sport I31 Geslaagde inhaalrace De Noormannen Hoek in Werkendam zonder franje naar zege Ook MZVC houdt Domburg in bedwang Oemoemenoe nog zonder punten Jodan Boys te sterk voor Oostkapelle Smerdiek mild voor reserves RCL Bittere pil voor Zeeland Sport Vrouwen van Oemoemenoe gaan aan kop Handbalsters EMM beginnen met grote zege maandag 21 september 2009 door Frits Bakker werkendam - Voor het oog van een heerlijk chauvinistisch publiek ontrolde zich een wedstrijd waar van de twee trainers met een sta len gezicht beweerden: „Wij ver dienden het om te winnen." Maar zowel Hoek (dat met 1-2 won) als Kozakken Boys hoefde zich zaterdag niet op de borst te slaan voor een geweldige partij voetbal. Het was van een zeer ma tig gehalte wat de twee clubs met aspiraties voor een hoge klassering lieten zien. lurgen Landuyt sprong er positief uit met zijn degelijke rol in de verdediging en de goal die Hoek voor de rust op een i-o-voorsprong zette. Het was tege lijk ook het mooiste moment van de wedstrijd. Stijn Mahieu speelde met een stiftbal Josimar Pattinama aan, hij kopte de bal door naar Landuyt. De Belg scoorde van dichtbij. „Het leek een ingestudeer de actie, maar dat was het abso luut niet", bekende Landuyt na af loop lachend. „Het was een inge ving van Stijn en toevallig stond ik op de plaats waar Josimar de bal naartoe kopte." Hoek kwam er in de 30e minuut mee op een verras sende voorsprong, maar drie minu ten later stond het al gelijk door een schot van Frank Broers. De aanval van Hoek, met Pattina ma, Pinas en Bouzambou, had geen beste dag. Voor Bouzambou gold nog het excuus van de rama dan. De kleine Souburger is in ge wone doen snel en handig met de bal, maar kwam tegen Kozakken Boys geen tegenstander voorbij. Pattinama en Pinas hadden lang niet de scherpte die ze een week eerder demonstreerden bij een in valbeurt. Daardoor was Hoek afhankelijk van dat ene moment voor de rust en een counter na de pauze waar uit Musaba Selemani raak kopte na een vloeiende aanval tussen Imagbudu en Versyp en een voor zet van Pinas (1-2). De thuisclub was er even door aangeslagen en ging in het resterende kwartier fel in het offensief Lieven de Veir- man, die voor rust bij de tegengoal in de fout ging, voorkwam de ge lijkmaker met een geweldige reflex op een kopbal van Huijbregts. Hoek kreeg ook nog een niet te missen kans: Versyp struikelde voor een lege goal over zijn benen. Paul Telussa sprong na afloop een gat in de lucht: „Dit is vooral goed voor de moraal. We doen mee in de kopgroep. Ik verwacht dat te genstanders nu heel anders tegen ons gaan voetballen." Kozakken Boys-Hoek 1-2 (1-1). 30. Jurgen Landuyt 0-1, 33. Frank Broers 1-1, 73. Musaba Selemani 1-2. Scheids rechter F. Kreté (Hendrik Ido Am bacht). Gele kaart: Regilio Pinas, Ferry Aifons (beiden Hoek). Aantal toeschou wers: 1000. OOSTKAPELLE De voetbalsters van eersteklasser Oostkapelle gingen op eigen veld onderuit tegen Jodan Boys: 1-3. Bij rust leidde de ploeg uit Gouda al met 0-3. „We waren te zwak", zei speelster Inge Lügtenburg. Na de pauze deed Shamila Hamers uit een vrije trap iets terug voor Oost kapelle. De thuisclub kreeg kansen op de aansluitingstrefFer, maar aan de 1-3-stand kwam geen verande ring meer. De ploeg van trainer André de Graaf wacht nog op de eerste competitiezege. door Marco Puik middelburg - Domburg heeft zijn draai nog steeds niet gevonden in het zaterdagvoetbal. Het Walcher- se onderonsje in de vierde klasse met MZVC ging met 2-1 verloren. De Middelburgers vergaat het een stuk beter. Zijn hebben in drie duels zeven punten vergaard. Nieuwland kreeg met 4-1 klop bij Wemeldinge. MZVC-Domburg 2-1: De middag begon nog goed voor Domburg, toen Richard Koops de gasten aan de leiding bracht. TWee minuten la ter was het alweer gelijk via Joey Hityahubessy. In de tweede helft SINT MAARTENSDIJK „Het had ook 5-0 kunnen zijn, maar ik ben dik tevreden", sprak Smerdiek-trainer Wim Scherpenis- se over de 2-0-zege van zijn ploeg op het tweede team van RCL. In de eerste helft trof Angelique Hage na een schitterende actie voor een leeg doel de paal. Na een half uur zorgde Lenny Stoutjesdijk alsnog voor 1-0. Smerdiek, dat weer over een volledige selectie kon beschik ken, liep na rust verder uit. Op aan geven van Stoutjesdijk poeierde An ne Hage de bal in de netten. kwam MZVC aan de leiding via een kopdoelpunt van Yoram Rijk- se. In een spannende slotfase, waarin er over en weer kansen vie len te noteren, bleef MZVC over eind. Wemeldinge-Nieuwland 4-1: We meldinge hoefde niet alle registers open te trekken om een verdiende 4-1-zege te boeken op Nieuwland. Met twee doelpunten (1-0 en 3-1) en een assist bij de 2-0 was Ivo Lo- kerse de uitblinker bij Wemeldin ge. Pieter Bolle nam de andere twee doelpunten van de thuisclub voor zijn rekening. De treffer van Nieuwland werd gescoord door Joos Borcheld. VLISSINGEN Vijfdeklasser Zeeland Sport kreeg gisteren een bittere pil te slikken. De Vlissingers verloren op eigen veld met 1-3 van laagvlieger Terho le. Zeeland Sport had het beste van het spel, maar verzuimde vooral na de rust kansen te benutten. In het slotkwartier profiteerde Terhole en werd het 1-2 en 1-3 door Wim Zegers en Bram Freijzer. In de eer ste helft was Terhole op 0-1 geko men door Marcel de Rijke, maar was Zeeland Sport teruggekomen tot 1-1 door Najim Bousanthou. MIDDELBURG - Het vrouwenteam van Oemoemenoe/Emma heeft ook haar tweede wedstrijd in de rugbycompetitie gewonnen. In Utrecht werd RUS 2 met 0-31 ver slagen. In de eerste helft was het spelpeil van een bedenkelijk niveau en werd niet gescoord. Na rust liep het bij de gasten veel beter en werd zelfs het bonuspunt veiligge steld. Yasmine van der Waal druk te twee tries en ook Marieke van der Leijé, Annemieke van Wave- ren en Jasmin Seybel deden een duit in het zakje. Annemieke van Waveren benutte drie conversions. De Middelburgsen zijn medekoplo per in de eerste klasse west. Regilio Pinas (rechts) is Quentin Jacoba te snel af en stoomt op richting het doel van Kozakken Boys. foto Ad van Hasselt door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De Noormannen boog in de thuiswedstrijd tegen DFS een 3-0-achterstand om in een 5-4-overwinning en steeg daar mee naar de vierde plaats in de derde klasse A. VCK, dat SKNWK met 6-2 opzij zette, staat net bo ven de ploeg uit Westkapelle. Krui- ningen-De Meeuwen werd afge last. De Bevelanders hebben daar door dit seizoen tot hun afgrijzen nog geen enkele competitiewed strijd gespeeld. De Noormannen-DFS 5-4: Door goals van Mariko Rouw, Lennart Padmos en Pieter de Munnik liep DFS uit naar 0-3, maar Mark Min- derhoud zorgde in de 43e minuut voor de belangrijke tegentreffer; Na rust was de thuisploeg sterker en door twee treffers van Menno de Nooijer werd het gelijk. Door een goal van De Munnik kwam DFS daarna opnieuw op voor sprong, maar in de 90e minuut zorgde Minderhoud met zijn twee de doelpunt voor de 4-4. Adrie van Belzen bezorgde zijn ploeg twee minuten in blessuretijd de spectaculaire overwinning. VCK-SKNWK 6-2: VCK speelde voor rust sterk en SKNWK leek niet bij de les. Erik Goudt opende de score en niet veel later kopte Goudt de Koudekerkese ploeg ook naar de 2-0. Uit een strafschop, na een overtreding op Michiel Ket ting, zorgde Danny Joosse voor door Hans Marcusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe wachten na drie com petitiewedstrijden nog op de eer ste punten. Tegen Amstelveen wa ren de incomplete Middelburgers niet opgewassen. De ploeg verloor met 62-10 verloren. Tovaal herstel de zich van de zwakke competities tart door koploper Ascrum 2 met 26-10 te verslaan. Oemoemenoe kwam in Amstel veen incompleet aan de start en moest het al snel stellen zonder de inbreng van Rik Reekers, die nog niet voldoende herstel bleek van een blessure. In scrum en rucks buitten de voorwaartsen van de rust nog voor de derde VCK-tref- fer. Wesley Goud scoorde na rust 3-1, maar via Ketting liep VCK uit naar 4-1. Uit een vrije trap van Er- win Nelissen kwam SKNWK op nieuw terug, maar een solo van Stefan Wielemaker leidde op nieuw tot een marge van drie tref fers. Via Sander Goorssenberg werd het ook nog 6-2. Colijnsplaatse Boys-Yerseke 2-1 (1-0): Pascal Hoogerheide 1-0, Michiel van der Weele 2-0, Bart van Steveninck 2-1. AZW-Kapelle 5-2 (3-0): Kana da Ro sa Bernardo 1-0, Kana da Rosa Bernar do 2-0, Michiel Standaert 3-0, Jon Her- selman 3-1, Marco den Deurwaarder 3-2, Kana da Rosa Bernardo 4-2, Ben Ongenae (strafschop) 5-2. Bijzonderhe- thuisclub de overtalsituatie genade loos uit. De driekwarten van Oe moemenoe werden zelden of nooit in stelling gebracht en Am stelveen, dat ook nog zonder pun ten aan het duel begon, had geen moeite om bressen te slaan in de Middelburgse verdediging. Alleen Devin Schutte wist in de eerste helft te scoren, maar bij rust keek Oemoemenoe al tegen een 42-5 achterstand aan. Na rust had Amstelveen de buit binnen en bleef het aantal tries be perkt. Yorgos Pool wist nog te sco ren namens de Middelburgers, maar uiteindelijk stond er een 62-10-eindstand op het scorebord. Tovaal kende een uitstekende start den: Rode kaart voor Emanuel Pauwels (AZVV, na 2x geel) en Raymond Rib- bink (Kapelle, na 2x geel). Nieuwdorp-Spui 3-0 (2-0): Niels Mul der 1-0, Jean-Paul van As 2-0, Martin de Hamer 3-0. Tholense Boys-DVO 60 2-1 (1-1): Ron nie Broeren (eigen doelpunt) 1-0, Mike Bodelier 1-1, Niels Hopmans 2-1. Krabbendijke-Noad'67 3-4 (1-2): Ro nald Zuidweg 1-0, Frank den Engels man 1-1, Martijn Reijngoudt 1-2, llco Rijkse 2-2, Koen van Dijke 2-3, Rob den Engelsman 2-4, Martin Bal 3-4. Klundert-Rillandia 3-1 (2-1): Leon Hollemans 1-0, Arjan Koopmans (straf schop) 1-1, Peter van Wingeren (straf schop) 2-1, Poger Mukoko 3-1. Seolto- WHS 1-1 (0-1). Patrick van Schetsen 0-1, Gert-Jan Polhuis 1-1. tegen koploper Ascrum 2. De Am sterdamse oud-studenten werden al in de eerste minuut voorbij ge raasd door Koen Spaas en in de tiende minuut kon Patrick de Rui ter Tovaal na een break Jan Otte op 10-0 zetten. Niels van Harn be nutte de conversion. De Amster dammers kwam terug tot 12-5. De gemoederen waren inmiddels be hoorlijk verhit geraakt en scheids rechter Peeters moest alle zeilen bijzetten om het duel in de hand te houden. In de tweede helft had Tovaal het windvoordeel, maar pas in de slotfase wist de thuisclub op nieuw te scoren. In de allerlaatste minuut knokte de thuisclub zich ook nog naar een bonuspunt. MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben de eerste oefenwed strijd van het seizoen in een riante zege omgezet. De ploeg van de nieuwe trainer Auke van Hinte ver sloeg in de eigen sporthal aan de Nassaulaan een combinatie van het eerste en tweede team van het Belgische Ruddervoorde met 27-9. Toch was Van Hinte niet helemaal tevreden: „Had de teller op 50 ge staan, dan had niemand vreemd opgekeken" Achterin was er geen doorkomen aan voor de Zuiderbu ren. „Ik heb het gevoel dat er meer in zit," keek de nieuwe trainer te vreden terug. „Ik zie graag een ploeg met lef spelen en minder af wachtend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61