321 sport Winnend Terneuzen mist te Terhole bindt ook Zeeland Sport aan de zegekar TWEEDE KLASSE Terneuzen behaalt de eerste overwin ning in de competitie. Tegen RKDVC is er een benauwde 3-2-zege, Diederik Hiensch Vlissingen wint voor de derde keer op rij Dikverdiende zege van RCS op IFC De Pagter vijf keer trefzeker voor Goes Jacob van den Berge fluit in hoofdklasse Spitsbroek nipt langs MD Meeusen maandag 21 september 2009 msmmm „Er zat spanning op de ploeg. Deze overwin ning hadden we nodig voor het zelfvertrouwen. Wij waren ook een klasse beter. RKDVC moest het vooral hebben van de spelhervatting en ver slapping bij ons." Terneuzen-aanvaller Dominique Verlinde stuit op de doelman van RKDVC. Jarno Waebeke kijkt op de achtergrond toe. foto Camile Schelstraete BEST Vlissingen heeft ook zijn derde competitiewedstrijd in de eerste klasse C van het zondagvoetbal ge wonnen. De ploeg van trainer Ruud Pennings maakte bij Best Vooruit een achterstand ongedaan en zegevierde met 1-2. Dankzij een treffer van Thijs En gels leidde de thuisclub bij rust nog met 1-0. Na de pauze trok Björn Langeveld de stand uit een vrije trap gelijk. Tien minuten voor tijd viel de beslissing toen Peter de Jong raak schoot uit een straf schop: 1-2. OOST-SOUBURG RCS boekte een dikverdiende 4-1 overwinning op IFC. De zege had zelfs fors hoger uit kunnen vallen. Nadat Alwin van Ham en Joey van der Zweep hun ploeg op een 2-o-voorsprong hadden gezet, werd de thuisploeg wat slordiger. Rory van der Weijden zorgde met een kopbal voor de aansluitingstreffer: 2-1. Kort voor rust vergrootte Den nis de Nooijer de marge weer door een strafschop te benutten: 3-1. In valler Besar Xhoxhaj maakte de 4-1, waarna Reinder van de Velden de eindstand op 4-2 bepaalde. GOES Na een 2-1-ruststand denderde zon dag-tweedeklasser Goes gisteren in de tweede helft over het arme Moerse Boys heen. Het werd 9-1. Robin de Pagter schoot met scherp. Hij was goed voor de 2-0, 3-1, 4-1, 5-1 en 6-1. Gejt-Jan Tierie opende de score namens Goes. Rens van Laarhoven scoorde bij een stand van 2-0 tegen voor Moer se Boys. De overige Bevelandse doelpunten waren van Trun Tran, Lunven Vermeer en Steven Fitsch. GOUDA Voor het oog van zo'n duizend toe schouwers heeft scheidsrechter Ja cob van den Berge zaterdagmiddag zijn debuut gemaakt in de hoogste amateurklasse van Nederland. De Bruse arbiter bracht in Gouda het duel in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal tussen Jodan Boys en Dovo (Veenendaal) tot een goed einde. Jodan Boys won het duel met 2-0. Van den Berge, voor malig topschutter van Bruse Boys, komt dit seizoen voor het eerst uit in de hoogste scheidsrechtérsgroep van Nederland. OOSTBURG In de eerste klasse van de nieuwe competitie in het West Zeeuws-Vlaamse Orevozaalvoetbal werden in de tweede speelronde twee spannende wedstrijden ge speeld. Spitsbroek won in een wa re kraker op het nippertje met ,6-5 van M.D. Meeusen. Drie dagen la ter hielden Hinneman Engineering en Trendy Telecom elkaar met 5-5 in evenwicht. Drie Koningen won met 5-0 van Oud Sluis. Het betrof een reglementaire zege, omdat Oud Sluis niet kwam opdagen. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal werd het aantal koplopers van vier terugge bracht tot drie. Waar Hulsterloo, IJ- zendijke en Philippine wonnen, kwam Biervliet op eigen veld niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Groede. Terhole verraste opnieuw: dit keer werd Zeeland Sport met 1-3 verslagen. Zeeland Sport-Terhole 1-3 (1-1). Zeeland Sport had over het alge meen het beste van het spel, maar verzuimde vooral na de rust zijn kansen te benutten. In het slot- kwartier profiteerde Terhole dank baar van het gebrek aan schotvaar digheid bij de tegenstander en werd het onverwacht 1-2 en 1-3 door doelpunten van Wim Zegers en Bram Freijzer. In de eerste helft had Terhole al eens een voorsprong genomen door Marcel de Rijke, maar was Zeeland Sport op slag van rust te ruggekomen tot 1-1 door een tref fer van Najim Bousanthou. Hoofdplaat-Sluis 3-1 (1-0). Hoofd plaat boekte een verdiende zege op Sluis, dat geen weerwoord had op de strijdlust die de thuisploeg na de nederlaag van vorige week tegen Terhole aan de dag legde. Marvin Cornelis opende in de eer ste helft de score, waarna het na rust 2-0 en 3-0 werd door doelpun ten van Raymond Eggermont en opnieuw Marvin Cornelis. Daarna kon Coen Quaak de eer voor Sluis nog redden: 3-1. Hulsterloo-Vogelwaarde 2-1 (0-0). Hulsterloo kreeg de over winning niet cadeau van Vogel waarde, dat voor iedere meter streed en uit was op zijn eerste winstpunt van deze competitie. Het feit dat de thuisclub over meer inhoud beschikte gaf in de tweede helft de doorslag. Dave Taylor opende in de 68e minuut de score, waarna Jonas Wolf de marge tot 2-0 verdubbelde. Dennis Vlassen- rood maakte de wedstrijd in de slotfase nog enigszins spannend. Philippine-Graauw 3-1 (0-1). Voor de rust ging het duel tussen Philippine en Graauw gelijkop, maar na de hervatting was Philip pine in de meerderheid. Verdiend werd het toen van 0-1 ook 3-1. Graauw had na 25 minuten spelen de score geopend door Edward Kips, maar na de rust verzette Phi lippine de bakens door doelpun ten van Timo de Bock, Maarten van Hecke en Timmy Goossens uit een strafschop. Biervliet-Groede 1-1 (0-0). Bier vliet had qüa voetbal een licht veldoverwicht, maar qua kansen deed Groede niet veel voor de thuisclub onder. Op de 1-1-eind- stand viel na afloop dan ook wei nig af te dingen. David Almekin- ders jr. bracht Groede kort na dé hervatting op 0-1, maar twintig mi nuten voor tijd was het Derek de Booy die de stand weer in even wicht bracht. SDO'63-Sluiskil 0-2 (0-0). SDO'63 kwam niet eens zo slecht voor de dag, maar moest het uit eindelijk afleggen tegen Sluiskil, dat niet alleen in fysiek opzicht een overwicht had maar ook qua voetbal meer bracht. Pas na de rust kon Yannick Vanhijfte voor Sluiskil de score openen. Remco Faasse bracht de bezoekers een kwartier voor tijd definitiefin veili ge haven. IJzendijke-Schoondijke 2-0 (1-0). IJzendijke had zowel voor als na de rust het beste van het spel en won dan ook verdiend met 2-0. Het was de jarige Adri van Hane- gem (hij werd gisteren 41 jaar) die de thuisclub opnieuw aan de hand nam. De topscorer tekende na vijf tien minuten spelen voor de ope ningstreffer en was negen minu ten na de rust ook koelbloedig ge noeg om een strafschop in een doelpunt om te zetten. Schoondij- ke kon IJzendijke geen moment pijn doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50