2 sport 133 100 veel kansen Slordig HVV'24 laat het vooral in de eerste helft liggen tegen Dosko Axel haalt fors uit tegen Corn Boys Breskens en Steen vermaken het publiek, maar scoren te weinig maandag 21 september 2009 Erik-Jan Naudts (maker van de 1 -0) speelde zijn honderdste competitie wedstrijd voor Terneuzen. door Jack Begijn TERNEUZEN - Trainer Diederik Hiensch van Terneuzen had zijn ploeg zien spelen zoals hij wilde. Alleen was hij niet tevreden dat er veel kansen werden gemist. Daar door kreeg het elftal het in de slot fase nog benauwd. Uiteindelijk stapten de Zeeuws-Vlamingen met een krappe 3-2-winst van het veld. Jordi van Bremen was afwe zig vanwege een schorsing en Roel Alberti moest andermaal genoe gen nemen met een plaats op de reservebank. „Eindelijk. Maar wel met samenge knepen billen", verzuchtte Dennis Wondergem van Terneuzen. De goalie gaf aan dat zijn ploeg het in de slotfase nog knap lastig had ge had tegen de Brabanders. En eigen lijk was dat niet nodig, want de thuisploeg was de hele wedstrijd sterker. Terneuzen combineerde vooral in de eerste helft goed, zet te op de eerste vijf minuten na druk naar voren en speelde ver van het eigen doel. De passing klopte en het vijandelijke doel werd met regelmaat opgezocht. Kansen regen zich aaneen. Remco van Leeuwen, Dominique Verlinde en Eric-Jan Naudts waren dicht bij de openingstreffer, maar zij faalden. RKDVC voetbalde om te overleven en zag uit alle hoeken Terneuzenaren langs zich heen lo pen. Het was aan doelman Marcel van Huiten te danken dat de be zoekers zo lang de nul hielden. De overmacht van de thuisploeg werd na ruim een half uur be loond. Eric-Jan Naudts rondde een steekballetje van Jarno Waebeke doeltreffend af Na de rust zakte Terneuzen onnodig ver terug. De aansluiting tussen de linies was zoek, waardoor de tegenstander te veel ruimte kreeg. Ruud van Son maakte daar na tien minuten dank baar gebruik van. Waebeke had in diezelfde minuut de tweede treffer voor de thuisploeg op zijn slof, maar de aanvaller koos de verkeer de hoek bij het afdrukken. Na een uur spelen was hij wel doeltref fend. Met een gerichte volley schoot hij de bal in het dak van het doel. RKDVC gaf zich niet gewonnen en kwam een kwartier voor tijd langszij via Marck Cieraad. Met nog tien minuten te spelen werd Niels Burm in het strafschopge bied onderuit gehaald. De toege kende strafschop werd door Maik de Wolf onberispelijk ingeschoten. De gasten gaven in de slotfase nog even gas om de gelijkmaker te for ceren, maar Terneuzen hield stand. „Er zat spanning op de ploeg", gaf Diederik Hiensch na af loop toe. „Deze overwinning had den -we nodig voor het zelfvertrou wen. Wij waren een klasse beter. RKDVC moest het hebben van de spelhervatting en verslapping bij ons. Als ploeg moeten we rigou reuzer zijn in de afwerking. De laatste meters worden bepaald door impulsieve momenten. Daar valt niet op te trainen." De oefenmeester had ook gezien dat er onrust in de verdediging kroop na het uitblijven van de doelpunten. „Dat is logisch wan neer je zoveel kansen mist. Fysiek hebben we geen sterke ploeg. Tech nisch is het bij ons wel in orde. Op basis daarvan behoren wij in de top van de tweede klasse mee te draaien. Maar dan moet je wel je kansen afmaken." Terneuzen-RKDVC 3-2 (1-0). 39. Eric-jan Naudts 1-0, 56. Ruud van Son 1 -160. Jarno Waebeke 2-175. Marck Cieraad 2-2, 79. Maik de Wolf 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: C. Berben fs-Gravenmoer). Gele kaarten: Joris Hendriks en Ronald Steenbeek (RKD VC). Aantal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Bijna maakte HVV'24 in het thuisduel met Dosko een 0-3-achterstand na een slechte eer ste helft bijna goed. Het bleef bij 2-3, al bood met name de slotfase kansen op meer. Aardenburg maakte het zichzelf bij Alliance on nodig moeilijk, maar won ruim met 5-2. Voor RIA W. eindigde ook de derde wedstrijd van dit sei zoen in een nederlaag. Bij koplo per Steenbergen werd het 2-0. Alliance-Aardenburg 2-5: De be zoekers waren veel sterker, maar verzuimden dit in doelpunten uit te drukken. Toen de scheidsrech ter vervolgens een vlagsignaal we gens buitenspel negeerde kon de thuisploeg met een i-o-voor- sprong aan de tweede helft begin nen. Niek van Sprundel zorgde in de 48e minuut voor de gelijkmaker, maar even later kwam Alliance op nieuw op voorsprong: 2-1. Al snel maakte Bart van den Hemel gelijk, waarna Van Sprundel met zijn tweede treffer Aardenburg op voorsprong bracht: 2-3. Via Martin van Vooren en Wouter Buyze lie pen de gasten uit naar een ruime 2-5-overwinning. HW'24-Dosko 2-3: Een slordig HW'24 leek met name in de eer ste helft een collectieve offday te hebben. De eerste grote kans was nog wel voor de Hulstenaren, maar hierna liep Dosko uit naar 0-3 via Nicky Schuurbiers, Menno Been en José Cadieugo. Kort na de rust scoorde Dennis Buijs tegen, waarna Jaimy de Vis ser een kwartier voor tijd de span ning terugbracht door 2-3 te sco ren. HW'24 kreeg vooral in de slotminuten kansen op de gelijk maker, maar deze bleef uit. Steenbergen-RIA W. 2-0: In de eerste helft waren de beste kansen voor RIA W., maar beide ploegen kwamen niet tot scoren. Cruciaal in de tweede helft was het uitval len van linkerverdediger Thijs de Blaey. Van de hierdoor ontstane onrust wist Steenbergen optimaal te profiteren. De thuisploeg open de de score via Maik Colsters. Kort hierna bracht Tom Mulders de eindstand op 2-0. Zierikzee-FC Bergen 1-4 (0-1). Doel punt Zierikzee: Elmar Verhage. mseee^si a msmm door jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klas A van het zondagvoetbal nam Jong Ambon de eerste plaats op de rang lijst in handen via een 3-1-zege bij Koewacht Hontenisse kwam te gen Clinge niet verder dan 1-1, waardoor de bezoekers hun eerste punt van dit seizoen behaalden. Axel haalde flink uit tegen Corn Boys. Deze wedstrijd eindigde in 6-0. Oostburg blijft bovenin mee doen dankzij een 2-1-overwinning op Patrijzen. Luctor'88 ging op ei gen veld met 3-1 onderuit tegen Walcheren. De enige Zeeuwse deelnemer in de vierde klasse B, Zeelandia Middelburg, kent geen goede seizoensstart. Via een 1-1-ge- lijkspel bij Hoeven was er op nieuw puntverlies. Koewacht-Jong Ambon 1-3: Na dat de bezoekers eerder al een goe de kans onbenut hadden gelaten, was het in de tweede minuut als nog raak: 0-1 door Levi Waisapy. Met name het eerste kwartier werd Koewacht compleet wegge speeld, maar gaandeweg herstelde de ploeg zich. Op slag van rust werd het 0-2 via Martin Waisapy die er na een kwartier in de twee de helft ook 0-3 van maakte. Ver volgens liet Jong Ambon de nodi ge kansen onbenut, raakte Kristof Coenen namens de thuisploeg de lat. Arthur Bronk bepaalde de eindstand op 1-3. Axel-Corn Boys 6-0: De thuis ploeg had voortdurend een over wicht en kwam verdedigend niet één keer in de problemen. Marco Plasschaert zorgde voor 1-0 en 2-0, waarna Siem Gans de ruststand op 3-0 bepaalde. In de tweede helft ging Axel gewoon door en werd het uiteindelijk 6-0 via tref fers van Bart Rijckaert, de recent teruggekeerde Kenneth Okorley en Niels Gommers. Hontenisse-Clinge 1-1: Na een halfuur werd een doelpunt van Tom Rijk, volgens velen ten on rechte, afgekeurd. Kort voor rust werd het toch 1-0 toen Tom Rijk gevloerd werd en de toegekende strafschop vervolgens door Titiano Staes werd benut. In de tweede helft verzuimde Jeroen Verschuren oog in oog met de Clinge-doelman de voorsprong te verdubbelen. Een kwartier voor tijd kreeg Jeroen van Goethem zijn tweede gele kaart en kon dus vertrekken. De bezoekers profiteer den van de overtalsituatie en kwa men op gelijke hoogte door een treffer van Peter Drumont, even eens vanaf de stip. Oostburg-Patrijzen 2-1: De bezoe kers kenden een hele sterke start, maar gaandeweg de eerste helft kwam het duel meer in even wicht. Oostburg kwam nog voor rust op voorsprong door een tref fer van Rick Maenhout: 1-0. In de tweede helft zorgde dezelfde speler ook voor 2-0, waarna Jeroen Weststrate een kwartier voor tijd de spanning terugbracht door 2-1 te scoren. Patrijzen zette de tegen stander hierna wel onder druk, maar de beste kans was via een uit val voor Peter van de Linde die ver zuimde de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. luctor'88-Waleheren 1-3 (1-1). Roy van Leeuwen 1-0, Martin Rijk (e.d.) 1-1, Paul Bunnik 1-2, Bob Maranus 1-3. Hoeven-Zeelandia Middelburg 1-1 (0-1). Niels Pielaat 0-1, Ronald Buijssen 1-1. door Aector Dooms BRESKENS - Een doelpuntenfestival in het duel Breskens-Steen bleef gisteren uit, maar het had zo maar gekund. Een sprankelende eerste helft leverde uit de vele kansen slechts één treffer op van Serge Merckx voor Steen, terwijl eenn 3-3-stand logischer zou zijn ge weest. Een kwartier voor tijd schoot Joey van de Velde Breskens naar een verdiend gelijkspel: 1-1. Trainer Honny Claessens van Steen was tevreden met het punt, maar hij keek met gemengde ge voelens terug naar het sterke be gin. „In die fase hadden we het duel moeten beslissen", vond hij. Coach Robbie de Muijnck had in de beginfase een zwalkend Bres kens gezien, maar zag zijn ploeg zich daarna knap herstellen. „We lieten aanvankelijk onze tegenstan der lopen, maar daarna namen wij het spel over. Dat resulteerde in kansen. Ik was blij met de gelijk maker, maar er zat meer in." Het duel was voor rust vermake lijk door het hoge tempo, de opsta peling van fouten, hachelijke mo menten voor de doelen en een tiental kansen waarvan er één werd benut. Steen overrompelde het eerste kwartier de thuisclub. Zo was Sander van Remortele dicht bij een treffer en stopte Bres- kens-doelman Roy den Dunnen een inzet van Merckx. Steen kwam veelvuldig op langs de flan ken en had met de beweeglijke Van Remortele voorin een prima aanspeelpunt. Aan de vroege voorsprong ging een knullige fout van Breskens-ver- dediger Edwin van de Voorde vooraf Hij kopte de bal" verkeerd, waarna Wouter de Neijs in balbe zit kwam. Hij stelde Merckx in staat om te scoren: o-i. Randy Houwer schoot daarna voor Steen een vrije kans over. De thuisclub herpakte zich en kreeg via Erik de Rechter de eerste kans. Zijn inzet hobbelde langs de verkeerde kant van de paal. Het spel golfde op en neer. Er vielen ga ten tussen de linies, waarvan met name vormgever Johnny de Jaeger profiteerde. Zo verdiende een schit terende actie van de middenvelder van Breskens een beter lot en be reikte een voorzet net niet de spit sen Jan Meijaard en De Rechter. In de herkansing werd de inzet van De Jaeger gepareerd door Steen doelman Jochem Goethals. Claes sens: „We maakten de fout door de lange bal te hanteren en De Jae ger teveel ruimte te geven." Uit een uitval van Steen kreeg Van Remortele een vrije kans, maar Erik de Rechter van Breskens mist een opgelegde kans tegen Steen. foto Peter Nicolai zijn schot ging naast. Steen viel de na rust sterk terug. Doordat de creatieve spelers bij de bezoekers uitvielen, kreeg Breskens het mid denveld met het sterke centrale duo Ned de Looze-De Jaeger in handen. Echte kansen bleven uit, maar een kwartier voor tijd schoot invaller Van de Velde uit een voor zet van Meijaard door een woud van benen zijn ploeg verdiend langszij: 1-1. Breskens-Steen 1-1 (0-1). 8. Serge Merckx 0-1, 76. Joey van de Velde 1-1. Scheidsrechter: H. Caner (Oosterhout). Gele kaart: Remy de Bruijn, Danny van Daalen (Steen). Aantal toeschouwers: 300. DE DUKDALI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51