Defensie is lichtpuntje All Ready 361 sport Slechte start dammers PWC 's-Gravenpolder ALL READY-TJOBA Het korfbalachttal van All Ready verliest ook de derde wedstrijd van de competitie. Tjoba is in Zierikzee-met 4-14 te sterk. Fortis heeft niks te vertellen tegen koploper Rinus Pankow wint zijn eerste wedstrijd Sjaak Luteijn wint in Dam tot Damloop Golfstrijd levert dik 2000 euro op Roukema en Klink in marathon Berlijn maandag 21 september 2009 S O'Zijn we in vorm, dan wordt het hier 4-24' Behalve All Ready heeft ook Fortis nog nul punten in de eerste klasse G. Zaterdag spelen de teams tegen elkaar in Oost-Souburg. Tjoba-trainer Chris van Put Anouk van Tiggelhoven van All Ready bemachtigt de bal en wordt onder druk gezet door Johanneke Vleugel. foto Dirk-Jan Gjeltema door Roeland van Vliet zierikzee - De korfballers van All Ready zullen dit seizoen weinig punten pakken. Daarvoor is het team uit Zierikzee te verzwakt. Te gen Tjoba (4-14) was het zaterdag in elk geval nog bemoedigend dat de verdedigende opdrachten naar behoren werden uitgevoerd. „We hebben nauwelijks doelpunten van binnen de vier meter om on ze oren gekregen", zei coach Moni que de Bruin, die dat als doelstel ling had geformuleerd. All Ready-Tjoba was een duel tus sen de nummers acht en zeven van de eerste klasse G. De thuis ploeg stond vooraf op nul punten, de opponent uit 's-Heer Hendrik skinderen had er eentje. Titelpre- tendent Tjoba was naar Zierikzee gekomen met het idee aan het zelf vertrouwen (en het doelsaldo) te werken, maar slaagde daar maar half in. De Bruin: „We hadden de keuze gemaakt hun dames redelijk vrij te laten. Want die scoren toch nauwelijks. Dat heeft goed uitge pakt. En bij de heren zaten we er wat dichter op dan in voorgaande wedstrijden, maar die zijn gewoon goed. Die schieten heel makkelijk raak." Waar het verdedigend nog wel snor zat - al trapten Henk de Graaf en Martijn Peeren nog wel vaak in de schijnbewegingen van Tjoba-spelers - was AU Ready aan vallend onmachtig. Het team maakte veel passfouten, werd zeer goed verdedigd en kwam daardoor niet of nauwelijks aan aanvallen toe. In totaal deed All Ready maar 38 doelpogingen. „We schoten van te ver en de ballen die er in gin gen, waren lucky", vond de coach. AU Ready kwam wel met r-o voor. Desiree Voshart zette in de vijfde minuut de eerste doelpoging van All Ready om in een score. Daarna namen de groen-witten het initia tief over en was het gedaan met de thuisploeg. Binnen een kwartier was het 1-5 en had Tjoba-speler Marcel de Dreu er al drie in liggen. Het meest spraakmakende in de eerste helft was de botsing tussen Martijn Peeren en Niels West maas. Beiden gingen één minuut voor rust (3-8) voor de bal, maar zagen de ander over het hoofd. De All Ready-speler kwam er het slechtst van af: hij lag minuten lang op de grond met rugpijn en had de rest van de wedstrijd last. Bij de thuisploeg werd om een ge le kaart gevraagd, maar de scheids rechter oordeelde dat er geen op zet in het spel was bij de veel ste vigere Tjoba-korfballer. In de tweede helft kwam AU Rea dy niet meer in het verhaal voor De enige thuisgoal, de 4-13, kwam voort uit een strafworp. Jan-Wil lem van Nieuwenhuijze benuttt die. De thuisploeg raakte gaandewe; het duel steeds geïrriteerder. Me name de vakgenoten Henk d( Graaf en Remy Quist waren lich ontvlambaar. Ze stoorden zich aat elkaar, hun medespelers' en di scheidsrechter, die niet eens onver dienstelijk floot. „Da's niet goed" zei De Bruin. „)e mag best eei keer wat zeggen, maar het moe geen verkeerde invloed hebben O] het team. Op - een gegeven mo ment ging het spel er echt onde lijden." All Ready-Tjoba 4-14 (3-8). Scores All Ready: Jan-Willem van Niei wenhuijze 2, Desiree Voshart en Hen de Graaf 1 Scores Tjoba: Marcel de Dreu en Nie Westmaas 3, Dennis Broerse, Gerbe van Boven en Petra Rijn 2, Manc Braam en Patrick de Bruine 1Bijzonde heid: Petra Rijn viel uit met een zweei slag in haar kuit. middelburg - PWG 's-Gravenpol- der is de damcompetitie begon nen met een nederlaag. In Wans- werd was damcombinatie Fryslan veel te sterk voor de Zeeuwse ere klassen 13-7. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor PWG. Toen er drie partijen klaar waren, stond er een comfortabele 5-t-voorsprong op het scorebord. Ruud Klooster man had geremiseerd en johnny de Leeuw en Arjo Kousemaker hadden in principiële partijen hun tegenstanders hun wil opgelegd. Dat het daarna toch nog misliep, was het gevolg van zwak posi tiespel en een serie fouten in de tijdnoodfase. Henk Gunter verloor net als vorig seizoen van oud-we reldkampioen Harm Wiersma, maar miste een goede kans op re mise. Ook Aart Walraven had in tijdnood de remise voor het grij pen. Daaf Kasse kreeg een verplet terende aanval over zich heen en Kees Rijk zag in een rustige partij langzaam maar zeker de kansen ke ren. Bij een ir-7-achterstand was Andres van den Berge de vijfde Zeeuw die zijn tegenstander de eer moest gunnen. Ook de Middelburgse damclub be gon de competitie met een 13-7-ne- derlaag. Dordrecht, titelkandidaat in de eerste klasse C, won de slag vooral aan de hoogste borden. De kopstukken Bram Goedhart, Peter Schunselaar en Arie Kammeraat le den daar nederlagen. Het tweede team.van PWG 's-Gra- venpolder begon de competitie in de tweede klasse C met een monsterzege. In Maastricht waren acht winstpartijen en twee gelijke spelen goed voor een 18-2-zege op het tweede team van Raes Dam club. GOES - De korfballers van Fortis kregen bij titelkandidaat Rust Roest een lesje in effectiviteit: 18-10. TOP versloeg in diezelfde eerste klasse VEO met 16-8. Rust Roest-Fortis 18-10: Rust Roest leidde al snel met 4-0. „En dan weet je dat het lastig wordt", zei Fortis-coach Robin Wisse. Na rust kon Fortis de thuisploeg rede lijk bijbenen. Scores Fortis: Jordy Sleijpen, Niels Be- belaar 3, Patrick Koppejan, Remco Crucq 2. TOP-VEO 16-8: Deze confrontatie was de zwaarste proeve van be kwaamheid tot nu toe. TOP slaag de met vlag en wimpel. „Het is een uitslag die telt" concludeerde coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Jeanine Marijs, Corné^Bezemer 3, Anne de Meulmeester 2, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Wilma de Ridder, Dimitry Janse 1. KWADENDAMME 's Lands Welvaren haalde in de tweede divisie driebanden drie punten. Tegen Pearle Opticiens in Sas van Gent werd het 4-4, een dag later volgde een 6-2-overwinning op Bussines 8c Fun uit Delft. Jaap Hameling en Ronald van Geyt wo nen twee keer. Rinus Pankow won in eigen huis zijn eerste wedstrijd van het seizoen. ZAANDAM Sjaak Luteijn heeft gisteren in de Dam tot Damloop de overwinning behaald in de categorie mannen 50. De atleet uit Oostburg legde de tien Engelse mijl tussen de Amster dam en Zaandam af in een tijd van 56 minuten en 53 seconden. Luteijn versloeg in een rechtstreeks duel Theo Stelling, de winnaar van de halve marathon op de onlangs in Zeeland gehouden Senior Games. BURGH-HAAMSTEDE Tijdens het Open Zeeuws golfkar pioenschap korte baan Burgh-Haamstede is zaterdag 21 euro opgehaald voor het goe< doel. Het geld werd ingezame door een longest drive-wedstri en een neary-wedstrijd. Het opgehaalde bedrag komt g heel ten goede aan het Sophia Ki derziekenhuis in Rotterdam. BERLIJN Foeke Roukema en Jeroen Klii beiden uit Bruinisse, hebben gis ren de marathon van Berlijn v tooid. De Schouwenaren liepen hun 1 gende marathon onder tropisc omstandigheden (26 graden) en 1 teerden tijden onder de 3,5 u Roukema finishte in 3.27, Klink 3.29. Er kwamen 20.000 atleten de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42