PZC Feyenoord maakt een diepe buiging 25 30 en 31 TOPPER Sterk spelend PSV heeft Nieuw wereldrecord voor Isinbajeva Sprintexplosie van atleten Jeter en Gay Weer Europese titel Schuil en Nummerdor Niels Koole zegt Kustmarathon af 32 en 33 in de Kuip maar één helft nodig (1-3) Maandag 21 september 2009 Luis Suarez hoeft niet eens goed te spelen om vier keer te scoren Tip? sport@pzc.nl door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Tijdens de vliegreis vanuit Praag besloot Fred Rutten vrijdagochtend voor een gedurfde strijdwijze te kiezen. „Wij wilden de rollen omdraaien en snel druk zetten", vertelde de trainer van PSV over het duel met Feyenoord. Tussen willen en kunnen zit vaak een wereld van verschil, maar in de Kuip werd Rutten gisteren op zijn wenken bediend. PSV had maar één helft nodig om de thuis ploeg te overklassen: 1-3. In het laatste halfuur probeerden de Rotterdammers met de moed der wanhoop nog terug in de wed strijd te komen. De opponent uit Eindhoven bleef echter ook tegen vier spitsen betrekkelijk eenvoudig overeind, zag ook Bert van Mar wijk. De bondscoach trok een kwartier voor tijd zijn jasje aan en stapte een paar minuten later in zijn auto. In zijn notitieblokje zal hij een uitroepteken achter de naam van Orlando Engelaar heb ben gezet. De boomlange middenvelder groei de tegen de club waar hij werd op geleid uit tot de beste man op het veld. Typerend was een moment kort na rust, toen PSV op eigen helft even in de problemen leek te komen. Met een simpel, maar ef fectief passje vond Engelaar de ruimte, waarna zijn ploeg een snel le tegenaanval kon plaatsen. Bij Oranje is Engelaar niet meer zeker van zijn plaats, maar in zijn huidi ge vorm hoort hij thuis in de WK-selectie. Tegen Feyenoord vormde hij een middenveld met Ola Toivonen (die weer op de plek van de gebles seerde IbAhim Afellay speelde) en Otman Bakkal. Het trio bleek tac tisch veel verder dan de drie mid denvelders bij Feyenoord, Karim El Ahmadi, Jonathan de Guzman en Leroy Fer. PSV maakte achterin een solide indruk en kon dankzij de drie middenvelders het duel naar zijn hand zetten. Danny Koe vermans zorgde er met - opnieuw - twee treffers voor dat de Eindho- venaren al na twintig minuten in een zetel zaten. Andwélé Slory bracht de hoop nog even terug in de Rotterdamse harten, maar Bak- Feyenoorder André Bahia schiet zijn doelman Rob van Dijk (links) te hulp. De Braziliaan heeft handen en voeten nodig om Danny Koevermans (rechts) van scoren af te houden. Koevermans nam de eerste twee PSV-treffers voor zijn rekening. foto Ed Oudenaarden/ANP kal gaf de verhoudingen nog voor rust goed weer (1-3). De voormalig jeugdinternational liet na 37 minuten weer eens zien waar zijn kracht ligt. Bakkal dook in de ruimte en voelde hoe de mid denvelders van Feyenoord te laat omschakelden. Hij kapte André Ba hia kinderlijk eenvoudig uit en schoot met links raak. Het was de derde treffer voor PSV en bij alle drie de goals stond Danko Lazovic aan de basis. De oud-Feyenoorder werd bij ieder balcontact uitge jouwd door het thuispubliek, maar antwoordde deze keer vooral met zijn voeten. Lazovic mocht steeds vrij aannemen en zag zijn directe tegenstander Giovanni van Bronckhorst vervolgens geen druk op de bal geven maar achteruit lo pen. Koevermans en Bakkal profi teerden er gretig van. Het maakte duidelijk dat Van Bronckhorst als linksback steeds meer moeite heeft. Achter zijn naam kon Vaii Marwijk een vraagteken zetten. De bondscoach zag hoe PSV het spel in de tweede helft vertraagde, met de pittige uitwedstrijd tegen Sparta Praag in de benen en het achterhoofd. Met het inbrengen van Roy Makaay en Georginio Wijnaldum probeerde Feyenoord nog wat te forceren, maar veel le verde het niet op. „Wij zijn van daag de terechte winnaar", bena drukte Rutten. „Het enige min puntje is dat we de voorsprong na rust niet verder hebben uitge bouwd." Zijn collega had die woorden ook graag uit willen spreken. „Maar wij hebben geen moment aan spraak kunnen maken op een goed resultaat", bekende Mario Been. „Tot aan deze wedstrijd wa ren we koploper. Maar als je heel eerlijk bent en je ziet dit PSV spe len, dan is die ploeg veel verder dan wij. Het kwaliteitsverschil is te groot, veel spelers van PSV zijn le per, slimmer. We zijn met de neus op de feiten gedrukt en moeten dit als een harde les zien. En dus niet meteen in de war raken." SHANGHAI Jelena Isinbajeva heeft opnieuw haar wereldrecord polsstok hoogspringen aangescherpt. De Russin bedwong gisteren bij de Golden Qrand Prix van Shanghai een hoogte van 5,07 meter. Dat was precies één centimeter hoger dan haar oude record van 5,06, dat ze vorige maand vestigde tijdens de Golden League in Zürich. Het was al weer de veertiende keer dat de 27-jarige atlete uit Volgograd de mondiale recordhoogte outdoor verbeterde. SHANGHAI De Amerikaanse atleten Carmelita Jeter en Tyson Gay hebben aan het einde van het atletiekseizoen op de buitenbaan nog een sprintexplosie laten zien. Gay liep bij de mannen tijdens de Golden Grand Prix in Shanghai met 9,69 seconden de tweede tijd ooit op de 100 meter. Jeter spurtte bij de vrouwen in de Chinese stad naar de beste jaartijd (10,64). Gay troefde de Jamaicaan Asafa Powell afj die 9,85 liep. Jeter liep in Shanghai de op drie na snel ste 100 meter aller tijden. SOTSJI Beachvolleyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor hebben in Sotsji hun Europese titel geprolon geerd. De twee Nederlanders ver sloegen in de finale de Oostenrij kers Florian Gosch en Alexander Horst. Schuil en Nummerdor klaar den het duel in de Russische plaats in twee sets: 21-17 21-16. Schuil en Nummerdor, die inmiddels 24 offi ciële wedstrijden ongeslagen zijn, verdienden met hun zege 11.000 eu ro. Met het toernooi in Sotsji kwam de Europese Tour ten einde. MEEST CELEZEN Hoek wint bij Kozakken Boys Leroy Fer, krachtpatser van Feyenoord STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zie voor blogs van de sportredactie op www.pzc.nl/blogs ZOUTELANDE Niels Koole gaat dit jaar niet van start in de Zeeuwse Kustmarathon. De atleet uit Zoutelande kampt met overbelaste bovenbenen, waar door hij nauwelijks kan lopen. Koole wijt zijn blessure aan overbe lasting. Hij heeft te veel getraind in zijn ijver om een vormcrisis te bo ven te komen. „Ik heb hier vaker last van gehad, maar uiteindelijk kwam het steeds net op tijd goed. Dit keer niet. Heel jammer." pagina 40: Koole vraagt te veel Verdedigende tactiek van Alejandro Valverde is lonend in Vuelta 'P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55