sport 137 Alleen Van der Made on spoor winnaar De Fouw Delta Sport is gebaat bij kritische spelers Scaldina-jeugd klaar voor topper Golfers Mink en Huisson zorgen voor apotheose Valpartij gooit roet in het eten bij Mark Boot Eerste punt voor biljarters van 3B-SD maandag 21 september 2009 e v.s samm mx André van der Made kijkt toe hoe de uiteindelijke winnaar, Joop de Fouw, stoot. Van der Made werd tweede. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van dan Oudenhoven ZIERIKZEE - Driebander Joop de Fouw heeft het persoonlijk kam pioenschap in de derde klasse op zijn naam geschreven in Zierikzee. De biljarter van BV Delta uit Co- lijnsplaat hield André van der Ma de van de organiserende vereni ging De Graanbeurs achter zich. Ri- nus Mulder, eveneens van Delta werd op eerbiedwaardige afstand derde. Het toernooi begon onder een slecht gesternte omdat twee deel nemers op het appèl ontbraken. Ondanks alle moderne communi catiemiddelen en een geautomati seerd wedstrijdsysteem lijken het district en de verenigingen er niet in te slagen hun leden te bereiken. Drie deelnemers van Onder Vrien den telde de finale, slechts één was paraat. Thomas van der Wie len vertoefde in Amerika en trof geen blaam. Ian Hart had geen uit nodiging ontvangen, zei hij. Door deze afwezigen werd de organisa tie verplicht het hele systeem om te gooien en met zes man de strijd aan te vangen. Het waren de enige wanklanken zou achterafblijken. Het werd alsnog een boeiend kam pioenschap dat uiteindelijk tussen twee deelnemers zou worden be twist. André van de Made was de enige die tot de laatste ronde in het spoor van De Fouw kon blij ven, al moest hij op moyenne dui delijk toegeven. Alle overige deel nemers waren slechts bladvulling in de strijd om de titel. Voor aanvang van de slotronde wa ren beide finalisten ongeslagen, maar Van der Made moest win nen om zich de titel te kunnen toe-eigenen. De Fouw stond een straatlengte voor op moyenne. Maar ook in eindstrijd bewees de Noord-Bevelander de sterkste te zijn. Het werd 20-11 in zijn voor deel en met een algemeen gemid delde van 0.467 bevestigde hij zijn eerder behaalde promotie. De Fouw gaat door zijn zege naar het regionaal kampioenschap, dat eveneens in Zierikzee wordt ge houden. Het zal de derde keer zijn dat hij daar ten tonele verschijnt. Hij speelde er de voorwedstrijden en won er de finale. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Rob de Vos gaat een stevige discussie nooit uit de weg. Kritiek uiten op elkaar moet daar om mogelijk zijn in een voorberei ding. „Ik vind het gezond. Ze zijn hard naar elkaar maar wel fair." Die conclusie trok de handbaltrai ner van Delta Sport na de drie kamp op eigen bodem. De reser ves van Orion uit Rucphen wer den daarin terecht geklopt (23-18). Het duel met Saturnus'72 uit Rid derkerk was een dubbeltje op z'n kant (23-24). Kritisch zijn op elkaar moet kun- nen, meent de oefenmeester van de eersteklasser. Het is alleen maar goed voor de ploeg. „Niet gelijk in de wedstrijd natuurlijk, maar in de pauze of op de training. Ik vind het een goed leermoment in de voorbereiding." Zonder de geblesseerden Kenneth Mellaart (heup) en Jordy Niemans (enkel) viel de score tegen de reser ves van Orion een tikkeltje tegen. Aan het einde van de rit was de kloof vijf treffers, maar het Zierik- zeese spel kenmerkte zich door een stevige dip. Vooral de creativi teit was even ver te zoeken. „In de voorbereiding moeten ze het zelf doen." Een groot gedeelte van de tweede helft was het baltempo strak en moest Orion passen: 23-18. Regioklasser Saturnus'72 dreef in Zierikzee vooral op de kwaliteiten van de tweede lijn. Met name de linkerkant eiste veel aandacht op bij de Zierikzeeënaars. De helft van de productie werd aan die kant geproduceerd. „Op één facet na zaten we er goed bij. Er was een grotere creatieve geest, maar op de linkeropbouw konden we geen vat krijgen." Halverwege de oefencampagne is Rob de Vos niet ontevreden. Nico Juen en Quinten Haze passen zich goed aan. Ook is de ploeg meer eensgezind. Toch zijn er nog enke le aandachtspuntjes, constateerde De Vos na de driekamp. „Achterin moeten nog sleutelen aan de wis selwerking met Jacco de Looff (keeper). De aanval verloopt nog te snel. We moeten nog meer ge duld opbrengen." Saturnus'72 werd eerste. Delta Sport tweede en Orion derde. Op 11 oktober start Delta Sport de competitie met een thuiswedstrijd tegen De Sprint. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Bij het open Zeeuws kampioenschap motorcross was za terdag in Vlissingen opnieuw de MX2-klasse de grote trekpleister. Er waren zo veel deelnemers, dat er net als bij de eerste wedstrijd in Axel, twee series en een A-en B-fi nale moest worden verreden. De series werden gewonnen door Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Rinnie van Linden uit Putte. Stefan Hage uit Goes toonde zich net als in Axel in de A-finale de sterkste. Boot kwam door valpartij en niet verder dan plaats zes. Hage nam elke ronde wat meer afstand. Het gevecht om de tweede plaats bleef tot het laatst toe spannend. Het was uiteindelijk Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg die deze positie bemachtigde voor de sterk aandringende Van Linden. Vierde en vijfde werden Steven Ovaa uit Oost-Souburg en Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint loosland. Voor al de opmars van Ovaa vanuit de middenmoot maakte indruk. Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek was de sterkste in de MX i-klasse. Tweede en derde werden Joeri van Stee uit Yerseke en Boy Stockman uit Terneuzen. ZIERIKZEE - Het eerste jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina heeft een ruime 8-2-overwinning geboekt op Spirit in Oudkarspel. Dit betekent dat het trio uit Zierik zee in de landelijke A-klasse een voorsprong houdt van twee pun ten op naaste concurrent Shot uit Soest. Met de onderlinge ontmoe ting in het vooruitzicht kan men spreken van een topper komende zaterdag in het gymlokaal aan de Raamstraat. Het begin van de wedstrijd was duidelijk voor Scaldina, omdat zo wel Koen van Velthoven, Tristan Benschop als Dennis Smalheer zijn eerste partij in drie games won. Dit had duidelijk te maken met de grotere ervaring, doordat de thuisspelers voor het eerst op dit niveau acteren. Het dubbelspel werd een viergamesoverwinning voor Van Velthoven en Smalheer. In het vervolg bleef Van Velthoven ongeslagen, waarbij hij tegen Mat hijs Boot wel een game moest inle veren om verder met drie keer 11-6 orde op zaken te stellen. Benschop won van Sven Rolinkm, al zag het er in de vijfde game niet goed uit met een 8-4-achterstand. Door zeven punten op rij te sco ren, haalde hij de winst alsnog bin nen. Ook Dennis Smalheer incas seerde nog een punt door Boot met 11-2 in de vierde game te ver slaan. ODT 5-Scaldina 2 9-1: De reserves van Scaldina hebben het moeilijk in de derde klasse. Door de 9-1-ne- derlaag in Roosendaal tegen het vijfde van ODT staat het Zierikzee- se team nu op de zesde en laatste plaats met slechts drie punten. Toch blijft de achterstand op Het Markiezaat 4 en Yerseke 2 over brugbaar. In Roosendaal moest het team op nieuw aantreden tegen een top per. Jan Kik en Bert van der Wie len konden leuk meespelen, maar het lukte niet om een partij over de streep trekken. Opvallend ge noeg werd de eer gered door een invaller: Peter Roelofs zorgde voor het enige Scaldina-punt door Rudy Boogert BURGH-HAAMSTEDE - De clubkam pioen van de golfclub Molenberg maakten zaterdag zijn faam waar bij de derde uitvoering van het Zeeuws Open Korte Baan kam pioenschap in Burgh-Haamstede. Ton Mink (Middelburg) haalde na twee play-offs de winst binnen bij de mannen. Bij de vrouwen was Ank Arkenbout (Burgh-Haamste de) de beste. Op een zonovergoten terrein stre den zeventig golfers van acht ver schillende clubs zaterdag om de hoogste eer bij golfclub Molen berg. Het deelnemersaantal bete kende een spectaculaire groei ten opzicht van de voorgaande twee edities toen zo'n veertig golfers in Burgh-Haamstede acte de presen ce gaven. Met name de spanning in het man- nentoernooi zorgde voor een cli max van het kampioenschap. Na twee rondes op de approach cour- se deelden Ton Mink en Frank Huisson van de Grevelingenhout de leiding. Beiden waren in 110 sla gen rondgegaan. De beslissing moest vallen door het spelen van een extra hole, de achttiende. In de eerste poging putten Mink en Huisson beiden hun balletje bij de derde slag. Bij de tweede poging maakte Mink een birdie en speel de Zierikzeeënaar Huisson par, waardoor Mink zich Zeeuws kam pioen mocht noemen. Derde werd Peter Huijbregtse van de golfclub Domburg. Bij de vrouwen ging winnares Ank Arkenbout rond in 111 slagen. Marloes Paulusse (GC Molenberg) werd op drie slagen achterstand tweede, gevolgd door Jannie van Dommelen uit Goes. Wout Philippo uit Burgh-Haamstede werd zesde bij het Open Zeeuws kam pioenschap Korte Baan. Dirk-Jan Gjeltema KWADENDAMME - De driebanders van 3B-SD Hydrozorg haalden in eigen huis het eerste punt van het seizoen binnen tegen De Gesloot- ene Boom uit Sas van Gent. Het werd een terecht 4-4-gelijkspel. Het meest in het oog sprong dat de toppers van de vorige wedstrijd nu de tobbers waren en omge keerd. Jo Boogaert van de bezoe kers, de eerste competitieronde nog man van de match, was nu nergens. John Hatzman van de thuisploeg voor de beker zeer sterk, faalde nu opzichtig en voor Piet Kox gold precies het tegen overgestelde. Voor Jan Suijkerbuijk veranderde er weinig. Hij was ook nu niet bijster öp dreef en moest de overwinning aan Dirk Smet la ten. Sjaak Visser pakte de draad van vorig seizoen weer op en pres teerde sterk. Rien Sandrini onder vond de kracht van de man uit Brouwershaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43