'Colijrs heeft eerste zege binnen 321 sport Schik gaat voorop bij Volharding De la Ruelle geklopt in Wolfaartsdijk: geen Dwars door Zwingeul HW'24 poetst fikse achterstand nog bijna weg ^223S^.;SS's£&2 Moment uit de wedstrijd van Colijnsplaatse Boys tegen Yerseke. foto Izaak Verkeste maandag 21 september 2009 door Jos van Belzen vlissingen - Volharding versloeg in de vijfde klasse van het zondag voetbal Vosmeer met 3-2. Die stand was al bij rust al bereikt. Volharding-Vosmeer 3-2: Nadat Barend Schik en Michel Loontjens voor 2-0 hadden gezorgd, bracht de jeugdige Jeremy Stolwijk Vosmeer weer terug in de wed strijd door tegen te scoren. Barend Schik bracht de marge weer op twee treffers (3-1), maar opnieuw kwam Vosmeer terug, ditmaal via Jacco Vaders: 3-2 bij rust. Anders dan in de doelpuntrijke eerste helft werd er na de thee niet meer gescoord. ICwadendamme-Ouwerkerk 4-0: Voor rust kreeg de thuisploeg de nodige kansen, maar lukte het niet de Ouwerkerk-doelman te passe ren. Vijf minuten na het begin van de tweede helft brak Roel de Jon ge de ban door de 1-0 te maken. Even later zorgde dezelfde speler ook voor 2-0, waarna de wedstrijd richting einde leek te kabbelen. De slotfase bracht een opleving én twee doelpunten: 3-0 door Arjan Franse en 4-0 door.Mariusz Mo- siej. Renesse-Lewedorpse Boys 2-0: In een van beide kanten matige wedstrijd opende Frank van Hen gel de score namens de thuisploeg. Nog voor rust verdubbelde Vin cent Goedegebure deze voor sprong met een fraaie vrije trap in de kruising. In de tweede helft kwamen beide ploegen niet meer tot scoren. Robur-Hansweertse Boys 2-0: In een matig duel met veel midden veldspel hadden de bezoekers voor rust een licht overwicht. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd, maar toch duurde het tot de 75e minuut voordat Dennis We- ijers de score opende. De Boys por- beerden hierna nog wel om de te genstander onder druk te zetten, maar vijf minuten voor het einde schoot Leon Geuze de wedstrijd definitief op slot. VUSSINCEN - Bijna maakte HW'24 tegen Dosko achterstand van 0-3 na de rust nog goed. Het bleef ech ter bij 2-3, al bracht met name de slotfase kansen op meer voor de zondag-derdeklasser uit Hulst. Aardenburg maakte het zichzelf bij Alliance onnodig moeilijk, maar won wel afgetekend met 5-2. Voor RIA W eindigde ook de der de wedstrijd van dit seizoen in een nederlaag; bij koploper Steen bergen werd met 0-2 verloren. Alliance-Aardenburg 2-5 (1-0). Niek van Sprundel 1-1, Bart van de Hemel 2-2, Niek van Sprundel 2-3, Martin van Vooren 2-4, Wouter Buyze 2-5. HW'24-Dosko 2-3 (0-3). Nicky Schuurbiers 0-1 ,-Menno Been 0-2, José Cadieugo 0-3, Dennis Buijs 1-3, Jaimy de Visser 2-3. Steenbergen-RIA W. 2-0 (0-0). Maik Kolsters 1-0, Tom Mulders 2-0. Zierikzee-FC Bergen 1-4 (0-1). Elmar Verhage 1-4. door Klaas Verspoor middelburg - Na twee nederlagen boekte Colijnsplaatse Boys de eer ste seizoenszege in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Yerseke' werd met 2-1 verslagen. Nieuw- dorp won al voor de derde keer (3-0 tegen Spui) en. blijft op doel saldo AZW, dat Kapelle met 5-2 klop gaf, net voor. Colijnsplaatse Boys-Yerseke 2-1: In de openingsfase hield Yerse- ke-doelman Ramon Boone zijn ploeg nog overeind, maar na twin tig minuten moest hij capituleren. Uit een voorzet van Graham Hol mes kopte Pascal Hoogerheide de door Wim de Vos CADZAND-BAD - Driemaal had hij deelgenomen aan de Dwars door de Zwingeul. Even zovele malen was Edwin de la Ruelle (41) win naar geworden van deze 7500 me ter lange loop over het strand bij Cadzand-Bad. Graag had de Koe- wachtse atleet daar gisteren een vierde triomf aan toegevoegd, maar hij vergiste zich in de twin tigjarige Bert Misplon uit het Bel gische Gentbrugge. Lang hadden ze samen opgelopen, maar in de laatste honderden meters kon De la Ruelle de versnelling van Mis plon niet beantwoorden. 1-0 binnen. Na de pauze waren de twee teams gelijkwaardig aan el kaar, maar na een uur tekende Michiel van der Weele, nadat de voordeelregel uitstekend werd toe gepast, voor de 2-0. Tien minuten voor tijd kopte Bart van Stevenin- ck Yerseke naar de 2-1. Daarna wa ren de bezoekers ook nog dicht bij de gelijkmaker. AZW-Kapellë 5-2: Na 22 minu ten leidde AZW door twee tref fers van Kana da Rosa Bernardo al met 2-0. Michiel Standaert maakte voor rust de 3-0. Pas in de tachtig ste minuut scoorde Jon Herselman namens Kapelle tegen en via Mar co den Deurwaarder werd het 3-2. De la Ruelle was met zijn tweede plaats dan ook niet geheel te vreden. „Ik ben met het idee hier naartoe gekomen om te winnen en dat had ik uiteraard ook graag gedaan maar ik kon hem niet van me afgooien", aldus de Zeeuws- Vlaming, die na 30 minuten en 15 seconden finishte. Daarmee zat hij 13 tellen achter de winnaar. De Belg Domien de Witte werd der de. Bij de vrouwen ging de over winning eveneens naar België. Ma rion Lampaert finishte na 40.01 minuten. Daarmee had ze meer dan drie minuten voorsprong op de Oostburgse Veronique Vasseur. In de negentigste minuut zorgde Da Rosa Bernardo voor 4-2 en ver in blessuretijd scoorde Ben Onge- nae uit een strafschop de 5-2. AZW-speler Emanuel Pauwels en Raymond Ribbink (Kapelle) wer den elk na twee gele kaarten uit het veld gestuurd. Nieuwdorp-Spui 3-0: Niels Mul der zorgde al na vier minuten voor de 1-0. Daarna was het voet bal, mede door een warrige arbitra ge, rommelig te noemen. In de blessuretijd van de eerste helft scoorde Jean-Paul van As op aange ven van Mark Nieuwenhuijze de 2-0. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd maakte Martin door Marco Puik middelburg - Wolfaartsdijk haal de in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal uit naar Cadzand: 9-0. Routinier Wilfred van den Dries was vijfmaal trefzeker. Wolf aartsdijk gaat samen met 's-Heer Arendskerke (5-1-zege op ZSC'62) aan de leiding. Wolfaartsdijk-Cadzand 9-0: Bij rust leidde de thuisclub al met 3-0 en na rust moest Cadzand nog zes treffers incasseren. Wilfred van den Dries ontpopte zich tot absolu te uitblinker bij de thuisclub door vijf doelpunten voor zijn rekening te nemen. De andere treffers van de Bevelandse ploeg kwamen op naam van Erik de Kok, Tom Kloet, de Hamer na een assist van Janick van As de derde Nieuwdorpse tref fer. De Noormannen-DFS 5-4 (1-3). Mari- ko Rouw 0-1, Lennart Padmos 0-2, Pie- ter de Munnik 0-3, Mark Minderhoud 1 -3, Menno de Nooijer 2-3, Menno de Nooijer 3-3, Pieter de Munnik 3-4, Mark Minderhoud 4-4, Adrie van Bel zen 5-4. VCK-SKNWK 6-2 (3-0). Erik Goudt 1-0, Erik Goudt 2-0, Danny Joosse (penalty) 3-0, Wesley Goud 3-1, Michiel Ketting 4-1, Erwin Nelissen 4-2, Stefan Wielemaker 5-2, Sander Goorsenberg 6-2. Stefan Westerweel en Danny de Blaey. Borssele-Apollo 69 6-1: Marc van Haneghem zorgde na twintig mi nuten voor 1-0, Danny Gilde nam in de 32e minuut de 2-0 voor zijn rekening en een tweede doelpunt van Van Haneghem resulteerde nog voor de pauze in 3-0. Daniël Beijerlein, William Boone en Pe- tar Dojcinovski voerden de score verder op. In de slotfase kon San- der Nagelkerke nog iets terug doen voor Apollo'69: 6-1. 's-Heer Arendskerke-ZSC'62 5-1: De thuisclub begon zwak aan de wedstrijd. Na een schot van ZSC op de paal werd Arendskerke wak ker. Avner van der Westen zorgde voor de 1-0 en diezelfde speler te- 'utjton f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36