PZC Minderheid achter Den Dullaert Ezeltjesdag op kinderboerderij Terneuzen 13 Meter water in schip Dorpsraad Biervliet wil uitstel wegafsluiting Él iW ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 Prins Edwindo I zwaait scepter over de Koeters h Maandag 21 september 2009 Taptoe hoogtepunt van b evrijdingsfestiviteiten in Axel Truckshow in Hoek trekt meer deelnemers en flink wat publiek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl GEMEENSCHAPSCENTRUM Meeste gemeenteraadsfracties willen eerst cijfers zien door HaroBd de PuysseBes|[r HULST - Net geen meerderheid in de gemeenteraad van Hulst is te gen het plan voor de ontmante ling van gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Dat blijkt uit een rondje langs de fracties in de gemeenteraad. Pv- dA-er Francois Hoefnagels laat op persoonlijke titel weten tegen ver schuiving van functies uit Den Dullaert naar het nog te bouwen vermaakscentrum het Theater kwartier aan de Houtmarkt in de binnenstad van Hulst. Zijn fractie heeft echter nog geen standpunt bepaald. „Wij gaan die discussie voeren aan de hand van het onder zoek dat ons in het vooruitzicht is gesteld over de voors en tegens van verhuizing van de bibliotheek en het theater uit Den Dullaert", zegt PvdA-fractievoorzitter Ron de Kort. Ook Progressief Hulst en- Groot Hontenisse zitten op die lijn. „Het is veel te voorbarig om nu allerlei uitspraken over te doen", aldus Annelies Hegger (Pro gressief Hulst). De WD is in prin cipe voorstander van verhuizing. Het CDA, Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) en de SP hebben geen onderzoek nodig om een standpunt in te kunnen nemen. Zij spreken zich onomwonden uit tégen de verhuizing van de biblio theek uit het gemeenschapscen trum naar de binnenstad. De drie fracties zijn er verbaasd en boos over dat wethouder Frans de Vries het plan voor de ontmanteling van Den Dullaert en woningbouw op de locatie aan de Sportlaan in de openbaarheid bracht zonder dat de raadsfracties van dat idee op de hoogte waren. „Wij zijn daar erg verbolgen over", zegt Denis Steijaert, de fractievoor zitter van het CDA. „Die discussie hoort namelijk in de gemeente raad thuis." Zowel CDA, SP, ABGH als PvdA'er Hoefnagels zijn tegen de verhuizing van functies uit Den Dullaert omdat er in de binnenstad betaald moet worden voor een parkeerplek. Ook zijn de fracties bang voor negatieve gevol gen voor de exploitatie van Den Dullaert en voor de vele gebrui kers van het gemeenschapscen trum. Zoals de meningen nu lig gen in de gemeenteraad, zijn tien van de 21 raadsleden tegen het uit kleden van Den Dullaert. door Harold de Puysselleijr TERNEUZEN - Hoe het precies komt, niemand weet het, maar kin deren ea verstandelijk gehandicap ten en ezels kunnen het door gaans erg goed met elkaar vinden. Andrea Bakker van de kinderboer derij in Terneuzen weet dat inmid dels als geen ander, want de ezel liefhebster organiseerde afgelopen zaterdag voor het zesde jaar de Ezeltjesdag op de kinderboerderij. Voor het eerste jaar haakte daar het dierenasiel op aan met een open dag. Iedereen mocht een kijk je nemen in de dierenverblijven. Een groep van zeventig mensen begeleidde 's ochtends de eigena ren van twintig ezels die met hun dier een wandeling maakten naar de Griete. Bij terugkomst kregen de dieren eten van de kinderen. Hi larische taferelen waren te zien tij dens de stoelendans met ezels. Pro beer als kind maar eens met je ezeltje naar die ene vrije stoel te lo pen als de eigenzinnige viervoeter daar anders over denkt. De Stichting kinderboerderij ver stuurt binnenkort sponsorverzoe ken aan bedrijven in de regio om geld bijeen te krijgen voor een nieuw dak op de boerderij. Daar is nog dertienduizend euro voor no dig, volgens voorzitter Frank van Driessche. Melissa en Melanie voeren wortels aan de ezels kort nadat de dieren terug zijn van een wandeling van de kinderboerderij in Terneuzen naar buurtschap De Griete en terug. foto Peter Nicolai ZiERIKZEE - Een lek in historisch schip De Bracksand in de haven van Zierikzee heeft er zondagoch tend voor gezorgd dat een deel van het schip vol water kwam te staan. In de machinekamer en het barge- deelte stond een meter water, ver telt brandweerofficier Dirk-I an Bestman. „Het restaurantje is hele maal van hout, dus je snapt wel dat er flinke schade is." De brandweer heeft ervoor ge zorgd dat de stijging van het water peil in het schip stopte. Duikers zoeken naar het lek. WESTDORPE - Edwindo de Eerste (Edwin de Bock) zwaait het ko mende carnavalsseizoen weer de scepter over de Koeters in West- dorpe. De prins werd zaterdaga vond in de Nissehut van de Koe ters aan de Fortstraat aan de feest neuzen gepresenteerd. Edwin de Bock trekt voor de 19e keer het prinsengewaad aan. Bij zijn presen tatie deed de prins nog een op roep voor liefhebbers om de raad van elf aan te vullen. Momenteel draaien de Koeters met acht leden. Het feest begon met een barbecue voor ruim vijftig belangstellenden. BIERVLIET - De dorpsraad in Bier vliet vraagt aan de provincie Zee land om de afsluiting van de Braak- manweg alsnog uit te stellen tot na de reconstructie van de provincia le weg N61. De afsluiting van de Braakmanweg is onderdeel van een akkoord tus sen de provincie en de milieubewe ging. Nu de Braakmanweg voor de Zeeuwse Milieu Federatie nog niet hoeft te worden afgesloten onder voorwaarde dat de N61 snel wordt angepakt, is de situatie volgens de dorpsraad Biervliet veranderd. „Met de toewijzing van gelden in de Miljoenennota en de daarbij ge stelde uitvoeringstermijn van 2012 tot 2014, opent dit ons inziens de kans om de onttrekking van de Braakmanweg aan het verkeer op te schorten", schrijft de dorpsraad aan Gedeputeerde Staten van Zee land. „Wij verzoeken u om de mogelijk heden hiertoe op korte termijn te onderzoeken en hierin te beslui ten om de onttrekking op te schor ten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45