtbij door Alwin van Ham onberispe- RCS - IFC 4-2 (3-1) 12. Alwin van Ham 1 -0, 21Joey van der Zweep 2-0, 22. Rory van der Weijden 2-139. Dennis de Nooijer 3-1 (strafschop), 78. Besar Xhoxhaj 4-1, 79. Reinder van de Velden 4-2. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Jong Ambon nam in de vierde klasse A de eerste plaats op de ranglijst in handen via een 3-1-zege bij Koewacht. Walcheren sloeg na rust toe bij Luctor '88. De enige Zeeuwse deelnemer in de vierde klasse B, Zeelandia Middel burg, kent geen goede seizoens start. Via een 1-1-gelijkspel bij Hoe ven liepen de Middelburgers op nieuw tegen puntenverlies op. Koewacht-Jong Ambon 1-3: Na dat de bezoekers eerder al een goe de kans onbenut hadden gelaten, was het in de tweede minuut als nog raak: 0-1 door Levi Waisapy. Met name het eerste kwartier werd Koewacht compleet wegge speeld, maar gaandeweg herstelde de ploeg zich. Op slag van rust werd het 0-2 via Martin Waisapy die er na een kwartier in de twee- lijk in de bovenhoek geschoten: 1-0. Nauwelijks tien minuten later een identieke situatie, toen Joey van der Zweep een ingespeelde bal goed onder controle hield. Tegen de harde uithaal had keeper Kar- sten van de Velde van IFC geen verweer: 2-0. Een minuut later was de marge alweer verkleind, toen Rory van der Weijden hoog boven de RCS-defensie uittoornde wn en raak kopte: 2-1. Kort voor rust kwam de geslepen heid van gebroeders De Nooijer weer prachtig tevoorschijn. De mee opgekomen Gérard de Nooijer liet zich gewillig naar de grond trekken door verdediger Ton van de Linden. Broer Dennis kende weinig problemen met de penalty: 3-1. Via snelle uitvallen had RCS kort na rust veel ruimer afstand kun nen nemen, maar het gewenste re sultaat bleef achterwege. Invaller Michael Slingerland had IFC twin tig minuten voor tijd weer dichter bij kunnen brengen, maar een vrije kopkans op slechts vijf meter van het doel was niet aan hem be steed. Een andere invaller, Besar Xhoxhaj van RCS, had veel minder moeite om het net te vinden. Dennis de Nooijer, al dan niet uit buitenspel positie, gunde Xhoxhaj een niet te missen kans: 4-1. De wedstrijd was gespeeld, hoewel IFC tien mi nuten voor tijd nog tegen wist te scoren. Opnieuw lag een stan daardsituatie, ditmaal een vrije trap, aan de basis van het doel punt. Reinder van de Velde was de maker van de 4-2. Scheidsrechter: J.FA. van den Eijn- den (Vlijmen). Gele kaart: Ton van de Linden (IFC). Aantal toeschouwers: 250. de helft ook 0-3 van maakte. Ver volgens liet Jong Ambon de nodi ge kansen onbenut, raakte Kristof Coenen namens de thuisploeg de lat en bepaalde Arthur Bronk de eindstand op 1-3. Luctor'88-Walcheren 1-3: In een gelijkopgaande eerste helft opende Roy van Leeuwen de score na mens de thuisploeg: 1-0. Kort voor rust kopte Martin Rijk de bal onge lukkig voorbij zijn eigen doelman: 1-1 halverwege. Uit een vrije trap bracht Paul Bunnik de Vlissingers op voorsprong (1-2), waarna een aandringend Luctor'88 enkele kan sen op de gelijkmaker onbenut liet. Vijf minuten voor het einde besliste Bob Maranus de wedstrijd definitief: 1-3. Hoeven-Zeelandia Middelburg 1-1: Het eerste kwartier was voor de thuisploeg, maar daarna kwa men de Middelburgers beter in de door JaapJan Ritsema GOES - Op bezoek bij titelkandidaat Rust Roest koesterde Fortis op voorhand weinig hoop op een goed afloop. Dat werd bewaarheid. De Souburgse eersteklassers kregen een lesje in effectief korfballen. Rust Roest-Fortis 18-10: Na TOP en Nieuwerkerk trof Fortis favoriet nummer drie. Rust Roest toonde zich in de eerste zeven minuten stukker scherper: 4-0. „Dan weet je al vroeg dat het lastig wordt", zei Fortis-coach Robin Wisse. Meer dan 'redelijk bijbenen' in de twee de helft kon Wisse's ploeg niet. Scores Fortis: Jordy Sleijpen, Niels Be- belaar 3, Patrick Koppejan en Remco Crucq 2. All Ready-Tjoba 4-14: De gasten waren veel sterker, maar konden niet eens overtuigen. „Als we in vorm waren geweest, was het hier 4-24 geworden", zei Tjoba-trainer Chris van Put. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze 2, Desiree Voshart en Henk de Graaf 1. Scores Tjoba: Marcel de Dreu en Niels Westmaas 3, Dennis Broerse, Gerben van Boven en Petra Rijn 2, Manon Braam en Patrick de Bruine 1. Korbatjo-Swift 9-12: Niets wees er door JaapJan Ritsema ARNEMUIDEN - De korfballers van TOP legden zaterdag een proeve van bekwaamheid af in de eerste klasse. De ploeg uit Arnemuiden rekende na overwinningen op laag vliegers Fortis en Merwede nu ook af met het hoog aangeschreven VEO: 16-8. Met een overdosis aan moraal be gon TOP aan de zwaarste opgave als eersteklasser tot nu toe. Met de manier waarop de Arnemuide- naars de Voorburgse opponent eenvoudig opzij zetten, onder streepten ze nog maar eens de po tentie van deze talentrijke groep. wedstrijd. Veel kansen leverde dit niet op, maar toch werd het kort voor rust 0-1 door Niels Pielaat. De tweede helft kregen de bezoe kers de nodige kansen, maar on der meer Alberto Conde Morgado de eerste tien minuten op dat Swift met een zege zou vertrekken. De ploeg van interim-coach Eric Maljers kwam met 4-0 achter. „Mis schien waren we iets te gretig", dacht Maljers achteraf Het herstel kwam nog voor rust (5-7). In een haperende tweede helft gooide Swift de partij bij 7-11 in het slot en nam twee verdiende punten mee. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van de Berg 2, Roel Klootwijk, Eefje van de Berg, Anita Hoekstra, Vera Kuij- per, Elvera Wattel 1 RWA-Ondo 13-7: Naar Ondo's oor deel bepaalden enkele discutabele vrije worpen het vroege gaatje van drie punten. Daarna liep Ondo in Poortugaal tegen een voor hen be kend scenario aan: op de tenen een achterstand goed maken, om na rust de tegenstander te zien weglo pen om de wedstrijd te beslissen. Van 5-2 werd het nog 6-6. „Daarna deden we onszelf tekort", aldus coach Christian Hoefkens. Scores Ondo: Joris Hoogwerf, Wim Al- laart, Jeroen Mesu, Robbie Mesu, Re- nee Groenleer, Joanne Knol, Lilian van de Linde 1. Vios-Togo 11-11: Met de hakken over de sloot haalde Togo haar eer ste punt binnen in Willemstad. Bij 8-5 leek de partij verloren, bij 10-11 „Inderdaad een uitslag die telt", concludeerde TOP-coach Edwin Coppoolse na afloop. Hij was uitermate tevreden over de verdedigende houdgreep waar in zijn spelers VEO hielden. De twee Voorburgse topscorers wer den prima in bedwang gehouden, zodat VEO in de eerste veertig mi nuten slechts twee keer trefzeker was. Dat gaf aanvallend veel ruim te om geduldig en over veel schij ven te opereren. Aan TOP welbe steed. Als dan over de scherpte in de af ronding ook weinig te klagen valt - ook de invallers gaven blijk van scoringsdrang - is een uitslag als en invaller Jeremy van Aalst ver zuimden deze te benutten. Hoe ven, dat eerder al de lat had ge raakt, kwam in de slotfase langszij via Ronald Buijssen die profiteer de van slordig balverlies: 1-1. leek de winst binnen. Met de remi se konden beide ploegen daarom le ven. Scores Togo: Myke Tahapary 3, Mar scha van Belzen, Niek Meerman 2, Mar cel Viergever, Amanda Boelman, Den nis Boelman, Janneke de Wit 1. Zaamslag-Seolto 8-12: Eensge zindheid bij de coaches over het verzorgde korfbalspel van Seolto, dat zich goed herpakte na de ma gere start vorige week. De bezoe kers speelden slim op de kracht van de dames en schakelden nor maliter scorende spelers als Marco van Reewijk en Pjotr Hamelink goed uit. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 3, Maurice Brul, Daisy Verkerk, Dennis Goedegebuur 2, Chris Mol, Tom Hart- hoorn, Timme Provoost 1 Stormvogels-DSO 11-10: Spanning te over in Westkapelle. Waar het twee kanten op had kunnen val len, sloeg de balans vanwege de strijdlust in het voordeel uit van een ietwat onrustige Stormvogels. De thuisploeg slaagde er nooit in het verschil groter dan één punt te laten groeien, waardoor het tot de laatste tellen billen knijpen was. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse, Linda de Witte 3, Arjen Schoe, Frank Peene 2, Francky Koole 1 deze niet geflatteerd te noemen. Na zeventig minuten kreeg TOP de handen van het thuispubliek meer dan terecht op elkaar. „Dit smaakt naar meer", blikte coach Edwin Coppoolse vooruit naar volgende week, wanneer het treffen met Tjoba op de rol staat. Pas daarna durft de trainer in te schatten hoe de kansen van zijn ploeg zijn tegen titelfavorieten Rust Roest en Nieuwerkerk. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs, Corné Bezemer 3, Anne de Meulmeester 2, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Wilma de Ridder, Dimitry Janse 1. WOLFAARTSDIJK - Niet alleen Goes-aanvaller Robin de Pagter scoorde afgelopen weekeinde vijf keer. Ook Wilfred van den Dries was vijf keer trefzeker voor zijn club, vierdeklasser Wolfaarstdijk. De veteraan droeg voor meer dan het helft bij aan de 9-0-zege van zijn ploeg op Cadzand. Het klassenverschil tussen Wolf- aartsdijk en Cadzand was groot. Bij rust leidde de thuisclub al met 3-0 en na rust moest Cadzand nog zes treffers incasseren. Wilfred van den Dries ontpopte zich tot absolute uitblinker bij de thuisclub. Met zijn vijf treffers van zaterdag zorgde hij ervoor dat hij in drie wedstrijden nu negen keer gescoord heeft. De andere treffers van de Beve- landse ploeg kwamen op naam van Erik de Kok, Tom Kloet, Ste fan Westerweel en Danny de Blaey. Een speler van Walcheren wordt achtervolgd door een hele horde spelers van Luctor'88. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63