Hoon voor eerlijke grensrechter 301 sport Tern Boys wacht op eerste zege Tweedeklasser Oostkapelle gaat hard onderuit bij Zwaluwe GPC Vlissingen lijdt tweede nederlaag, 1-3 tegen Achilles Veen maandag 21 september 2009 TERNEUZEN - Hoewel de competi tie nog maar drie wedstrijden oud is, moet Terneuzense Boys nu al in de achtervolging. Zaterdag ging de ploeg van Karl Vergouwen met 1-3 onderuit tegen het allesbehalve imponerende Nivo Sparta. Kloetin- ge versloeg Nieuw Lekkerland. Bij 1-3 liep Terneuzense Boys ver dere averij op na een rode kaart voor Ali Eryürük. Hij maakte een slaande beweging naar Frenk Schaap. Terneuzense Boys speelde tam en weinig doortastend. Door een blunder van doelman Rick Wiegmans kwam Nivo Sparta op 0-1. De 1-3 werd ingeleid na onop lettendheid in de Boys-verdedi ging bij een vrije trap. De vrijgela ten Dick Wind liet Wiegmans in de korte hoek kansloos. Na de ge lijkmaker van Marco Doens kwam Nivo Sparta kort na rust weer op voorsprong. Schaap scoorde uit een scrimmage. Terneuzense Boys-Nivo Sparta 1-3 (1-1). 19. Frenk Schaap 0-1. 31. Marco Doens 1-1, 52. Frenk Schaap 1-2, 81. Dick Wind 1-3. Kloetinge omzeilde zaterdag een lastige klip. De Bevelandse forma tie won met 3-1 bij Nieuw Lekker land. „We houden er een goed ge voel aan over", merkte trainer Cees Houtepen na afloop op. „We ontwikkelen ons goed. Niels Kole, die tegenwoordig de spitspositie bij Kloetinge bekleedt, werd de man van de wedstrijd. Hij maakte twee doelpunten. Hij zorg de in de 36e minuut voor 0-1. Na de pauze kwam Nieuw Lekkerland terug via Ruben Munoz, maar Niels Kole zorgde vijf minuten la ter alweer voor een voorsprong. Hij draaide goed weg bij zijn tegen stander en schoot de bal binnen: 1-2. De wedstrijd leek beslist, tot dat vijf minuten voor het einde Kloetinge met tien spelers verder moest. Maarten van Rosevelt liep bij een duel een hoofdblessure op en moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Daar werden zes hechtingen aangebracht. Hout epen kon geen vervanger meer in brengen, omdat hij al drie keer had gewisseld. De score werd in de slotfase nog verder opgevoerd door Etienne Mallie. „Het was zwaarbevochten", erkende Hout epen, „maar wel terecht. We heb ben weinig kansen weggegeven." Nieuw Lekkerland-Kloetinge 1-3 (0-1). 36. Niels Kole, 54. Ruben Munoz 1-1, 59. Niels Kole 1-2, 89. Etienne Mal lie 1-3. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Eerlijke clubgrens- rechters. Je moet ze met een lamp je zoeken. Toch is er nog wel een tje zo bleek bij de wedstrijd tussen GPC Vlissingen en Achilles Veen. René Schenk, grensrechter van de thuisclub, had zaterdag het lef om de scheidsrechter een handje te helpen en de tegenstander een dienst te bewijzen. Het gebeurde op slag van rust. GPC Vlissingen was tegen de ver houding in op 1-0 gekomen via Maarten Peene en verdedigde met man en macht die voorsprong te gen een beter voetballend Achilles Veen. In de 41e minuut kwam de bal hoog voor tot bij de boomlan ge spits Rik Donker. Die kopte de bal in. Achilles Veen claimde dat de bal de doellijn had gepasseerd en keek verwachtingsvol naar scheidsrechter Harold van de Ket terij. De Goese arbiter - hij floot een prima partij - kon vanaf zijn plek echter niet zien of de spelers van Veen gelijk hadden en dus ging de blik naar grensrechter René Schenk van GPC. Waar de meesten van zijn vakbroe ders zich in dergelijke situaties van de domme zouden houden, speel de Schenk het spel eerlijk. Hij stak zijn vlag omhoog en gebaarde dat Veen recht had op de treffer. De bal was in zijn ogen de lijn gepas seerd. Het was een lezing die later door toeschouwers in de nabijheid van het doel werd bevestigd. Hulde voor Schenk, maar daar dachten ze bij de thuisclub heel an ders over. De grensrechter, die ook bestuurslid is bij de Vlissingse eer steklasser, kreeg de toorn van heel GPC over zich heen. De spelers foeterden en ook de technische staf kon er niet over uit. Zelfs ver na afloop nog niet, toen GPC Vlis singen inmiddels een terechte ne derlaag (1-3) had geïncasseerd. „Ik propageer geen vals spel", zei GPC-trainer André Maas, „maar ik denk dat hij de enige in deze klas se is die dit doet. Ja, de spelers wa ren kwaad, maar dat is niet gek toch? We zullen hier van de week intern nog wel eens over praten. We hebben terecht verloren hoor, maar de gelijkmaker vormde wel het breekpunt in de wedstrijd." De 1-1 viel inderdaad op een slecht moment, zo vlak voor rust, maar het had zaterdag wel heel gek moe ten lopen als Achilles Veen uitein delijk toch nog niet aan de gelijk maker was gekomen. De ploeg van trainer Freddy Kruijs hanteerde een hoog tempo, combineerde sterk en was voortdurend drei gend. Achilles Veen kreeg ook kan sen, maar doelman Leon Weeda van GPC bleek een sta in de weg. Na de rust leken de gasten de wed strijd snel naar zich toe te halen, toen Weeda een keiharde vrije trap van Robert Conradi niet kon pareren: 1-2. Veen had echter nog veel van zichzelf gevergd en de krachten vloeiden weg. Via wissels en omzettingen probeerde André Maas het tij te keren, maar GPC had veel te weinig stootkracht en werden zelden gevaarlijk. Zeven minuten voor het einde werd het 1-3, toen Rik Donker na een vrije trap bij de eerste paal de bal bin- nentikte. „Dat was buitenspel", oordeelde Maas. Arbiter Van de Ketterij en ook grensrechter Schenk - hij vlagde niet - oordeel den echter anders. Benieuwd of grensrechter Schenk ook volgende week weer van de partij is. GPC Vlissingen-Achilles Veen 1-3 (1-1). 28. Maarten Peene 1-0, 41. Rik Donker 1-1, 48. Robert Conradi 1-2, 83. Rik Donker 1-3. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Dan ny Bomer, Remon van Geersdaele, Jes- per de Vlieger (allen GPC), Dennis Loo- nen (Achilles Veen). Aantal toeschou wers: 150. door Marco Puik MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindigde de ontmoeting tussen Wieldrecht en FC Dauwendaele in een gelijk spel. Serooskerke en Oostkapelle staan puntloos onderaan. Serooskerke-WC'68 o-i: Een 'net-niet wedstrijd' leek lange tijd op een gelijkspel af te stevenen. Over en weer waren er mogelijkhe den, maar doelpunten hingen niet echt in de lucht. Twintig minuten voor tijd schoot Danny Withagen de bezoekers echter naar de winst. Serooskerke wacht daardoor nog op de eerste punten. Zwahiwe-Oostkapelle 4-0: Zwa luwe zette meteen druk daar had Oostkapelle geen antwoord op. De Walchenaren werden niet gevaar lijk en moesten vier tegendoelpun ten incasseren. In de eerste helft te kende Dennis Brugel voor 1-0. Na de pauze was Brugel nog twee maal trefzeker. Daarvoor had Lu cas Eppinga al voor 2-0 gezorgd. SSV'65-Veere 2-3: In 1991 won SSV'65 voor het laatst in (na)com- petitieverband van Veere. Zaterdag moesten de Goesenaren het op nieuw afleggen. De thuisclub zag David den Hollander vroeg uitval len. Ook Veere moest vroeg wisse len. Theo van Tatenhove werd ver vangen door René-Michel Gerrit sen. Hij zou een hoofdrol vervul len. Na een half uur tekende hij voor 0-1 en in de 50e minuut nam Gerritsen ook de 0-2 voor zijn re kening. Een kwartier voor tijd zorgde Joey van Zalen voor 0-3. In de 86e minuut was Joey van der Hoeff trefzeker voor SSV'65: i:3. De aanshiitingstreffer van Pim Bruins (2-3) kwam te laat. Wieldrecht-FC Dauwendaele 1-1: Voor rust controleerde FC Dau wendaele het duel. De Walchena ren combineerden aardig, maar kwamen niet tot uitgespeelde kan sen. Daarna kwam Wieldrecht be ter in de wedstrijd. Na een uur openden de Middelburgers de sco- ré. Jesper Leuvelink schoot op fraaie wijze raak: 0-1. Vijf minuten voor tijd schoot Ricardo van de Bos uit een scrimmage raak, 1-1. Opvallend detail: beide trainers ontvingen geel vanwege proteste ren. Arnemuiden-Bruse Boys 1-2: Zonder onder anderen Arjen Kats (vakantie) en Bart-Jan Kroes (been breuk) had Arnemuiden lang het beste van het spel. Maarten Bras ser opende de score en vlak voor rust miste Thijs Roovers met het hoofd de kans op 2-0. Na rust schoot de Bruse invaller Peter Wil- lemse een vrije trap tegen de lat en hij versierde even later een straf schop. Neef Mats Willemse benut te die en maakte veertig seconden later ook 1-2. Behalve met een pe gel op de lat van Corjan Marijs kwam Arnemuiden niet in de buurt van de gelijkmaker. Duiveland-Zaamslag 0-0. Jesper de Vlieger (rechts) probeert Nabil Bouchlal af te stoppen. Ricardo de Nooijer kijkt toe. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60