PZC Veertig jaar naar dezelfde camping .etsiaii Jobses kampioen sjezen BEVELA-NDEN-THOLEN 14 13 14 en 15 ANNA FRISO Oudste camping van Noord-Beveland bouwt een feestje voor trouwe gasten Man (40) vernielt café en verwondt zichzelf Gedeputeerde niet te porren voor hasjboot almanak Zwanger jSSSffc. 1 tSSJs Maandag 21 september 2009 Ruim vijftig lopers in estafette wereldmoeders Stille autoloze zondag zet neuzen nog niet dezelfde kant op Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - „Je bent hier wel kom, dat voel je. Sinds wij hier veertig jaar geleden voor het eerst een caravan huurden en er vervol gens snel eentje kochten, is er veel veranderd: het houten kotje werd café, restaurant en een supermarkt je en de hele camping werd luxer. Maar de gemoedelijkheid, waar voor wij vielen, is gebleven." Al- bert Laurens en zijn vrouw Maria Mannien uit Stabroek zijn twee van de 43 jubilarissen die zondag in het zonnetje werden gezet door de familie Van Maurik van cam ping Anna Friso in Kamperland. Peter en Marian van Maurik en hun zoon Mark, bouwden een feestje rond een excursie door brouwerij Emelisse. Sommige jubi larissen kwamen er speciaal een dag voor over uit Duitsland. Camping Anna Friso was de eerste camping op Noord-Beveland. De moeder van Marian, de camping- gasten spreken met eerbied over Mevrouw Mol, zette 52 jaar gele den een eenvoudige camping op, die al snel groeide en bloeide. Met 230 stacaravans, 52 seizoenplaatsen en dertig toeristenplaatsen, is An na Friso inmiddels een begrip. Wat maakt de gasten zo trouw? Be halve de gemoedelijkheid noemt Laurens ook de andere gasten. „We zitten in een gezellige buurt hier. En de omgeving is prachtig. We gaan vissen en fietsen. Ik kom alleen in de weekeinden, want thuis heb ik ook mijn bezigheden: biljarten, mijn hof en nog zo van die dingen. Wij kwamen hier voor het eerst omdat onze gebuur het hier zo naar de zin had. We zijn ge bleven en we gaan voorlopig nog niet weg." Op dezelfde manier is Edgar Hat ting op Anne Friso terecht geko men. Een vriendin van zijn vrouw sleurde hen een keer mee. Hij kocht in dezelfde week een cara van en daar genieten hij en zijn vrouw nog steeds van. „We zitten in een buurtje met nog veel meer mensen uit Hattingen. De ene heeft de andere aangesto ken. Als je hier voor het eerst komt en je ziet hoe mooi je hier kunt fietsen, kom je vanzelf te rug." Evenwichtsproblemen weer houden Hatting er niet van dage lijks op de fiets te stappen. Hij heeft een driewieler aangeschaft. De familie Van Maurik is net zo blij met de gasten als de gasten met hen. Peter van Maurik: „Met dit soort mensen, die telkens terug komen, heb je nooit problemen." De jubilerende campinggasten op de trap die van de camping, over de dijk, naar de Oosterschelde leidt. foto Izaak Verkeste OOSTKAPELLE - 'Dit had ik nooit verwacht!' waren de woorden van Joyce Jobse (19) die samen met haar vader Jan zaterdag het Zeeuws Kampioenschap Sjezenrij- den in Oostkapelle won. Een schit terende prestatie van deze relatie ve outsiders die in hun eigen dorp in een sterk bezet deelnemersveld de titel in de wacht sleepten. Van de 43 deelnemende paren staken maar liefst acht combinaties alle 68 ringen, iets wat nog niet eerder in een sjezenwedstrijd voorkwam. GOES Een 40-jarige Goensenaar is zonda gochtend rond 3.00 uur in de kraag gevat nadat hij als een bezetene te keer was gegaan in een café aan de Beestenmarkt in Goes. Een woor denwisseling met een bezoekster van het café, bracht hem tot razer nij en hij vernielde meubilair ser viesgoed en kandelaars. De drie mensen die hem vervolgens heb ben overmeesterd, verklaarden dat ze de man met moeite konden weerhouden van verdere vernielin gen. Aan de worsteling in het café hield de man zelf een hersenschud ding en verwondingen aan armen en benen over. MIDDELBURG Gedeputeerde Toine Poppelaars heeft grote bedenkingen bij het idee om in het Kanaal door Walche ren, tussen het Middelburgse stads kantoor en het kantoor van Water schap Zeeuwse Eilanden, een hasj boot te leggen. Hij heeft nog geen definitief standpunt ingenomen maar laat wel weten dat het hem helemaal niet aanspreekt. De gemeenteraad is op zoek naar plaatsen waar een nieuwe coffees hop gevestigd kan worden. Het da gelijks bestuur heeft zes panden in de binnenstad geselecteerd. Daar naast zijn nog drie andere locaties genoemd. Tip? redactie@pzc.nl De Goese jonge vrouw is zwanger en begint al een beetje uit te dijen. Hoogste tijd dus om positiekleding aan te schaffen. In een winkel kan ze niet direct het schap vinden met posi tiekleding, dus besluit ze het maar even te vragen. Ze schiet een jonge verkoper aan. Ze vraagt hem of de winkel over positiekleding beschikt. De jongeman vraagt uiterst vriende lijk: „Is het voor uzelf of voor uw kin deren?" Tja...Pas na uitgelegd te heb ben dat het om kleding gaat voor zwangere vrouwenkon hij medede len dat ze dat niet verkopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29