Taptoe hoogtepunt 14 Haven Walsoorden blok aan been gemeente Truckshow in Hoek trekt meer deelnemers en flink wat publiek Michiel Kortsmit afgestudeerd als arts Gereedschap weg na inbraak in schuurtje Vuurtje stoken op de Keldermanspoort Buit geld, sleutels en sieraden bij inbraak almanak Zwanger maandag 21 september 2009 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil on derzoeken of het mogelijk is de ha ven van Walsoorden af te stoten. Ook denkt ze er over gemeentelij ke gebouwen van de hand te doen. De onderzoeken zijn ingegeven door de structurele tekorten waar de gemeente in 2012 en verder mee te maken krijgt als gevolg van drastische bezuinigingen bij het rijk. De kade van de jachthaven van Walsoorden moest eigenlijk al ver vangen zijn. Het karwei kost 1,6 miljoen euro. Feitelijk echter, zou de totale kade in de diepe haven vernieuwd moeten worden en dat kost 4,5 miljoen euro. Op nog lan gere termijn is een nieuwe kade aan het droogdok nodig. Kosten; 1,3 miljoen euro. Het college van s<, m mm&ms. ïmm. sas AMSTERDAM Michiel Kortsmit is afgestudeerd als basisarts aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. Kortsmit is een oud-inwoner van Hulst en doorliep in die plaats het Reynaertcollege voor voortgezet onderwijs, voor hij aan zijn studie medicijnen aan de universiteit in Amsterdam begon. MEEST CELEZEN 1. Politie pakt drankrijder. 2. Kermis Terneuzen. 3. Onbekend lijk aangespoeld. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Vooruitblik op de Kustmarathon www.pzc.nl/weblogkustmarathon De rechtbank Middelburg heeft bij beschikking van 16 juni 2009, onder rekestnummer 08-2518 de ondercuratelestelling van de heer Frank van Riel, geboren te Goirle op 29 september 1966 en wonende te (4453 AR) 's-Heerenhoek, gemeente Borsele, aan de Van Steestraat nr. 8 opgeheven. burgemeester en wethouders wil daarom volgens wethouder Frans de Vries (Middelen) bekijken of het mogelijk is de exploitatie van de haven van Walsoorden over te doen aan een andere instantie, zo als bijvoorbeeld Zeeland Seaports. De haven opdoeken is geen optie, aldus de wethouder, omdat een aantal bedrijven nog van de haven afhankelijk is. Een andere manier om het huis houdboekje van de gemeente in de komende jaren beter op orde te krijgen is de verkoop van gemeen telijke gebouwen. De gedachten gaan in dat verband uit naar de ge meentewerkplaats in Vogelwaarde en diverse wijksteunpunten die de gemeente her en der nog in ge bruik heeft. Ook de verhuizing van het museum naar 's Landshuis is een mogelijkheid. TERNEUZEN Een bewoonster van een woning aan de Axelséstraat in Terneuzen deed gisteren aangifte bij de politie van een inbraak in haar schuurtje. Ze ontdekte dat gisterochtend om acht uur. De dader(s) gingen er vandoor met gereedschapsmateriaal. De politie stelt nader onderzoek in naar de in braak. HULST Twee jongens van dertien en veer tien jaar oud uit Hulst en Terneu zen zijn zaterdagmiddag aangehou den door de politie voor vuurtje stoken op de Keldermanspoort in Hulst. Ook gooiden ze afval in het water. De jongens bleken ook vuur werk en aanstekervloeistof bij zich te hebben. Dit is door de politie in beslag genomen. Beide jongens krijgen een alternatieve straf bij het Haltbureau. BRESKENS Bij een inbraak in een woning aan de Oude Rijksweg in Breskens zijn in de nacht van zaterdag op zondag geld, autosleutels en sieraden gesto len. De inbraak wer om 7.45 uur ontdek. De inbreker(s) forceer de^) een deur en doorzochten de woning op verschillende plaatsen. De technische recherche van de Zeeuwse politie heeft sporenonder zoek verricht. Tip? redactie@pzc.nl De Goese jonge vrouw is een paar maanden zwanger en begint al een beetje uit te dijen. Hoogste tijd dus om positiekleding aan te schaffen. In een winkel kan ze niet direct het schap vinden met positiekleding, dus besluit ze het maar even te vragen aan het personeel. Ze schiet een jon ge verkoper aan die kleding aan het bijvullen is. Ze vraagt hem of de winkel over posi tiekleding beschikt. De jongeman staakt zijn bezigheden en vraagt uiterst vriendelijk: „Is het voor uzelf of voor uw kinderen Tja... Pas na uitgelegd te hebben dat het om kleding gaat voor zwangere vrou wen, kon hij mededelen dat ze dat niet verkopen. HOEK - Met de presentatie van 135 trucks was de achtste editie van de truckshow in Hoek zaterdag een sfeervolle happening voor chauf feurs en truckliefhebbers. „Ten op zichte van vorig jaar hebben weer meer chauffeurs hun truck op het terrein aan de Koudepolderstraat geparkeerd", zegt Marien de Feij- ter van de stichting Truckshow Hoek. De show van de trekkers, sleepwagens, bakwagens en old ti mers trok ook flink wat publiek. Er was ook een modelbeurs en en kele stands met spulletjes om de trucks nog meer in de kijker te zet ten. Op het buitenterrein werd in drie categorieën de mooiste truck gekozen. Bij de trekkers kwam de wagen van Jan Willen Roth uit Biervliet als mooiste exemplaar uit de bus; Dimitri de Cock uit Sluis pakte de eerste prijs bij de bakwa gens. Tijdens de truckshow in Hoek was er in de feesttent ook een tentoonstel ling van modelbouwers. foto Peter Nicolai Het orkest van de Poolse marine in actie tijdens de Bevrijdingstaptoe op het Kennedyplein in Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46