sport 135 ranse toppers zweten )g steeds maandag 21 september 2009 I gil ttTTTTW" het Nederlandse tennis, dat al weer een eeuwigheid lijkt te wachten op de Thiemo de Bakker (foto) te voorspellen. foto Ermindo Armino Spanje-Tsjechië Tsjechië plaatste zich zaterdag als eerste voor de finale van de Davis Cup. Het Oost-Éuropese tennis- team was tegen Kroatië na het dub belspel al zeker van de finaleplaats. Uiteindelijk wonnen de Tsjechen de" partij met 1-4. Tsjechië stond in 1980 als het toen malige Tsjechoslowakije voor de laatste keer in de (gewonnen) fina le van het landentoernooi voor mannen. Het won toen met 4-1 van Italië. In de eindstrijd speelt Tsjechië te gen titelhouder Spanje, dat in Mur- cia in de andere halve finale ook na drie partijen al zeker was van een finaleplaats. Uiteindelijk werd Israël met 4-1 verslagen. Israël was door een stunt tegen Rusland tot de laatste vier doorgedrongen. Spanje, dat de Daviscup in 2000, 2004 en 2008 won, heeft in de fi nale thuisvoordeel. De Zuid-Euro peanen ontvangen Tsjechië in de cember. Het Nederlandse Davis Cupteam weet komende woensdag waaraan het toe is. Door de nederlaag tegen de Fran sen degradeerde Oranje naar de Europees/Afrikaanse zone. Woens dag wordt geloot tegen welk land Nederland liTtkomt. Jan Siemerink wil in elk geval aan blijven als bondscoach. „Ik zie vol doende perspectief." ren liet hij wereldtopper Tsonga behoorlijk zweten in een vierset- ter die bijna drie uur duurde: 6-7, 2--6, 6-3, 6-7. Het enige minpunt was zijn men tale zwakte na de verloren eerste set, een bron van zorg die tot nog toe als een rode draad door zijn carrière loopt. De ex-jeugdkam- pioen van Wimbledon (2006) twij felde vorig jaar zelfs over een hori zon als proftennisser en faalde in eerdere Davis Cup-partijen tegen Zuid-Korea en Argentinië. Maar de afgelopen maanden lijkt hij de juiste spirit te hebben gevonden. De Bakker won vier challenger- toernooien en filosofeerde na zijn voortrekkersrol tegen Frankrijk over een plek in de top too. „Ik won de landskampioen toch met 2-1. De ploeg van Wesley Sneijder, die de hele wedstrijd speelde, steeg door de winst naar de derde plaats in de Serie A. Sampdoria gaat zonder puntenver lies aan kop na een ruime zege (4-1) op Siena. luventus, dat zater dag Livorno versloeg, volgt met eveneens twaalf punten uit vier wedstrijden. Genoa leed de eerste nederlaag dit seizoen in de Italiaanse competi tie. Chievo was met 3-1 te sterk. Klaas-Jan Huntelaar startte bij AC Milan in de basis, maar kwam we derom niet tot scoren. Na ruim een uur werd de oud-Aja- cied vervangen door Filippo Inzag- hi. ben er nu akelig dichtbij. Ik win van de nummer 13 en dwing bijna een vijfde set af bij de nummer 7. Ik denk dat ik het niveau aankan, maar moet het wél waarmaken. Dat zal nog genoeg moeite kos ten." Siemerink sprak over 'het beste Da- vis Cup-tennis' in zijn drie jaar als teamcaptain, maar hield toch ge mengde gevoelens over aan het verlies. Niet dat de degradatie zijn curriculum vitae als coach zou ver vuilen, daar was de tegenstander op papier veel te stérk voor. Maar als sportman valt het de ex-prof (zestien interlands als speler, zes als Captain) zwaar om de Cham pions League van het tennis te ver laten. Siemerink: „Ik hou niet van de marge, ik wil winnen. Maar la ten we dit in het juiste perspectief zien. Het zou bijzonder lastig wor den tegen een land als Frankrijk, daar was iedereen het over eens. Maar het verschil is in de praktijk veel kleiner dan de rankings aange ven. Daar mag ik trots op zijn." En passant riep hij zijn spelers op niet alleen tijdens de Davis Cup boven zichzelf uit te stijgen. Dat was speciaal gericht aan Huta Ga- lung, die de vijfde partij gisteren kansloos verloor (3-6, 2-6) van )e- rerny Chardy, maar vrijdag twee tiebreaks uit het vuur sleepte te gen Tsonga. „Als je dat kunt, snap ik niet dat je veertien keer in de eerste ronde van een toernooi wordt uitgeschakeld." Ruud van Nistelrooij viert zijn treffer in het duel met Xerez. foto Paul White/AP Tegenwoordig kom ik volledig tot rust in mijn Japanse tuin. Dat is echt m'n alles, m'n lust en mijn leven. En in die tuin gelden weer dezelfde regels, alles wat ik maak moet perfect zijn. Zo niet, dan ga ik gewoon de hele nacht door." Vitesse-doelman Piet Velthuizen in Sportweek. „Clijsters en Henin zijn uitzonderlijke talenten, supersterren. Zij hebben op eigen kracht de top bereikt. Zulke spelers hadden ook vijftig kilometer noordelijker geboren kunnen worden. Superster ren worden geboren, niet gemaakt." Voormalig tennisster Marcella Mesker noemt het goede presteren van de Belgische speelsters toeval. In Sport week. „De zusters bleven hem maar vragen of het geen pijn deed terwijl ze de wond schoonmaakten. Hij zei steeds: 'neuh, valt wel mee'. Be grepen ze niets van. Het is een speciale hoor." Rabobank-ploegleider Erik Breukink over de valpartij van Robert Gesink in de Vuelta. In De Pers. „Voor mij maakt het geen verschil ofRaemon nu mijn trainer is of niet. We hebben een toprelatie, ik spreek hem bijna dagelijks. Hij is een heel goede collega, een vriend. Af en toe een tweede vader." Tennisser Thiemo de Bakker over zijn relatie met Raemon Sluiter. In De Pers. „Het is niet zo dat de een omhoog springt en de ander naar links. Nee, ze bewegen allemaal tegelijk, er zit ritme in. Daardoor heb je het gevoel dat er een leger op je afkomt." Gerard van der Lem over het supporterslegioen van Olym- piakos Piraeus. In De Pers. Superronde brengt Cabrera Bello winst Golfer Rafael Cabrera Bel lo heeft een opzienbaren de zege behaald in het Oos tenrijks Open. De 25-jarige Spanjaard leverde op de slot dag van het toernooi uit de Europese Tour een scorekaart in met 60 slagen, elf onder par. Hij noteerde elf birdies en won het toernooi met to taal 264 slagen (-20). Cabrera Bello maakte in de vierde ron de op de banen van de Fonta- na golfclub in Wenen een ach terstand van acht slagen goed op Benn Barham en bleef de Engelsman één slag voor. Aanvaller Diouf in opspraak De Senegalese voetballer El-Hadji Diouf heeft zich weer eens van zijn slechtste kant laten zien. De 28-jarige aanvaller van Blackburn Rovers moest zich zondag na afloop van de verloren compe titiewedstrijd tegen Everton (3-0) melden bij de politie voor een verhoor. Diouf zou een ballenjongen op Goodison Park hebben bele digd omdat hij niet snel ge noeg de bal teruggooide. Het incident vond halverwe ge de eerste helft plaats. Diouf liet duidelijk blijken niet blij te zijn met de ballen jongen. rug Maradona is zijn oorbellen kwijt Om iets van zijn grote be lastingschuld terug te ha len, heeft de Italiaanse belas tingdienst de oorbellen van Diego Maradona in beslag ge nomen. De sieraden hebben een waarde van ongeveer 4000 euro. Maradona, de huidige bonds coach van het Argentijnse voetbalelftal, zit in het noor den van Italië in een kliniek om af te vallen. De belasting dienst bracht hem een be zoekje. Maradona zou in Ita lië nog een belastingschuld hebben van 31 miljoen euro Real heeft schuld van 327 miljoen De koopdrift van voorzit ter Florentino Perez heeft Real Madrid opgezadeld met een schuld van liefst 327 miljoen euro. De preses maak te gisteren de balans op bij de algemene ledenvergadering van de club. Real start het sei zoen met een recordbudget van 422 miljoen euro. Aartsri vaal Barcelona doet het met een budget van 400 miljoen euro. Het salaris van de spe lersgroep is verantwoordelijk voor 45 procent van de kos ten. Perez verwacht dat de schuld dit seizoen met 200 miljoen teruggebracht wordt door hoge inkomsten. 15 Schaken leerde hij van zijn moeder en uit een boek. Maar Anish Giri bleek vooral een hoop talent te hebben voor de strategische sport. Gisteren behaalde de pas 15-jarige groot meester in Haaksbergen de Nederlandse titel. Vandaag moet de scholier (3 vwo) gewoon weer naar school, op het Grotius College in Delft. In Haaksbergen versloeg Giri, zoon van een Russische moeder en een Nepalese vader, vier van zijn tegenstanders en speelde hij even vaak remise. Zondag haalde hij de titel binnen door remise te spelen tegen Dimitri Reinderman. De pas 15-jarige grootmeester, de jongste ter wereld, krijgt 6000 euro prijzen geld. „Ik weet nog niet wat ik daarmee ga doen. Sparen, denk ik."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41