281 sport Verandering van tactiek levert Zweistra wint kür in Polen johnny-rage Nieuwdorp naar nieuwe ploeg Alejandro Valverde won gisteren de Ronde van Spanje. De Spaanse wielrenner van Caisse d'Epargne was voor het eerst in zijn loopbaan de beste in een van de drie grote ronden güüii maandag 21 september 2009 wroclaw - De Hexagonruiters Thamar Zweistra en Laurens van Lieren hebben goed gepresteerd bij een internationaal dressuurcon- cours in Wroclaw, Polen. De beste prestatie kwam op naam van Thamar Zweistra, die met haar paard Truppa de kür op mu ziek van de Intermediar I won. Bijna alles in de kür klopte, de waardering was 73%. Zweistra be kroonde daarmee een toernooi waarin ze met Truppa steeds beter presteerde. In de eerste wedstrijd werd ze achtste, in de tweede wed strijd tweede en in de afsluitende kür dus eerste. Laurens van Lieren toonde aan met Ollright nog steeds een top per te zijn, al was de jury niet erg mild. In de Grand Prix werd hij za terdag derde, de fraaie kür op mu ziek leverde hem gisteren slechts de vijfde plaats op. „We zijn in het toernooi gegroeid", liet Van Lieren weten. „Ik wil meer internationale wedstrijden rijden, maar moet wel kansen krijgen. We zijn er een jaar uit geweest en moeten weer hele maal opnieuw beginnen." tmm&mmm m^mssmsssm msmmsfó yerseke - Nick Nieuwdorp rijdt volgend seizoen voor een nieuwe ploeg. De talentvolle wielrenner uit Yerseke verlaat De Jonge Ren ner en stapt over naar het Line Llo yd Footware Cyclingteam. Het lijkt een goede verandering voor de bijna 19-jarige wielrenner. De ploeg van de Jonge Renner be perkt zijn activiteiten en Krolsto- ne en Asito verdwijnen helemaal. Line Lloyd is een van de weinige ploegen met een wat langere hori zon. De sponsor blijft nog drie jaar en heeft de ambitie om toe te tre den tot het Continental-niveau. Nieuwdorp krijgt onder meer Lars lun en Marco Brus als nieuwe ploeggenoten. VUELTA Omdat alle eerdere po gingen van Alejandro Valverde om een grote ronde te winnen mis lukten, veranderde de 29-jarige Spanjaard van Caisse D'Epargne voor de Vuelta van tactiek. De eeu wige aanvaller koos de voorbije drie weken steevast voor de verde diging. Dat zuinig rijden loont, bleek gistermiddag op de Plaza de Cibeles in Madrid, waar Andre Greipel de laatste etappe won. Zon der een rit te winnen, volgde Val verde er zijn landgenoot Alberto Contador op als winnaar van de Vuelta. De eindzege van 'El Imbatido' (De onverslagene) kwam zaterdag in de door David Millar gewonnen tijdrit in Toledo niet meer in ge vaar. Naaste achtervolger Samuel Sanchez (Euskaltel) strandt in het eindklassement op 55 seconden van Valverde. De derde podium plek veranderde zaterdag wel nog van eigenaar. Cadel Evans gaf zijn teleurstellende seizoen nog een beetje glans door in de tijdrit over Ivan Basso te wippen. Nadat hij vrijdag een bijna zekere podiumplek had verspeeld, kon Robert Gesink zich in Toledo nog één keer oprichten. Gesink finish te in de tijdrit over 28 kilometer als 30e op 1.46 minuut van win naar David Millar. Het volstond voor de kopman van Rabobank ruimschoots om zijn zesde plek in het eindklassement te consolide ren. Hoewel tevreden over zijn tijdrit, stapte Gesink gisteren in Madrid van de fiets met een knagend ge voel. Hoe anders had de wereld er voor hem kunnen uitzien als hij in de 17e etappe naar Talavera de la Reina niet op zijn knie was ge vallen? De Achterhoeker stond op dat moment tweede in het klasse ment, een plek die hij,verteerd door pijn, moest prijsgeven in de vrijdagrit naar La Granja. „Het is doodzonde dat Robert zaterdag geen rol meer kon spelen. Eigen lijk had hij voor het podium moe ten rijden. Van alle toppers in de Vuelta heeft Robert het meeste aangevallen. Het is jammer dat dit niet wordt beloond", zei ploeglei der Erik Breukink. Voor Gesink mag het een troost zijn dat hij de enige renner was die winnaar Valverde even deed wankelen in een ronde waarin de favorieten elkaar nauwelijks pijn wilden of konden doen. Op de steilste stroken van de Sierra de la Pandera beukte de 23-jarige klim mer zo hard op de pedalen dat het even leek alsof Valverde zijn gou den leiderstrui zou kwijtspelen. De Spanjaard herstelde zich echter wonderwel. Gesink: „Het zit me dit jaar niet mee. Een beetje min der pech zou heel fijn zijn. Maar ik ben nog jong. Er komen nog veel kansen", onthoudt Gesink vooral het goede dat de Vuelta hem heeft gebracht. De komende dagen staan voor de Rabo-renner in het teken van rust. Woensdag of donderdag moet blij ken of zijn knieblessure voldoende is hersteld om een rol van beteke nis te kunnen spelen op het WK. Is Gesink bezig met de korte ter mijn, Vuelta-winnaar Valverde ont komt er niet aan om verder voor uit te kijken. In navolging van het Italiaans Olympisch Comité, dat Valverde een tweejarige schorsing oplegde voor zijn vermeende be trokkenheid bij de dopingzaak Opéracio Puerto, willen ook de in ternationale wielerunie (UCI) en het wereldantidopingbureau (WA- DA) een koersverbod voor de Spanjaard. Wellicht in november bepaalt het internationale sporttri- bunaal of Valverde wereldwijd wordt geschorst. Winnaar Alejandro Valverde (midden), nummer twee Samuel Sanchez (links) e t door Johnny Hoogerland Drie weken Vuelta zijn op de slot dag nogal eens door mijn hoofd gegaan. Hoe moet ik daar nou op terugkijken? Ik ben in elk ge val in het vliegtuig gestapt met het gevoel dat ik een béétje mee kan tellen als ronde- rennef. Twaalfde in mijn eerste grote ronde, ik ben er blij mee en ik vraag me af hoe veel meer potentieel ik heb om verder te groeien in de komende jaren. Ik heb héél goed om me heen gekeken toen ik met de toppers vooraan reed. Wat me het meest opviel is dat ze er meesters in zijn om krachten te sparen. Ze doen geen trap te veel en exploderen pas in de finale. Ik ben daar te onstuimig in. Dat is ook een mooie manier van koersen, vind ik zelf, maar ik zal het me niet meer kunnen veroorloven als ik top tien wil gaan rijden in grote ronden. Meer bergop gaan trainen, meer op tijdrit ten, dat heb ik me voorgenomen. Het zal best nog een flinke stap zijn naar de top tien, toch denkt de ploegleiding dat ik de kwaliteiten ervoor heb. Ik heb veel mooie en een paar slechte mo menten gehad in die drie weken. De pro loog was ongelukkig, omdat ik in de stro mende regen moest rijden. Ik heb wat tijd verspeeld in de tijdrit in Valencia, waar ik pech kreeg en acht kilometer op een fiets moest rijden die ik niet had uitgetest. Dat mag op dit niveau niet gebeuren. Mijn mooiste moment was in de klim van de Alto de Aitana, met Moncoutié voorop tot diep in de finale. Mijn moeilijkste mo ment de valpartij in Luik. Ik heb nog altijd last van de verwondingen die ik opliep toen we daar met zeventig man op de grond la gen. De Vuelta is een prachtige koers om te rijden. Ik wil graag wat van de wereld zien, dus ik probeer veel te kijken onderweg. De streek rond Jaén, boven Sierra Nevada, vond ik geweldig met zijn olijfgaarden en sinaas appelbomen in de straten van kleine stad jes. Ik vond Avila met zijn oude kastelen prachtig en zaterdag in Toledo heb ik tij dens het warm rijden voor de tijdrit veel moois gezien. Mijn vader is zaterdag gekomen met Peter Hoondert, de oud-prof van PDM met wie ik veel over mijn vak praat. Ze hebben me verteld dat er een beetje rage is ontstaan. Dat doet me natuurlijk goed. M'n vader is achter me aan gereden met de ploegleider in de tijdrit. Ik had gevraagd om een luid spreker op de auto om me op de klimme- tjes vooruit te schreeuwen. Daan, onze ma nager, heeft dat fantastisch gedaan. Daar heb ik de twee seconden aan te danken waarmee ik een plaats ben opgeschoven in de eindstand. Met heel de ploeg heeft Vacansoleil zich in gezet om zo ver te komen. Ze leven ook ont zettend mee naar het WK. D'r zijn in Zee land al heel wat supporters die mee willen. Die krijgen shirtjes, sjaals, vlaggen en petjes mee van Vacansoleil. Mijn zus Jenny wil ook iets moois organise ren. Ze gaat van café De Ballentent in Hein- kenszand zondag een supporterscafé maken waar het WK op groot scherm wordt ge toond. Johnny-rage? Ik weet het niet hoor, zal nog wel meevallen, denk ik. Ik heb een mooie Vuelta gereden, ik mag mee naar het WK, maar blijf met m'n benen op de grond staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58