Dubbelslag voor driebanders 381 sport Koole vraagt te veel van z'n bovenbenen EREDl VISI Winst en verlies voor Verbrugge Terminals Prima debuut Ridderbos in Z1 Nationale titel voor Elisa Rijk op duatlon jeugdleden X-Treme op hoogste podium Vleugel op dreef in Dunlop Junior Series Rabo Lady Force sterk in ploegenklassement Birgit Lavrijssen wint bij de junior-vrouwen mmmtmmmmmmmmtmmimKmiMmuKm maandag 21 september 2009 TILBURG Elisa Rijk uit Schoondijke is giste ren in Tilburg open Nederlands kampioene duatlon geworden in de categorie vrouwen onder 23 jaar. De wedstrijd ging over tien kilome ter lopen, veertig kilometer fietsen en vijf kilometer lopen. Rijk vol bracht haar missie in een tijd van 2 uur en 31 minuten. Tommy Staal van Delta Sport uit Zierikzee eindigde in categorie jon gens 14-15 jaar ook op het podium. Hij werd tweede na vijf kilometer lopen, twintig kilometer fietsen en tweeënhalve kilometer lopen. HAV-E LTE Bij de één na laatste wedstrijd van de landelijk jeugdcompetitie moun tainbike in Havelte reed een aantal leden van X-Treme op het podium. In categorie 2 werd Mick van Dijke (Wissenkerke) eerste, terwijl zijn broer Tim als derde eindigde. In categorie 3 viel Aimee Schoe (Vrouwenpolder) net naast het po dium. Zij werd vierde. In categorie 4 ging Didi de Vries(Wilhelmina- dorp) met de bloemen voor de eer ste plaats naar huis. In categorie 6 was er een tweede plaats voor Mi lan Vader uit Middelburg. ALP HEN AAN DEN RIJN Tennisster Esmee Vleugel heeft gis teren op de Masters Dunlop Junior Series in Alphen aan den Rijn de fi nale meisjes-14 gewonnen van Elif Calis uit Rotterdam. De setstanden waren 6-3 6-4. Eerder won de Wemeldingse in de halve finale van Rozan Swartjes uit Wychen met dezelfde cijfers. Het deelnemersveld bestond uit de zes- tieiTbeste speelsters op de landelij ke K-4 en K-5 jeugdranglijsttoer- nooien van deze zomer. G OI R L E In de wielerronde van Goirle werd gisteren ook een ploegenklasse ment opgemaakt bij de elitevrou wen. De Zeeuwse formatie Rabo Lady Force behaalde daarin de tweede plaats. Voor dit resultaat zorgden Marissa Otten (tweede plaats) en Baukje Doedée (achtste plaats). Verder behaalden Christel Jansen de twaalfde plaats en wer den Esmee Jansen en Marlou Eek- hardt respectievelijk negentiende en 21e. De wedstrijd in Goirle werd gewonnen door Eva Heijmans (Res tore Cycling). KONTICH-WAARLOOS Birgit Lavrijssen heeft gisteren een koers bij de junior-vrouwen in het Belgische Kontich-Waarloos ge wonnen. De wielrenster uit Kapel- Ie kwam na ruim 57 kilometer solo over de meet. Met nog ruim vijftien kilometer voor de boeg ontsnapte Lavrijssen met vier anderen uit het peloton. Op zo'n acht kilometer voor het einde liet zij haar medevluchters achter en soleerde zij naar de over winning. Haar voorsprong bedroeg 21 seconden. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Niels Koole ziet af van deelname aan de zevende edi tie van de Kustmarathon, die op 3 oktober gehouden wordt. De 38-ja- rigg atleet uit Zoutelande heeft te veel last van overbelaste spieren en pezen in zijn bovenbenen. Daarmee mist Koole opnieuw een kans om voor het eerst de zege te grijpen die hij al zolang najaagt. Hij werd twee keer tweede (2005 en 2006), een keer derde (2008) en een keer vijfde (2004). In 2003 kwam hij niet aan de start en in 2007 stapte hij al na 10 kilometer uit de wedstrijd. Koole wijt zijn blessure aan een te zwaar trainingsprogramma. „In het voorjaar heb ik een forse griep gehad. Daarna heb ik geforceerd om weer in vorm te komen. De conditie kwam wel, maar daarbij heb ik de spieren en de aanhech tingen boven de knie overbelast. Ook van de pezen eronder kreeg ik last." Koole hoopte dat de pijn met rust zou verdwijnen. Dat was te opti mistisch gedacht. Hij liep de afgelo pen week niet maar kwam niet van de pijn af. Zaterdag nam hij de beslissing om de Kustmarathon niet te lopen. Koole: „Het komt niet helemaal als een verrassing. Ik wist dat het kon misgaan. Jammer, want er gaan dit jaar geen super sterke atleten van start." Omdat ook [an van der Marei af zegde, komen de grote favorieten voor de eindzege bij de mannen dit jaar allemaal uit Zeeland. Naast titelverdediger Sebastien Schlette- rer zijn dat onder meer Remy Vas- seur en Miquel van Tongeren. De broers Alwin en Perry Vermeulen zijn ook van plan te starten. door Lucien Roeland! VROUWENPOLDER - Elna Ridderbos kon gisteren na de dressuurwed- strijd in Vrouwenpolder op een goed debuut in de klasse Zi terug kijken. Ze pakte een overwinning, een tweede plaats en een winst punt. in de strijd om de oranje rozetten in de klasse Zi wisselden Cindy van Klooster en Ridderbos stuiver tje. In de eerste proef stuurde Cin dy van Klooster Nala met 209 pun ten naar een overwinning. Ridder bos behaalde met Unegro 208 pun ten. Dat was goed voor een twee de stek en het eerste winstpunt op dit niveau. In de herkansing be droeg het verschil tussen de beide kemphanen twee punten (200 -198). In de klasse Z2 toonde Maxi me Lefeber zich met Embleme Du Defey oppermachtig. De amazone uit Koudekerke reed de Gabou- let-zoon met 222 en 212 punten in beide proeven naar een overwin ning. In de klasse L2 eiste Wilma Salm met de hengst Adios in beide proe ven de zege op. In de eerste proef behaalde ze een score van 198 pun ten. Negen punten meer dan Riv- ka Koudenberg. In de tweede proef liep voor Wilma Salm de tel ler op tot 290 punten. Astrid Ma- rinnissen eiste met Zarouche met 189 punten de tweede plaats op. Salm: Adios is een fijn paard om te rijden, maar ik rijd hem nog niet zo lang en hij is pas vier jaar. Dus ontbreekt het nog aan wedstrijder varing." Met Zazou bezit Wilma Salm eveneens een paard met veel kwaliteiten. Maar de bruin merrie is geen gemakkelijk tante. In de eerste proef demonstreerde de Sam Remo-dochter haar niet gerin ge klasse. De 196 punten, goed voor de eerste plaats, waren daar van het bewijs. Met een aaneen schakeling van foutjes liet Zazou zich in de tweede proef van de an dere zijde zien. Met 178 punten be lande de combinatie op de laatste plaats. Angela van Kortenhof schreef met Special-Angel de proef op haar naam (190 punten). Ronny Daniels won zijn partij tegen Jeffrey van Nijnatten. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44