sport 131 te vroeg juichen Duiveland en Zaamslag blijven in hoogstaand duel op 0-0 steken Da Rosa Bernardo wijst AZVV de weg Paul Telussa Karakteristiek maandag 21 september 2009 „Dit is vooral goed voor de moraal en ook psy chologisch heel belangrijk. We doen in de kop groep met de beste ploegen mee. Ik verwacht dat tegenstanders nu heel anders tegen ons gaan voetballen." Hoek speelde voor de 25e keer tegen Ko zakken Boys. De club trof geen tegen stander vaker in de hoofdklasse. door Frits Bakker WERKENDAM - Voor het oog van een heerlijk chauvinistisch publiek ontrolde zich een wedstrijd waar van de twee trainers met een sta len gezicht beweerden: „Wij ver dienden het om te winnen." Maar zowel Hoek (dat met 1-2 won) als Kozakken Boys hoefde zich zater dag niet op de borst te slaan voor een geweldige partij voetbal. Het was van een zeer matig gehal te wat de twee clubs met aspiraties voor een hoge klassering lieten zien, zonder hoogstandjes, zonder uitblinkers. Jurgen Landuyt sprong er nog het meest uit met zijn dege lijke rol in de verdediging en de goal die Hoek voor de rust op een t i-o-voorsprong zette. Het was tege- lijk ook het mooiste moment van f- de wedstrijd. Stijn Mahieu speelde met een stiftbal Josimar Pattinama aan, die kópte de bal door naar Landuyt. De Belg scoorde van dichtbij, hoewel de bal maar net over de doellijn ging. „Het leek een ingestudeerde actie, maar dat was het absoluut niet", bekende Landuyt na afloop la chend. „Het was een ingeving van Stijn en toevallig stond ik op de plaats waar Josimar de bal naartoe kopte." Hoek kwam er in de dertig ste minuut mee op een verrassen de voorsprong, maar drie minuten later stond het al gelijk door een schot van Frank Broers. Het is in elk geval hoopgevend voor Hoek, dat er eindelijk weer een centrale verdediger in het elf tal staat die kan scoren. Giovanni Siereveld, hoe goed hij verdedi gend ook kon koppen, Björn Lan- geveld en Geert Bosschaart heb ben nooit uitgeblonken door sco rend vermogen. Landuyt ziet zichzelf als een poly valente speler. „Ik speel waar ze me nodig hebben, op het midden veld of achterin." Vorig jaar was hij in de Belgische competitie voor Torhout goed voor zes goals, waar van vier uit strafschoppen. Hoek maakte er zaterdag dankbaar gebruik van, omdat het aanvallen de deel van het elftal, met Pattina ma, Pinas en Bouzambou geen bes te dag had. Voor Bouzambou gold nog het excuus van de ramadan. De kleine Souburger is in gewone doen snel en handig met de bal, maar kwam tegen Kozakken Boys geen tegenstander voorbij. Jan Verdegem, die hem vanaf de Kozakken Boys-Hoek 1-2 (1-1). 30. Jurgen Landuyt 0-1, 33. Frank Broers 1-1, 73. Musaba Selemani 1 -2. Scheidsrechter: F. Kreté (Hen- drik-ldo-Ambacht), Gele kaart: Regilio Pinas en Ferry Alfons (beiden Hoek). Aantal toe schouwers: 1000. Hoek: Lieven de Veirman; Michael Koné, Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Muhamed N'Diaye (62. Musaba Se lemani); Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu; Regiljo Pi nas, Josimar Pattinama (66. Koen Versyp) en Hoessein Bouzambou (85. Bi Boua Paterne Bolou). bank zag vechten tegen zichzelf: „Hoe denk je dat het is voor een voetballer op zo'n dag. Het is be nauwend warm, hij voelt zich loom, maar mag niet drinken." Bouzambou was niet de enige die uit de toon viel. Pattinama en Pi nas hadden lang niet de scherpte die ze een week eerder demon streerden bij een invalbeurt. Daardoor was Hoek afhankelijk van dat ene moment voor rust en een counter waaruit Musaba Sele mani raak kopte na een vloeiende aanval tussen Imagbudu en Ver syp en een voorzet van Pinas (1-2). De thuisclub was er even door aan geslagen en ging in het resterende kwartier fel in het offensief Paul Telussa had ruim daarvoor al een gedwongen, maar ook slimme wissel gedaan. Toen Muhamed N'Diaye, die in al zijn duels voor bij werd gelopen door zijn tegen stander, met een blessure van het veld moest, werd de kleine Mi chael Koné van rechts naar links in de verdediging getransporteerd. Het gevaar vanaf de rechterkant van Kozakken Boys werd meteen geneutraliseerd. Lieven de Veirman, die voor rust bij de tegengoal in de fout ging, voorkwam de gelijkmaker met een geweldige reflex op een kopbal van Huijbregts. Hoek kreeg ook nog een niet te missen kans: Ver syp struikelde voor een lege goal over zijn benen. Paul Telussa sprong na de overwin ning een gat in de lucht: „Dit is vooral goed voor de moraal en ook psychologisch heel belangrijk. We doen in de kopgroep met de beste ploegen mee. Ik verwacht dat tegenstanders nu heel anders tegen ons gaan voetballen." door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Duiveland-verdedi- ger Lex Zwang bleef er na afloop nuchter onder, ook al was hij kort daarvoor uitgeroepen tot man of the match. Met een enorme wils kracht en bezieling hield Zwang met heel Duiveland in de thuis wedstrijd tegen Zaamslag de nul. Omdat Duiveland zelf ook niet scoorde eindigde het duel zonder treffers. Toch amuseerden Duiveland en Zaamslag in de tweede klasse E het publiek. Al viel er in ruim ne gentig minuten geen goal, de kan sen daarop waren legio. Voor Dui veland en Zaamslag, dat vorig sei zoen uit de eerste klasse degradeer de, was het duel een heuse testca se. „Wij hadden kunnen winnen, maar zij ook. Ik ben blij met de nul achterin, maar het was wel een wedstrijd zeg! We moesten vol aan de bak en ik was de laatste tien minuten écht kapot", vertelde Zwang. Aan Zaamslag-zijde zal nog lang worden teruggedacht aan de eerste helft in Oosterland, toen de ploeg een aantal keren levensgevaarlijk was, maar grote kansen liet liggen. „Met name ik", wist Jordy Bakker ook. „Het was ook een beetje pech: één bal van de lijn, één keer de lat en één keer de paal. Nor maal gesproken zijn Duiveland en Zaamslag twee aanvallende ploe gen en een o-o-uitslag hadden vast niet veel mensen verwacht. Vooraf is één punt bij Duiveland niet slecht, maar nu krijgen we voor mijn gevoel iets te weinig." Met de komst van de Belg Johan van Rumst, die kort voor het duel met Duiveland groen licht kreeg van de KNVB, is Zaamslag een ze kere titelkandidaat geworden. „De ze tegenstander zie ik hoog eindi gen", sprak Duiveland-trainer Henk Schouteïi. Evenals vele ande ren toonde Schouten zich ver baasd over de politiek van de KNVB met betrekking tot over schrijving van buitenlandse spe lers. „Het is eigenlijk competitie vervalsing. Wij kunnen geen spe lers uit België halen." In de openingsfase van het duel tussen Duiveland" en Zaamslag toonde Kevin Verboom zijn oplet tendheid. De jonge doelman hield zijn ploeg een aantal keer over eind. Zaamslag-spits Peter Diele- man dwong Verboom al na vier minuten tot een redding en daar na liet Bakker het na om de bezoe kers uit Zeeuws-Vlaanderen op voorsprong te zetten. Met het uit vallen van Dieleman (de spits kreeg een tik op zijn enkel) in de twintigste minuut leverde Zaam slag aan kwaliteit in en aan Duive- land-kant moest verdediger Bart-Jan van Damme met een lies blessure naar de kant. Het duel bleef tot het einde boeiend, ook al vielen er dan geen goals. Serooskerke-VVC'68 0-1 (0-0). Danny Withagen 0-1. Zwaluwe-Oostkapelle 4-0 (1-0). Den nis Brugel 1-0, Lucas Eppinga 2-0, Den nis Brugel 3.-0, Dennis Brugel 4-0. SSV 65-Veere 2-3 (0-1). René-Michel Gerritsen 0-1, René-Michel Gerritsen 0-2, Joey van Zalen 0-3, Joey van der Hoeff 1-3, Pim Bruins 2-3. Wieldrecht-FC Dauwendaele 1-1 (0-0). Jasper Leuvelink 0-1, Ricardo van de Bos 1-1. Arnemuiden-Bruse Boys 1-2 (1-0). Maarten Brasser 1-0, Mats Willemse 1-1 (strafschop), Mats Willemse 1-2. door Klaas Verspoor Marco Doens (rechts) neemt het doel van Nivo Sparta onder vuur. De middenvelder zou even later de gelijkmaker voor zijn rekening nemen. foto Camile Schelstraete MIDDELBURG - AZW won in de derde klasse A van het zaterdag ook de derde competitiewedstrijd. Deze keer werd Kapelle, mede door drie goals van Kana da Rosa Bernardo, met duidelijke cijfers (5-2) opzij gezet. Spui liep bij Nieuwdorp tegen een 3-0-neder- laag op en heeft één punt uit twee duels. Nieuwdorp heeft net als AZW negen uit drie, maar is op doelsaldo koploper. AZW-Kapelle 5-2: Na 22 minu ten leidde AZW door twee doel punten van Kana da Rosa Bernar do al met 2-0. Michiel Standaert scoorde een kwartier later de 3-0. Pas in de tachtigste minuut deed Jon Herselman namens Kapelle wat terug en via Marco den Deur waarder werd het 3-2. In de negen tigste minuut scoorde Da Rosa Ber nardo opnieuw en ver in blessure tijd maakte Ben Ongenae uit een penalty de 5-2. AZW-speler Emanuel Pauwels (65e minuut) en Raymond Rib- bink (Kapelle, 95e minuut) wer den elk na twee gele kaarten uit het veld gestuurd. Nieuwdorp-Spui 3-0: Spui had weinig in te brengen bij Niéuw dorp. Niels Mulder bezorgde de ploeg van trainer Chris de Beer al na drie minuten spelen een 1-0- achterstand. Daarna was het voet bal van beide kanten, mede door een warrige arbitrage, lange tijd rommelig te noemen, in de blessuretijd van de eerste helft scoorde Jean-Paul van As op aangeven van Mark Nieuwenhuij- ze de 2-0. Een kwartier voor het einde van het duel maakte Martin de Hamer na een assist van Janick van As de derde Nieuwdorp-tref- fer. De Noormannen-DFS 5-4 (1-3): Mari- ko Rouw 0-1, Lennart Padmos 0-2, Pie- ter de Munnik 0-3, Mark Minderhoud 1-3, Menno de Nooijer 2-3, Menno de Nooijer 3-3, Pieter de Munnik 3-4, Mark Minderhoud 4-4, Adrie van Bel- zen 5-4. VCK-SKNWK 6-2 (3-0): Erik Goudt 1-0, Erik Goudt 2-0, Danny Joosse 3-0 (strafschop), Wesley Goud 3-1, Michiel Ketting 4-1, Erwin Nelissen 4-2, Stefan Wielemaker 5-2, Sander Goorsenberg 6-2. Colijnsplaatse Boys-Yerseke 2-1 (1-0): Pascal Hoogerh'eide 1 -0, Michiel van der Weele 2-0, Bart van Steveninck 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49