Craailust bij jonge managers Plasterk reikt 1500e molenaarsdiploma uit 25 20 Prijs Le Hérisson en verder Feyenoord bijt in het stof tegen PSV WALCHEREN 'Zwaar beroep is niet uit te bannen' MAANDAG 21 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251 e jaargang nr. 222 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Frans Bauer laat zijn veelzijdigheid zien BEDRIJFSLEVEN Normbesef bij afgestudeerden gebrekkig ontwikkeld door Gert van Harskamp DEN HAAG - Afgestudeerde studen ten tonen een groot gebrek aan ethisch normbesef Universiteiten en hogescholen doen er veel te weinig aan om het belang van waarden en normen over te breng en op aankomend bestuurders in het bedrijfsleven. Veertig procent van de grote ondernemingen heeft in de afgelopen twee jaar jonge ta lenten weggestuurd omdat ze te veel gedreven werden door een snelle carrière, inkomen en status. Dat blijkt uit onderzoek van ad viesbureau KPMG onder het Ne derlandse bedrijfsleven dat van daag wordt gepresenteerd. Volgens één op de drie onderne mers schiet de ethische vorming van afgestudeerden en starters te kort. Als er belangrijke beslissin gen worden genomen, verkiezen zij eigenbelang boven het alge meen belang of het belang van de onderneming. Afgestudeerden heb ben weinig oog voor collega's en maatschappelijke problemen, kla gen bedrijven. Daarnaast tonen jonge managers weinig loyaliteit naar hun werkgevers. Ruim 40 procent van de onderne mingen zegt jonge managers min der strikt te vinden als het gaat om ethische vraagstukken dan oudere leidinggevenden. Bedrijven zien een belangrijke rol weggelegd voor hbo's en universiteiten om het aanstormend talent normbesef bij te brengen. Onderwijsinstellin gen moeten veel meer aandacht be steden aan sociale verantwoorde lijkheid, vinden ondernemers. Doekle Terpstra, voorzitter van de HBO-raad, is geschokt door de be vindingen, maar vindt het te ge makkelijk als bedrijven alleen naar het onderwijs kijken. „Ik vraag me af of normbesef wel zo hoog op de agenda staat bij be drijven als de bedrijven zelf men sen moeten ontslaan die de regels overtreden. Hoe kan het dan dat deze afgestudeerden wel binnen zijn gekomen in het bedrijf. Mis schien gaat er ook iets fout in de wervings- en sollicitatieprocedu re." Onderzoeker Philip Wallage van KPMG voegt daaraan toe dat de rol van de huidige bestuurders niet onderschat moet worden door bedrijven. Zij zijn het voor beeld van de nieuwe managers. SEROOSKERKE (W) - Minister Ronald Plasterk heeft zaterdagmiddag bij molen De Hoop/De Jonge Johannes in Serooskerke het 1500e getuig schrift vrijwillige molenaar uitgereikt aan Hul stenaar Franny Verschueren. Voordat Plasterk het getuigschrift uitreikte, mocht hij op aanwijzing van de kersverse mole naar molen De Hoop in werking stellen. Plas terk volbracht die taak met overgave. Toen dat nodig bleek, klom de minister zonder aarzelen het hekwerk van de wieken in om op circa acht meter hoogte de lussen van de zeilen om de kikkers te leggen. Na de plechtige overhandi ging van het getuigschrift was het tijd voor een tweede hoogtepunt: de presentatie van de ver nieuwde opleiding en exameneisen voor vrij willig molenaar. Minister Plasterk sprak na afloop gloedvol over het molenaarsvak en gaf aan de cursus vrijwil lig molenaar misschien wel zelf te willen vol gen. Onmiddelijk kreeg hij een cursusboek van vereniging De Hollandsche Molen en een aan meldingsformulier aangereikt. Plasterk bemande eerder die dag met de Pvd A- afdeling Middelburg de 'Rode Kar', om de PvdA in regering en Tweede-Kamerfractie zichtbaar te maken. VLISSINGEN - De Franse film Le hérisson van Mona Achache heeft zaterdag de juryprijs van Film by the Sea, voor de beste boekverfil- ming, gewonnen. De jongerenjury bekroonde Accidents happen van Andrew Lancaster. De prijzen wer den bekendgemaakt tijdens een di ner voor genodigden. Cast en crew van Oorlogswinter na men de PZC Award voor de beste boekverfilming van het afgelopen seizoen in ontvangst. Regisseur Ge orge Sluizer kreeg de oeuvreprijs uit handen van actrice Johanna ter Steege. Hij maakte indruk met een emotionele toespraak. ALk\ pagina 2/3: Festival niet omver V-L geblazen door De Storm BBHR Bedrijven die jonge managers gebrek aan ethiek verwijten, zijn hypocriet reageer op www.pzc.nl reacties: 345 De Storm verdient een Oscar 62% oneens 38% Zeeland: 2 en 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Weer: 1*0; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 43. Minister Ronald Plasterk klimt in de wiek van molen De Hoop in Serooskerke. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1