Valverde eindzege op SANMHJMP sport29 Richard Schuil en Reinder Nummerdor zorgen voor primeur op het EK WWW.SANIDUMP.COM Garate en Kozontsjoek Boasson Hagen wint Gebrselassie mist wereldrecord Tweede zege voor Vos in Ronde van Toscane EK-titel tafeltennis voor Michael Maze Familie Masai heerst in Dam tot Dam Wild meldt zich af voor WK tijdrijden Opstelten trekt olympische kar A- merken sanitair tegen bodemprijzen maandag 21 september 2009 Juan Manuel Garate (foto) en Dmitri Koz ontsjoek hebben hun contracten bij de Ra- bo-ploeg verlengd. Garate onderschreef een nieuw contract tot het einde van 2011. Koz ontsjoek tekende een verbintenis voor een jaar. Edvald Boasson Hagen heeft de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. In het eindklassement had de Noor 23 seconden voorsprong op Sutton. Rabo-renner Kai Reus eindigde als vierde. en nummer drie Cadel Evans leven zich uit op het podium. foto Toni Albir/EPA SOTSJl - Beachvolleyballers Ri chard Schuil en Reinder Nummer dor hebben in Sotsji hun Europese titel geprolongeerd. De twee Ne derlanders versloegen zaterdag in de finale de Oostenrijkers Florian Gosch en Alexander Horst. Schuil en Nummerdor klaarden het duel in de Russische plaats in twee sets: 21-17 21-16. De Nederlanders zijn de eerste Europese kampioe nen die het voor elkaar hebben ge kregen hun titel te prolongeren sinds de invoering van het EK in 1993- Schuil (36) en Nummerdor (33), die na de Olympische Spelen in Athene (2004) de zaal verruilden voor het zand, hadden zich vrijdag ten koste van de Spanjaarden Pab lo Herrera en Adrian Gavira met veel moeite voor de eindstrijd ge plaatst. De Nederlanders verloren de eerste set van de nummers twee van de plaatsingslijst en had den het daarna lastig om het duel te laten kantelen. Met 23-21 trok ken ze de stand uiteindelijk gelijk. De beslissende derde set was een thriller, waarin Schuil en Nummer dor diverse matchpoints nodig hadden om het duel te beslissen: 22-20. De eindstrijd zaterdag aan de Zwarte Zee was een stuk minder enerverend. Gosch en Horst, die een dag eerder verantwoordelijk waren geweest voor de uitschake ling van de Duitse wereldkampioe nen Julius Brink en Jonas Recker- mann, konden de Nederlanders in de beslissende fase van beide sets niet bijbenen. In de eerste set waren de teams re delijk aan elkaar gewaagd, na een vroege voorsprong voor de outsi ders uit Oostenrijk. Tegen het ein de van de set sloegen de Nederlan BERLIJN Haile Gebrselassie is er gisteren niet in geslaagd voor het derde jaar op rij in Berlijn een wereldrecord op de marathon te lopen. De 36-jari- ge Ethiopiër zegevierde in de Duit se stad op de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter in (offi cieus) 2 uur, 6 minuten en 8 secon den. Het was de vierde opeenvol gende zege van Gebrselassie in Ber lijn. Gebrselassie veroverde in 2007 in Berlijn het wereldrecord op de marathon met een tijd van 2 uur, 4 minuten en 26 seconden. Vorig jaar scherpte hij die toptijd in de Duit se stad aan tot 2.03.59. FLORENCE Marianne Vos heeft gisteren in de Ronde van Toscane haar tweede overwinning geboekt. De Neder landse wielrenster toonde in de zesde en laatste etappe aan over WK-vorm te beschikken. Ze won de rit over 106,9 kilometer, van Quarrata naar Florence, voor de Ita liaanse Giorgia Bronzini en de Rus sin Joelia Martisova. De Nederland se Chantal Blaak eindigde als vier de. Diana Zïlioete won het eind klassement. Vos, die vrijdag een in dividuele tijdrit over 4,4 kilometer had gewonnen, eindigde als vierde. STUTTGART Tafeltennisser Michael Maze heeft gisteren de Europese titel in het mannenenkelspel veroverd. De Deen versloeg in het Duitse Stutt gart in de finale Werner Schlager uit Oostenrijk met 4-1 (11-8 11-S 12-10 6-1111-7). Maze had eerder op de dag in de halve finale al de Duit se titelverdediger Timo Boll uitge schakeld: 4-3 (11-6 13-1111-5 6-11 8-11 7-11 11-5). Bij de vrouwen ging de titel naar Jiaduo Wu. De 32-jarige Duitse had in de finale weinig moeite met de veertien jaar jongere Margarita Pe- sozka uit Oekraïne: 4-0 (11-8 11-5 11-9 11-5). Eerder op de dag was Wu in de halve eindstrijd te sterk voor Viktoria Pavlovitsj. mm msm -■* aamsss wsmm s ZAANDAM Moses en Linet Masai hebben giste ren in de 25e editie van de Dam tot Damloop voor een familiefeestje gezorgd. Broer en zus, afkomstig uit Kenia, wonnen de jubileumedi tie van de loopwedstrijd over 10 En gelse mijl tussen Amsterdam en Zaandam. Linet Masai zegevierde op de tien Engelse mijl in 50 minu ten en 39 seconden. Hilda Kibet was de beste Nederlandse op de tweede plaats in 51 minuten en 21 seconden. Bij de mannen finishte Moses na een felle sprint met zijn landgenoot Charles Kamathi in 45 minuten en 16 seconden als eerste. NIEUWEGEIN Kirsten Wild heeft zich zaterdag af gemeld voor de strijd om de we reldtitel tijdrijden in Mendrisio. De tijdritspecialiste was eerder de ze week ziek en is niet voldoende hersteld om op 23 september een zware inspanning tijdens de race tegen de klok te leveren. Bonds coach Johan Lammerts roept geen vervangster op voor Wild. Neder land wordt op de tijdrit vertegen woordigd door nationaal kampioe ne tijdrijden Regina Bruins en de Europees kampioene op deze disci pline Ellen van Dijk. ARNHEM Ivo Opstelten gaat de komende ja ren de olympische kar in Neder land trekken. De oud-burgemees ter van Rotterdam is benoemd tot voorzitter van de Council Olym pisch Plan 2028. Opstelten moet de brede maatschappelijke dicussie aanjagen om Nederland naar olym pisch niveau te brengen. Het moet ertoe leiden dat Nederland een se rieuze kandidaat is voor het organi seren van de Olympische Spelen in 2028. De huidige voorzitter van de WD is naar voren geschoven door Olympisch Vuur, de alliantie van sportbonden, overheden en be drijfsleven die in juli het charter ondertekende waarin de olympi sche missie is verwoord. ders het eerste gat: 19-17. Schuil be sliste de eerste set met twee goede opslagen. In de tweede set bleven de teams tot 14-14 in eikaars spoor. Daarna liepen de Nederlanders, vooral door meerdere succesvolle blokkeringen van Schuil, weg naar 19-14. Op 20-16 werd het wedstrijd- punt benut. „Net als vorig jaar be gonnen we de finale als grote favo riet. Dat is toch altijd lastig spe len'", keek Nummerdor terug op de gewonnen eindstrijd. „Ik wist niet dat we de eerste zijn die de Europese titel prolongeren", reageerde Nummerdor op het suc ces. „We zijn naar Sotsji gegaan om die titel te verdedigen. Ik denk dat we deze titel ook hebben ver diend." Schuil en Nummerdor, inmiddels 24 officiële wedstrijden ongesla gen, verdienden met hun zege 11.000 euro. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164- 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 VeghelPoort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33