PZC u Boeren zien kansen in winterkamp Seafarm krijgt Award I- •let N 1 virus? SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 15 RECREATIE Provinciaal Omgevingsplan verbiedt vooralsnog jaarrond verblijf Complete bomen verkocht tijdens perenveiling H1 allesoverdegriep.nl Meter water in historisch schip Vijf bosbrandjes tegelijkertijd almanak Zwanger 'Naar de Randstad ga ik niet meer. Dat Prins Clausplein hè...' Maandag 21 september 2009 'Duchenne-helden' zijn vermoeid maar tevreden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Boerencampings zoals minicampings, landschapscam pings of boerenboscampings wil len in de toekomst ook in de win termaanden gasten kunnen ont vangen. Bij de gemeente Schou- wen-Duiveland zijn hiervoor enke le aanvragen binnengekomen. Het is echter maar de vraag of hier voor toestemming kan worden ver leend. Het provinciaal Omgevings plan van de provincie Zeeland staat momenteel geen jaarrond kamperen toe op landschapscam pings en soortgelijke bedrijven. Voor minicampings is de omschrij ving minder strikt. Op verzoek van de gemeenteraad is wethouder Ad Verseput naar het provinciebestuur geweest om te informeren of er in de toekomst mogelijkheden zijn voor verrui ming van de regels. De gedeputeer de heeft geen toezegging gedaan en wil eerst weten of deze zaak ook speelt in andere gemeenten. Daarop is Verseput in gesprek ge gaan met de andere Zeeuwse ge meenten. „Bij veel gemeenten leeft het niet", zegt hij. „Een hele boel gemeenten zitten er ook niet op te wachten." Met een dergelijke uitslag is het dus maar de vraag of verantwoor delijk gedeputeerde Harry van Wa- veren genegen is de regels te ver ruimen. Mocht dat wel het geval zijn, dan zullen de kleinere bedrijven wel aan een reeks voorwaarden moe ten voldoen, net als de 'gewone' campings. Dan gaat het over verwarmde toi letgebouwen bijvoorbeeld. Of de verplichting dat 24 uur per dag ie mand aanwezig moet zijn op de camping in verband met calamitei ten en een goede landschappelijke inpassing. Die mening is de Recron ook toe gedaan. „Je kan niet zeggen dat we toeristen gaan trekken om ze ver volgens in een soppig weiland neer te zetten. Je moet de gast een redelijk niveau bieden", zegt Ed Troost, voorzitter Recron Schou- wen-Duiveland. Als aan die voor waarden wordt voldaan heeft de Recron geen bezwaar tegen uitbrei ding van winterkamperen, al plaatst Troost wel vraagtekens bij de economische haalbaarheid. „Er is weinig vraag naar." BURGH - De 2009-editie van de traditionele perenveiling in Burgh gaat de boeken in als een bijzondere. Er werden namelijk ook bo men geveild. Tussen de stoofperenbomen wa ren per abuis 19 handperenbomen geplant, en die werden zaterdag in z'n geheel ver kocht. Waar de verkochte peren door de ko per zelf geplukt moesten worden, hoefden de nieuwe eigenaren van de bomen die gelukkig niet zelf uit de grond te halen; dat komt een bedrijf voor ze doen. De bomen leverden 308 euro op, de vruchten van de 43 stoofperenbo men waren goed voor 499 euro. De opbrengst gaat naar een goed doel in Burgh. Wie een idee heeft, kan zich melden bij de organisatie, Stichting Burghse Dag. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Het bedrijf Seafarm uit Kamperland is tijdens de Dag van De Visserij in Vlissingen uitge roepen tot winnaar van de Zeeuw se Visserij Award 2009. Eigenaar Adrie Bout en zijn zoon kregen uit handen van gedeputeerde Toine Poppelaars de prijs. Die loofde de innovatieve wijze waarop Bout te werk is gegaan bij het kweken op het land van tarbot en mesheften. Ook voorzitter Cees van Liere is zeer te speken over de vernieuwen de manier van werken. v; - - ZIERIKZEE - Een lek in historisch schip De Bracksand in de haven van Zierikzee heeft er zondagoch tend voor gezorgd dat een deel van het schip vol water kwam te staan. In de machinekamer en het bargedeelte stond een meter wa ter, vertelt brandweerofficier Dirk-Jan Bestman. „Het restaurant je is helemaal van hout, dus je snapt wel dat er flinke schade is." De brandweer heeft ervoor ge zorgd dat de stijging van het water peil in het schip stopte. Duikers zoeken naar het lek. Tot die tijd valt er niets te zeggen over de oor zaak ervan. BURGH-HAAMSTEDE - Op vijf plaat sen langs het fietspad door de bos- wachterij bij Burgh-Haamstede heeft gisteren aan het eind van de middag brand gewoed. Het gaat bijna zeker om brandstichting. „We kregen eerst melding van één brand", zegt brandweerofficier Dirk-Jan Bestman. „Toen we daar aankwamen, zagen we de volgen de. Vervolgens werden we nog een paar keer gealarmeerd." De brandweer bluste de brandjes na elkaar. Volgens Bestman ging per brand zo'n 750 vierkante me ter natuur verloren. De politie on derzoekt de zaak. «aaeeftaaaaaaaaeeae Tip? redactie@pzc.nl De Goese jonge vrouw is zwanger en begint al een beetje uit te dijen. Hoogste tijd dus om positiekleding aan te schaffen. In een winkel kan ze niet direct het schap vinden met posi tiekleding, dus besluit ze het maar even te vragen. Ze schiet een jonge verkoper aan. Ze vraagt hem of de winkel over positiekleding beschikt. De jongeman vraagt uiterst vriende lijk: „Is het voor uzelf of voor uw kin deren?" Tja... Pas na uitgelegd te hebben dat het om kleding gaat voor zwangere vrouwen, kon hij medede len dat ze dat niet verkopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37