201 entertainment unicef# 'Ik dacht: laat ik maar eens minder hamburgers eten, dit gaat niet goed zo' unite for children maandag 21 september 2009 Actrice Halle Berry had haar 'buikje' niet aan een zwangerschap te danken (People.com) sten. „We zijn beide Brabanders, houden van PSV, zijn bourgondiërs en allebei niet de slanksten. En we zijn dol op vrouw en kinderen. Guus heeft een nummer voor me gemaakt, dat het mooiste is wat ik ooit op nam. Omdat het mijn gevoel voor mijn vrouw perfect verwoordt. In het dagelijks le ven zijn er te weinig momenten waarop ik zeg: Maris, ik hou van je. Dus zeg ik het met dit liedje en dat vind ik bijzonder." Is hij romantisch? „Ons huwelijk vorig jaar is denk ik het meest romantische dat ik voor Mariska heb gedaan. Ik ken haar sinds mijn 16e, we zijn samen volwassen gewor den. Ik heb ook nog nooit gevoelens gehad voor een andere vrouw dan Maris, al ben ik er vorig jaar door een blad van beschuldigd dat ik iets had met een Vlaamse zangeres. Nog steeds vind ik dat het érgste dat me ooit is overkomen. Het is een belédiging voor mij en mijn vrouw en kinderen. Wat voor storing heeft iemand in zijn genen dat ie zoiets gemeens verzint?" Zijn frustraties over de roddel verwerkte hij in een gedicht. „Ik schrijf gedichten sinds de broer van Mariska verongelukte, dertien jaar geleden. Als artiest sta je op het podium en hoor je te stralen, ook als je verdriet hebt. Maar er gaat van binnen toch iets dood. Flar den van emoties of gevoelens die ik krijg bij mooie en negatieve momenten in mijn le ven, verpak ik tegenwoordig in gedichten." Veel van zijn repertoire kreeg voor de zan ger een diepere lading met het vorderen der jaren. „Op mijn 18e zong ik een liedje over houden van en dacht aan Maris. In het be gin heb je te maken met verliefdheid, dan komt houden van. Dat gevoel wordt sterker als degene van wie je houdt, je kinderen op de wereld zet." Lacht: „Vroeger zong ik over een lekker ding met blonde haren, nu zing ik over een lekker ding met blonde haren, die de moeder is van mijn kinderen." Afgelopen vrijdag startte de theatertournee van Frans Bauer én verscheen de eerste single van zijn album. Voor informatie: fransbauer.nl reageren? media@wegener.nl later wel in het ziekenhuis." Hij wil dat zijn kroost 'normaal in het leven blijft staan'. „Daarom doen we de komende jaren ook geen reallifesoap. Tijdens De Bauers hadden de kinderen niet door dat er camera's in huis waren, de oudste was 3. Nu is hij 8 en aan het prepuberen. Ik ben bang dat het schade bij hem zou kunnen aanrichten als hij de hele tijd op tv zou komen." Om dezelfde reden zal Fransje junior niet snel op het podium staan. „Hij is een klóón van mij: héél muzikaal, al tijd vrolijk, zingt de hele tijd", lacht Bauer. „Maar een optreden met mij tijdens de theatertour gebeurt niet. Hij is véél te jong." Hij herinnert zich zijn eigen eerste optreden nog goed. „Ik was 9 en zong Mama van Heintje bij een talentenjacht. Ik won en dacht dat ik de beste artiest ter wereld was! Maar het stelde niks voor, er waren twee deelne mers, haha. Die beker heb ik ja ren gekoesterd, ik heb 'm nog." Inmiddels stond hij 49 keer in Ahoy en maakte hits als De Re genboog, Heb je Even Voor Mij en Had Ik Maar Nooit Naar Jou Gekeken. Begin dit jaar maakte Bauer zijn presentatiedebuut met Bananasplit. „Het scoor de goed en komt in februari terug." Ondanks zijn succes kan hij 'heel onzeker' zijn. „Neem mijn cd: deze zomer heb ik fans die thuis aanklopten voor een foto of handtekening soms gevraagd of ze nieuwe liedjes wilden beluisteren en hun mening wilden geven. Maris zei: 'Frans, doe niet zo onzéker, dit wordt je mooiste album ooit'." Zijn eerste cd sinds drie jaar telt bijdragen van Jan Keizer en Guus Meeuwis. „Het is 100 procent Fransje Bauer en toch heel ver nieuwend. Ik laat kanten van mezelf zien die mensen niet verwachten. Zo zing ik een luisterliedje van Guus Meeuwis, dat soort liedjes heb ik weinig gedaan, ik ben toch de zanger van de gezelligheid." Meeuwis en Bauer hebben veel overeenkom- Frans Bauer is begonnen aan zijn achtste theatertour en zijn nieuwe album staat op stapel. Mét een ode aan 'Maris', de vrouw die hem onlangs zijn vierde kind schonk. „Vroeger zong ik over een lekker ding met blonde haren, nu zing ik over een lekker ding met blonde haren, die de moeder van mijn kinderen is." door Thalia Brandt Frans Bauer is elke dag op tv in een commercial waarin hij overstapt naar de Nederlandse Energie Maatschappij. Hoe wel de energieleverancier niet onomstreden is en veel klach ten vergaarde, zegt Bauer ver trouwen te hebben in het be drijf Voor het geld ('bedrag on der de Balkenendenorm') hoeft de zanger het niet te doen. Zaken blad Quote schatte zijn vermogen vorig jaar op 17 miljoen euro. Toch is de Brabander (35) wars van op smuk. „Ik vind dat je jezelf mag belonen", zegt hij, wijzend op een Rolex aan zijn pols. „Ik draag een mooi horloge, maar ik heb er maar één en het is functioneel. Ik houd van functionele dingen. Ik heb een goe de reisauto, die me veilig van A naar B brengt, een cabrio zal ik nooit kopen." Hij woont al jaren in Fijnaart. „In een super mooi huis. Zeker niet het meest extravagan te artiestenhuis, maar dat interesseert me geen lor: we hebben lieve buren en mijn kinderen gaan naar een leuke school, waar ze vriendjes hebben." Hij is een 'betrokken papa' voor zijn zonen Christiaan (8), )an (6), Fransje junior (4) en Lucas (vier maan den). „Pas werd een van hen geopereerd voor buisjes in zijn oor. Ik was pas om drie uur 's nachts thuis, maar dan zit ik vier uur Frans Bauer. foto Lex van Lieshout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 22